şükela:  tümü | bugün
 • joy divisionun yarmış şarkısı. belki de grubun kısa yaşam süresi içerisinde yaptığı en iyi iş. love will tear us apart bile bu şarkının ağırlığı karşısında basitleşir, değerini kaybeder. şarkının başında derinlerden gelen ezgi sanki bi belgeselin açılış müziği gibidir: hayata dair bir belgesel. insanlar gelir geçer, yaşam olağan halinde sürüp gitmektedir. derken ian curtisin tehditkar sesi duyulur: sessizce yürü.... ve ardından kısa ve net cümlelerle yaşam tasvir edilir ian abimiz tarafından: sessizce yürü, gör tehlikeyi, aman uzaklaşma, sürüden ayrılma, amaçsız muhabbetlere dahil ol hep konuş konuş konuş ama uzaklaşma!!! ve ardından sen ben, sihirli ama kafa karıştırıcı bizler, nehirlerde avlananlar, havada yürüyenler, sizler sizler, uzaklaşmayın ama ben gidiyorum sessiz sedasız...ve gerçekten gider.

  walk in silence
  don't walk away in silence
  see the danger
  always danger
  endless talking
  life rebuilding
  don't walk away

  walk in silence
  don't turn away in silence
  your confusion
  my illusion
  worn like a mask of self hate
  confronts and then dies
  don't walk away

  people like you find it easy
  naked to see
  walking on air
  hunting by the rivers
  through the streets
  every corner abandoned too soon
  set down with due care
  don't walk away in silence
  don't walk away!!
 • en iyi mc seçilen slug'ın, kendisi gibi rhymesayers entertainment label'ına bağlı olan prodüktör ant ile kurduğu undergroud hip hop grubunun ismi.
 • walk in silence,
  don't turn away, in silence.
  your confusion,
  my illusion,
  worn like a mask of self-hate,
  confronts and then dies.
  don't walk away...

  kısmıyla beni benden alan bir joy division şarkısıdır...şarkının kendi başına yeteri kadar tahribat gücü olmasının yanı sıra, 24 hour party people filminde çaldığı nokta, tam olarak dinamit görevi görmüştür..

  (bkz: a tribute to ian curtis)
 • kendimi tam da ruhsal bir quasimodo hissettiğim anların birinde unutulmaz bir jest yapmıştı:
  "bana umut sarıkaya arşivi verdi..."
  var olsun.
 • ankara aslanıdır. büyüyünce bengal kaplanı olacaktır ama o gün gelene kadar yelelerini okşayıp "aman da doğumgünü müymüş" diyerekten sevilebilir.

  iyi ki doğmuş!
 • arabanızla uzun yolda giderken dinlenmemesi gereken grup. the family sign albümü replay yapılarak 5 saatlik kırklareli-eskişehir yolunu ara vermeden gitmeme neden oldu şerefsizler. durumun farkına bilecik'te vardım ayrıca.
 • ankara'daki bütün mekanları kapatıp doğum gününü öyle kutlamak lazım bu dost insanın gününü ama zaten hep burdayız, bence bu özel günde bizi ortaköy'ün mekanları paklar.*

  ahahah onu da yapacaz umarım bir gün, biz neyi istedik de yapmadık değil mi? nice yaşlara, hep mutlu ol, hep gülümse, hep kaynatalım hızlı gecelerdeee.
 • sage francis'in istanbula geleceği haberleri çıkan şu günlerde "sluggo şimdi napıyordur?" diye aklıma takılan müzik şeysi. hayatımda iki beklentim var. biri manchester united'ın bi an önce istanbula gelmesi, bi de sluggo'nun. al dj ant'ını gel ulan. boğaza karşı god lovesss uglyyy diye bağıralım. 15 yaşımdan beri o günü bekliyorum.

  tom waits'i unutmuşuz. 3. de tom amca.

  once upon a time in istanbuuuuuuuuulllll...
  i fuckin' told ya' these are my songs
 • sad clown bad dub'ın albüm veya dvd kayıtlarından dinlemesi inanılmaz zevkli rap grubu.

  http://www.youtube.com/watch?v=72kvwk1s8wc

  i wanna follow the footprints across my lover's stomach
  i wanna call out her name before i plummet
  i wish i had a map of the terrain so i could step around the landmines,
  avoid the beasts under the bed that bring they bad times

  diyor adam ya..

  and if i, could show you, you would, never leave it, never
 • the last to say şarkılarının klibinde bize rap klibi çekmek için pahalı arabalara, kızlara, kolyelere şapkalara, bol pantolonlara gerek olmadığını göstermiş, sonuna da ufak bir not ekleyip insanlık görevlerini yerine getirmiş grup. hastasıyım, keşke türkiye'de izleyebilsem.