• bunun ile uğraşan her kim varsa cani ruhludur. av kazasında kurban gitseler zerre üzülmem; hatta umarım avlanırken başlarına her türlü bela gelir. ormanda uyumakmış... git nerede uyuyorsan uyu ulan ayı; ama bunu yaparken masum hayvanları sırf ezik egonu tatmin etmek için öldürmene gerek yok. madem yapıyorsun, bunu burda matah bir şeymiş gibi anlatma. “ben katil ruhlu bir götüm” de, geç; çünkü insanlar seni öyle görüyor.

not: bu devirde kaldı mı bilmiyorum; ama açlık gibi zaruri nedenler ile avlananları ayrı tutuyorum.
  • adam zevk için hayvan öldürmeye bile kılıf bulmuş lan. resmen edebi eser gibi satırlarca anlatmış.

doğru olan önerme.
  • bir tarafın olan bitenden haberinin olmadığı bir olaya spor denmez.
  • evet avcılık bir spor değildir. avcılık acizliktir,namussuzluktur. git ormanda yine yat puşt kim sana engel oluyor.
  • zevk için öldürmenin neresi spordur?
  • bu mücadelenin, doğa ile yaşamın vs hepsini hayvan öldürmeden de yapabilirsiniz. tüfek yerine fotoğraf makinesi taşıyın.

öldürmeyi değil, bir fotoğraf karesinde sonsuzluğa taşımayı tercih edin. yeter ki içiniz iyi olsun.
  • dağda bayırda neden 3-4 gün avım için gezmem gerektiğini anlayamadığım durum.

bir anda atılacak devasa bir hidrojen bombası ile ilkel yaşama döneceğimizi falan mı düşünüyorsunuz? ben neden 300 metreden hayvan vuruyorum?

et yemekle ilgili bir sorunum yok, ancak canım isterse gider restorana efendi gibi siparişimi veririm, getirirler. tutup bir canı keyif için almak, şiddete meyilli bir psikolojik yapı gibi geliyor bana.

tanım: spor değil; bundan 40.000 sene önce gerektiği için yapılan eylemin, şu an "sizin genlerinizde bu var" şeklinde meşrulaştırılmasına uğraşılan bir vahşettir.
  • meşru müdafa halleri haricinde yani keyfi olarak karıncayı bile incitmek şerefsizliktir.
  • avcılık sporsa savaş olimpiyattır.

elinde tüfekle uçan kuşa ateş edenin ailesiyle ilgili ciddi problemleri vardır.
  • ee ama aramaya inanmak amk!

(bkz: avcilik spor degildir)

aramaya inanma, cop baslik ac byte ziyanliginla dunyayi kirlet cope cevir, sonra doga yok oluyor diye suclusu avcilar.

ne guzel dunya lan...
hesabın var mı? giriş yap