• küçücük bir darbenin, insanın bütün vücuduna nasıl bir acı verdiğini kolayca kavramak...
  • yetişicem ulaaan telefona diyip kapıya ayağı geçirme durumu..serçe parmak hep baş rolü kapar..göz yaşı gelmesi ise olmassa olmazıdır.. insan hayatın saçmalığını bi kere daha anlıyo.
  • düşününce bile insanın ighşşşş gibi bir ses çıkarmasına sebep olan hadise.
  • evlat acısı gibi koyan, insana "canım ordaymış" yahut "anneyin köyünü s.keyim" dedirten kemik acısıdır.çarpma olayı bittikten sonra bile pipiden 230 volt yemiş hissi duydurmasıda fizik kurallarınca bile açıklanamamaktadır.
  • bunyede zincirleme sovme istegi uyandiran * elim kaza ornegi. koca ayak dururken o kucucuk parmagi nasil denk getirir insan hala anlayabilmis degilim. bir keresinde * tekerlekli bir valizin destek ayaklarindan birine denk getirmistim o parmagi kazara * *. bir taraftan o dayanilmaz aci, diger taraftan akan kanlar, kopmaktan son anda kurtulmustu minik parmagim, hayatimda kullanmadigim bin turlu sovgu dokulmustu dudaklarimdan ki kendi kendime sasip kalmistim, o derece. dikis de atamiyorlar o bolgeye, beklemek sart oluyor iyilesmesini, bantli sargili falan fakat ilginc bir sekilde de cabuk iyilesiyor o kesik. savrulan sovgulerin etkisi oldugundan suphelenmedim degil...

(bkz: kufurun insan hayatindaki onemi)
  • her sefesinde "a-handa kirildi" diye dusunduren eylem.
  • karsinizdakinin turk oldugunu anlamanin yollarindan birisi.
    sozkonusu parmagini bir yere vuran elin gavuru sakin bir kisilikse my god, biraz heyecanli bir arkadassa damn it, dengesiz bir insansa fuck you tepkisini verirken; sakinligi ile taninan bir turk ogretim gorevlisi ayni olaya senin yeri belirsiz elektronunu sikeyim gibi kisiyi quantum fiziginin derinliklerine sokup cikartan bir tepki vermektedir.
  • acısı öldürmez, süründürür efendim. yazın sıklıkla rastlanan bir dururmdur, böyle o sabit ve katı cismi, serçe parmakla, ondan bir önceki kardeşi arasına almak suretiyle gerçekleşir. başına gelen şahsı
    -oy anam anam anam, yandım huleeeyyynnn diyerekten böğürtür, acısı uzun süre geçmez, sonra zonklamaya başlar, kırdık parmağı hissine kapılırsınız. sağlam çarptıysanız bir-iki gün ağrır.

yazıktır, küçücüktür o güzelim parmak...

ayrıca olay gerçekleştiği an, o acıyla, olaya sebebiyet veren sabit ve katı cisme girişme isteği uyandırır insanda.. gözden yaş süzülürken, bir yumruk patlatılır, sonra elinizde out of order olur, iyi olur size...
  • cat diye ses cikar,inanaılmaz acir,once buz uygulayip daha sonra yandaki parmaga hafifçe sarılırsa 1-2günde geçer..
hesabın var mı? giriş yap