• kendisinin tv8'de bir programı var. geçen haftaydı sanırım, programını izlemeye türkiye'de okuyan siyahi bir öğrenci gelmiş. nereden geldin, nerede okuyorsun gibi sorular sordu çocuğa. o da çadlıyım, bursa'da okuyorum dedi. çad diye bir ülkenin varlığından bihaber olan kel alakamız erzurum'un ilçesi olan çat olarak anladı bu durumu. birkaç defa üst üste erzurum'a nasıl geldin dedi. çocuk da haliyle bir şey anlamadı. bu da en sonunda bursa'da okuyorsun ama erzurum'a nasıl geldiğini bilmiyorsun diyerekten espri falan yaptı. tanım olarak, çad diye bir ülkenin var olduğunu bilmeyen kişi.
  • kendini beğenmişliği yüzünden itici olan stand-up'çı. "bu biraz zaman alıyor", " anca" gibi şeyler söyleyerek espriye gülmeyenlere anlamamış muamelesi yapıyor.

onlar anlamamış değil, sadece komik bulmadılar atalay.
  • çok derin ve yerleşik bi sinsilik var bu adamın içinde. gülüşüne, şakalarına, sakalına, bıyığına, giyimine, hareketlerine, her yerine sinmiş. ince, huzursuz edici bi sinsilik. sevmiyoruz.
  • "bu aralar isimlere taktım. geçen bir hanımla muhabbetim oldu. isminizi bağışlar mısınız dedim. su dedi. su istiyor sandım."

türkiye'nin en büyük yeteneği seçildi bu adam.
  • kural değişmez. küçük çalarsan hırsız olursun, büyük çalarsan beyfendi. bu da öyle.
    daha 4-5 yıl önce cemaati destekleyen başbakan, milletvekili pozisyonundaki adamlar bırak yargılanmayı şu an kahraman ilan edilirken, çapı daha küçük olan adamlar günah keçisi ilan ediliyor. ikiyüzlülük bu milletin damarlarına sızmış. yapacak bir şey yok.
  • bu adamın hiç bir esprisine gülmem, itici ve zorlama gelir, takip etmem, televizyonda görsem kanal değiştiririm falan filan. fakat bu adama yapılanları yerden göğe kadar haksız buluyorum. geçmişte cemaat yurdunda kaldığı söyleniyor. cemaatle ilişkisi olduğu söyleniyor. evet bu adam cemaat yurdunda kalmış olabilir ve bu vesileyle de fethullah gülen'e yakınlık duymuş olabilir.

tayyip erdoğan, gülen'e ''dööönn bitsin bu sıla hasreti'' diye şiir okurken sorun yoktu da, bu ülkenin ağababaları cemaatle el ele kol kole yürürken sorun yoktu da, ergenekon ve balyoz davası yalanlarına tayyip erdoğan ''ben bu davanın savcısıyım'' derken, bülent arınç ''türkiye bağırsaklarını temizliyor'' derken sorun yoktu da, sırf gençliğinde belki de imkansızlıklardan dolayı cemaat yurdunda kalmış atalay demirci mi günah keçisi oldu yani ??

o röportaj yapan ucuz kanalın ucuz muhabiri bugün müdürüne yaranmak için bu şovu yaptığı gibi, geçmişte de cemaate yaranmak için neler yaptı acaba ? aynı tepkiyi melih gökçek'e gösteren var mı ? bu ülkede geçen seneye kadar fetullah gülen'e ''feto'' dendiği zaman ''tövbe de mendebur, hoca efendi diyeceksin'' diyen kesimin aymazlığının faturası atalay demirci'ye kesildi öyle mi ?? neden böyle oldu biliyor musunuz ?? çünkü fakir kızın sevgilisi olunca orospu derler, ama zengin kızıysa adı ''aşk yaşamak'' olur.
  • meydanlara çıkıp darbe karşıtı konuşmalar yapan, twitlerinde gülen örgütüne beddualar yağdıran bir adamdı.

bunları görünce yemin ederim allah korumuş diyorum bu ülkeyi. bu insanlarla baş etmek mümkün değil.
  • hakkında bu kadar entry girilince merak edip videosunu açtığım adam. kalabalık sülalelerde aileye sonradan katılan, kendini komik sanan ve popüler olmak isteyen enişteler vardır. hani o değil, onunla beraber olan insan kırılmasın diye "bi siktir git" demezseniz. aynı o insan belirdi zihnimde bu kişiyi izleyince. gerçi şaşırılacak bir şey değil bu ülke için. bu ülkede sevdiğim her şeyi birer birer yok ettiler. mizahı da bu abilerle ana akım medyada kendilerine uygun hale getireceklerdir.
  • "çingilizce" diye bir tabir uydurup akabinde gelen reaksiyonun hafifliğini esprinin çok ince olmasına ve anlaşılamamasına bağlamış bir adam bu, beklenti nedir anlamadık gitti.
hesabın var mı? giriş yap