• bu orospu çocukları gündüz de sokmaktalar. soktukları yeride eşşek kadar şişirip 3 gün boyunca kaşınmasına neden olmaktalar. ben de ilk defa evvelsi gün firenze'de tanıştım bunlarla. bir de ısrarcılar, ısırmadan itmiyorlar. it oğlu itler..
  • izmit'te, kartepe'de görülmesi üzerine il çapında ilaçlama çalışmaları başlatılmış.

http://www.hurriyet.com.tr/…isinegi-alarmi-40923570
  • kocaeli'nin tamamını etkisi altına almış lanet sinek türü. ısırdığı yerde ödem oluşuyor ve 2-3 hafta yumurta gibi şiş geziyorsunuz.
  • sarıyer’ in kuzeyini komple ele geçirmiş durumdalar. istanbul geneline yayılırsa millet çükü tuttu, ısırdığı yer temiz bir hafta kaşınıyor.

şekil olarak zaten problem geliyor diyen siyah beyaz deseni var oç’ nun.
  • ağustos ayında yaşanan sellerden sonra batı karadeniz'de milletin anasını ağlatmıştır.
  • adını bilmeden önce "komando sivrisineği" diyordum ben bunlara. üzerinizde kıyafet varsa bile altından ısırabiliyor, öyle manyak bir tür.

edit: karşılaştığım yerleri yazayım. birincisi tabii ki izmit. zaten haberlerde hep izmit'ten bahsedilir. ikincisi ise izmir menteş. zaten menteş'te uzaylı da görseniz şaşırmamanız lazım ama çoğunuz zaten göremeyeceksiniz çünkü askeri bölge içinde.
  • izmirde balkonda öldürdüğüm yeni belamız . maalesef belediye hiçbir ilaçlama yapmıyor ve bu sineğin ısırığı diğerlerine benzemiyor tam bir baş belası
  • adını yeni öğrendiğim ve bu yaz ilk defa
    karşılaştığım sivrisinek çeşidi. ısırdığı yeri bayaca şişiriyor diğerleri gibi değil. yüzü ısırınca şekliniz değişiyor resmen
  • kendisinden çok çektiğim türdür. dört beş yıl önce atina'da selanik'te varken izmir'de istanbul'da nasıl olmaz diyordum. sonunda topraklarımıza da teşrif etmişler....
hesabın var mı? giriş yap