• iki yanlışın bir doğru etmediğini bilen ve en azından tanrıya da inanmayan insan. bi de tanrıya inansaydı daha da kötü durumda olmaz mıydı =/

edit: (bkz: başlığın başa kalması)
  • fala inanmayan falsız da kalmayan homo sapiens sapiens'tir.
  • ayrıca, hem müslüman olan hem de burçlara inanıp dinden çıkan mallara göre fersah fersah öndedirler lan.

islam'da kaderini bilme çabasındaki insanın allah'a küfür ettiği şeysi yok muydu babuşlar?
  • şuursuzluk gösterdikleri aşikardır.

muhtemelen kendilerini "cool" gösterdiği için ateizm iddiasındadırlar. eninde sonunda "...ama bir güç var" takısıyla, ellisinden sonra da cami kapısında görebilirsiniz bu tipleri.

sözdebilim ve bilim arasındaki ayrımı yapamadıkları düşünülürse, ateist sonuca ulaşmak için gerekli şüphe evresinden geçmiş olmaları beklenemez.

ateist olan bireyden beklenen temel düzey aydınlanmışlığa ve skeptisizme sahip değildirler.

eninde sonunda dincilerin suçlamalarındaki "aslında içlerinden inanıyorlar ama dışlarından popüler olmak için allah yok diyorlar" kalıbının asıl adresi bu kişilerdir.
  • i$te ne bileyim, makyaj yapan turbanli gibi, ele$tirenler sanki kendi hayati icerisinde cok disiplinli, celi$kiye yer birakmayan hareketlerde bulunan varliklarmi$casina a$agilanan arkada$lar. yani i$te hayat boyle bildin mi.

musluman olup oruc tutmayan mal,
    domuz eti yemeyip icki icen gerzek,
    ateist olup korkunca dua eden hiyar,
    yazin bikiniyle gezdigi halde sutyeniyle gezmekten korkan kiz,
    iskenderin yaninda diyet kola icen obez,
    feminist teori dersi alip hala bakireligi kutsal sayan aptal,
    her sevgilim bi kere versin ama karim bakire olsun diyen gotkafa

boyle seviye seviye ce$itli celi$kiler. hangisi bize yakinsa onu savunup digerlerine gerzek, dallama diye saydiriyoruz. sonra rahat rahat uyuyoruz gece, cunku bugun de birilerini otekile$tirerek kendi konumumuzu garantiye aldik. ben uyuyamiyorum, cunku neden, i$te onu bilmiyorum.
  • bu insanların durumu tutarsızlık falan değildir. sonuçta ateizm bilimsel düşünceye eşit değildir. ateizm sadece tanrının varlığına inanmamayı içerir bunun dışında anlam yüklenmesi beyhude bir çabadır. quantum bilgelik safsatalarına da inanabilir bir ateist.
    edit: ha bence de maldırlar ama ateist olup burçlara inandıkları için değil sadece burçlara inandıkları için.
  • mal olduklarına katılıyorum.

buna rağmen, burç saçmalığına bilimsel kılıf aramaya çalışanlardan da, astronomi bilimi ile oldukça içli dışlı biri olarak hazzetmiyorum. astrolojiye ilişkin; "kütleçekim etkiliyor", "kozmik ışınlar belirliyor", "enerji artışı oluyor" gibi savların hiç ama hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. sempatizanları tarafından iddia edilen dayanakları da tüm bilim çevreleri tarafından reddedilir. zaten hemen tümü de hiçbir ispata veya araştırmaya dayanmayan savlardan ibarettir.

evet, astroloji bir inançtır. astrolojiye bilimsel kılıf uydurmaya çalışmak ise tam anlamıyla "pseudoscience" olarak tanımlanır.

iş saçmalığa bilimsel kılıf uydurmaksa, adnan oktar; "ahir zaman gereği 24 saatin artık 16 saat olarak hissedildiği bilimsel olarak ispatlanmıştır" deyip, ispatını da sunuyor. yersen tabi...
  • ateist olmayıp burçlara inanan mallardan daha mal olmayan insanlardır...
hesabın var mı? giriş yap