• şimdi harbiden dışarıdan bakan adamlar "e artık yetti da" diyorlar adama ama işin şu kısmı nedense göz ardı ediliyor.

diyelim ki ahmet mehmet'i dövsün. ali de millete "ahmet mehmet'i dövüyor" desin.

ertesi gün ahmet mehmet'in kafasına taş atsın. ali de millete "ahmet mehmet'in kafasına taş attı" desin.

ve bu sürekli farklı varyasyonlarla devam etsin, ahmet sürekli mehmet'e bi pislik yapıp dursun ve ali de bunu sürekli millete söylesin.

hah bu durumda eğer o millet "la yeter artık da" lafını ahmet'e değil de ali'ye derse o millet traştır, bi bok olmaz onlardan. avasas'a da yapılan kısaca bu aslında.

adam bakıyor, saçma bi hadis görüyor, başlık açıyor. ertesi gün başka saçma bi hadis için başlık açıyor. ve bunu yıllardır devam ettiriyor ve hala saçma hadisler bulmaya devam ediyor. bu noktada millet kalkıp bu hadislere "yeter" diyeceğine, hadisleri sahiplenip avasas'a "yeter" diyor.

bi bok olmaz demiş miydim..
  • en az bir anten, ki her neyin anteniyse artık bilmiyoruz, destekçisi vardır. onun dışında kendisiyle gayet güllük gülistanlık bir ilişkimiz var. çünkü ben avasas'a muhalif olanların yaptığı bir hatayı yapmıyorum. kendisinin yazdıklarını ciddiye almıyorum. bana kendisi tavsiye etmişti yıllar önce, ben de herkeslere tavsiye ederim.
  • avasas'la ilgili bir yanlış anlamayı düzeltmek isterim. yazılarından ve bir miktar mesajlaşmamızdan hareketle avasas'ı harekete geçiren noktanın çelişkiler olduğunu söyleyebilirim. işte tanga giyen türbanlının içinde olduğu çelişki bunun en bariz örneği olabilir. burada da avasas'ın dava açmasının sebebi yusuf kaplan'ın ettiği hakaret değil içerisine düştüğü çelişkidir. hem hakareti kötü bir fiil olarak tanımlayıp hem de hakaret etme ikilemine düştüğü içindir bu dava. sorun avasas'ın karizmasının çizilmesi ya da basın özgürlüğüyle dertleri değil yani. el öpenleriniz çok olsun.
  • haberlerde kendisinden "avukat a.s." diye bahsedilen adam. oldukça kararlı ve ciddi bir çalışmanın ardından bu adımı atmış olduğunu düşünüyorum. çok yerinde bir hareket bence, kendisini tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. (bkz: şimdi onlar düşünsün)
  • fenerbahzem hakkında zilyon tane başlık açıp 3. golü yiyince kaçan bi adammış bu ben bugün bunu gördüm hahahaha dördüncüyü yediklerinde aramızda yoktu galatadan atladığını sandık çıkmamış ama kuleye...

neyse o misilleme yapmadan ben kendimi afişe edeyim: serdar ortaç dinleyerek oynadım ve hatta göbek attım ben bugün fenerbahçe aşkıylan...* öyle de bi ağır abi imajımız vardı fener aldı götürdü yani ahahah o şimdi şampiyooon canı kupa isteeer laylaylaylaaaaayyyy
  • neden sonra bir gece vakti kapımda bittiğinde, sevinçten ve özlemden gözlerimi dolduran yerdenbitme.

sabah sabah -benim kahve saatim- mutfağa girip bana kahvaltı hazırladığını ve henüz denemediğim alaçatı mahsülü sakız çayını bir hevesle yaptığını görünce, yine gözlerimden yaşlar getiren tipoş! daha gözümü açamadan kaç gün temizlediğim evi bana yeniden temizleten, neyse ki ev erkeği olarak iyi hizmet gören arkadaş, dost, herşey...

ve avasas'tan bu anılara sebep olan sakız çayı tarifi:
    normal çay aranırken sakız çayı görülür, merak edilir.
    bizim atlantis böyle şeylere meraklı, ona bir sürpriz yapayım diye düşünülür.
    demlik filan gibi şeylere el atmaya üşenilir ve kettle'ın ağzındaki süzgeç görülünce, "hıh tamam demek bu işler için bu kullanılıyor" denir.
    kettle'a su (ağzına kadar) doldurulur.
    içine iki tutam da sakız çayı eklenir.
    ve kettle'ın tuşuna basılır...

mutfağa giren atlantis, evi bilinmeyen bir böcek türü basmış sanarak yerlere bakarken avasas efendi şöyle buyurur:
    -bak kettle'ın ısıtma tuşuna şöyle bastım ve...

atlantis daha "sakın ha!" diyemeden kettle tüm hıncıyla yeniden köpürür ve sakız çayları yeniden etrafa püskürmeye başlar.

kaynamış sakız çayını içtik sonuçta. ne de olsa böyle ikram geri çevrilmez.
    -ya da düşman elinden olsa içilir-

avasas ise karşılıklı sakız çaylarımızı içerken bu olay karşısında şöyle buyurmuştur:
    -kettle'da makarna yapan rahmetli arkadaşımızın anısına şerefe..
  • istatistik bilimine "herkesin istatistiği kendine" şeklinde benzersiz bir atasözü kazandirmiş ünlü türk düşünür ve bilim adamı.
  • karl marx'dan "napıyor bu liseli" bakışı yemiş.
  • avasas ı everelim kampanyası başlığı altına istemiyormuş gibi "daalın lan" yazan ama kendisine talip olanlara da mesaj fasilitesiyle "dükkanın önünü kapatma lan!" diyen terbiyesiz bir kişi. ayrıca efendi duruşuna bakmayın, uçma korkusuyla sözlükte edemediği küfürleri msn'de bir bir etmektedir kendisi. son derece kötü bir insan. kaka.
  • sanal ortamlardaki insanların da canlı kanlı , hukuki hakları olan insanlar olduğunu gösteren kişidir. (bkz: avasas benim)

gazeteciler, tv programcıları yıllarca "internet ortamında hakkımızda yazıp çizen korkaklar" diye laflar ettiler sözlük ve forum yazarları için. avasas şimdi bu çubuğu hukuksal alanda tersine büküyor. (bkz: çubugu tersine bükmek) "gazete ve tv ortamlarında hakkımızda atıp tutan korkakları" sergiliyor. hukuki mücadelesinde başarılı olmasını ve eksi sözlükçülere yapılan hakaretleri sahibine iade edebilmesini umuyoruz.
hesabın var mı? giriş yap