şükela:  tümü | bugün soru sor
 • atatürkçü müezzinler bir şey yapsın sana diyeceğim de olmayacak.
 • dinci ve müşrik ulemanın totosunda dolanan senin gibiler de nedense hep iftira atarlar. iftiranın dinde suç olmasına rağmen bir de çıkıp müslümanlık taslarlar. ben de atatürkçüyüm ve ezana karşı değilim hatta namaz kılıyorum. şimdi ne oldu senin bu teori dinci cahil kardeş?

  ezan demişken, ezana değil ama ezanı gıcık bir şekilde, detone ve kulak tırmalar şekilde okuyan müezzinlere karşıyım. ben 1973 doğumluyum ve benim çocukluk ve gençlik yıllarımda ezan okuyan müezzinler, güzel okuyordu. en kötü okuyanı bile günümüzde peydah olan, cahil gösteriş meraklısı, yapmacık dincilerden güzel okuyordu.

  bu kadar yeter, hadi şimdi çekil git.
 • ezana karsi degilim ama ciplak sesle okunmasindan yanayim. her kose basinda camii var birden okunup, detone hocalarin da sesleriyle karisinca rahatsizlik verebiliyor.

  o osmanlidan kalan toprak ataturk sayesinde muhafaza edildi. eger bugun halen ezan sesi yukseliyorsa tesekkur etmen gereken insan belli.

  ayrica, hacli seferi mi kazanildi 15 temmuzda, ne oldu. iki islami grup arasinda cikan olaylar yuzunden neyin selasini okuyorsun, mecbur muyum ben buna katlanmaya. camiler babanizin evimi ki kafaniza gore gidip sela okuyorsunuz.
 • eskiden sabah ezanını severdim. ama öyle bir hale geldi ki, 3 tane cami ayrı yerden bağırıyor. üstelik neden bilmiyorum çok kötü okunuyor ezan, okuyan adamın sesi gerçekten kötü. ben ezandan rahatsız olmuyorum, eziyet haline getirilmesinden bıktım. sıkıntı o. yoksa banane.
 • allah kitap veya başka bir gurup altında toplanamayan yanlız ateistler atatürk adı altında toplanmışlar,adına da “atatürkcülük” koymuşlar.sonrada o zikimi beğenmeyen “atatürkcüler” bu zikimi beğenmeyenler diye gündem yaratıyotlar.bu konuda götü sıkışan,gerçek halka biraz yaklaşmak isteyen “atatürkcüler” de japonya’daki,dünyada ki günün ilk ezanının okunduğu camiyi atatürk’ün restorasyon yaptırdığından konu açarlar.
 • atatürkçülerin, ezanla bir derdi yoktur. onlar;

  makam, perde, kaamet bilmeyen boru sesli angutların, abartılı telaffuz edilen hanutçu rehber arapçasıyla ve acınacak telaffuz hatalarıyla böğürmelerinden rahatsız olurlar.

  birbirinin içine düşecek yakınlıktaki camilerden, güya ezanlar susmasın uzun sürsün diye, birbirini zaman farkıyla takip ederek kakafonik ezanlar okunmasını garipserler.

  özünde insan sesiyle allah'ın huzuruna çağırma olan ezanın; 'gavur'un teknolojisinin ucuz pavyon ayarlarında ekolu ve aşırı desibel seviyesinde kullanılarak fanilerin savaş narasına çevrilişindeki zavallılığa acıyarak bakarlar.

  bir şehirli dini (medeni - medineli) olan islam'ın, köylü hoyratlığı ve hödük ezikliğinin elinde ne hale getirildiğini görerek üzülürler.

  tanım: doğrusu, islamcıların ezanı sistematik olarak sabote etmesi olan mevzu.
 • ezana degil, arapcayadir.
  yanlistir.
 • ezan bir çağrıdır. namaza çağrı. en büyük saygıyı da bu topraklarda görmüştür.

  1- sabah ezanı (saba makamı)
  2- öğle ezanı (rast makamı)
  3- ikindi ezanı (hicaz makamı)
  4- akşam ezanı (segah makamı)
  5- yatsı ezanı (uşşak makamı)
  6- cuma ezanı (hicaz makamı)

  okunur.

  bırakın bu makamlarda ezan okumayı, bu makamların adını duymuş bir tane müezzin (sultanahmet camii, beyazıt camii, selimiye camii hariç) bir tane müezzin gösterin, tövbe edip namaza başlayacağım.
  bence bu ülke müslümanları boş yapacağına diyanet başkanlığına bir kampanya düzenlesin ve diyanet müezzinlere ezanların makamını öğretsin.
  bozuk ezan okuyanlar da tarihin çöplüğüne gitsin.

  ama derdiniz güzellik değil. güzellik olmadığı için de ezan bu ülkede en kötü şekliyle okunuyor.
  kötü okunuyor ve rahatsız edici olan kötü okunması ve kullanılan ses materyalleri.

  madem ezanı bu kadar çok seviyorsunuz, bir mercedes parasına müezzinler eğitilebilir.
  dedim ya derdiniz ezan değil. kavga.