113 entry daha
  • sosyal medyada savunuculuğunu öyle yobaz, leş, faşist, cahil bir “sözde modern” kitle yapıyor ki, o yobaz kafanın en sevdiği kalıpla söylüyorum, “atatürk mezarından kalksa” sanıyorum hepsinin yüzüne tükürür.

atatürk’ü hiç bilmesem, kendisini bu kitlenin tavırları üzerinden tanımlayacak olsam, bu insanlar atatürk’ün zihniyetinin yansıması diye varsayacak olsam, kendisini en modern yobaz olarak tanımlamak zorunda kalırdım.

atatürk zamanının ötesinde bir lider. yaşadığı dönemi geçtim, şimdinin türkiye’sine göre bile aşırı ileri kalıyor. o dönem söylediği bazı sözler hala paylaşılamıyor veya “öyle demek istemedi” diyerek yumuşatılıyor. korkusuz, cesur, öncü, dogmaya dayalı her şeyi reddediyor, bunları yarım ağız, geveleyerek değil, uygun ortamı bizzat yaratıp, açık, net tavırlarla yapıyor, büyük politikacı, büyük devrimci.

kendisini atatürkçü olarak tanımlayan kitlenin, atatürk veya devrimleriyle ilgili argümanlı veya argümansız, makul veya değil her türlü eleştiriye yaklaşımı ise boş, cahilce kurulmuş beylik cümleler, vatan millet sakarya, hakaret, küfür, ad hominem, linç.

mürşidi bilim olan insan argümanla tartışır. bunu yapmak yerine eleştirip, küçümsediği yobaz kitle gibi refleksler sergilerse, kendisi de yobaz olmuş olur. yobazlık, bilimi kılavuz edinen insanın muhtaç olduğu bir şey değil. yobazlıktan başka çaresi olmayanla aynı seviyeye inmeyi tercih etmek, akıllı insan işi değil.
109 entry daha
hesabın var mı? giriş yap