• çağrı merkezi çalışanlarının olağanüstü ilgisi ve desteğiyle beni benden almış markadır. müşteri hizmetlerinin nasıl olması gerektiği konusunda örnek gösterilmelidir kesinlikle. şöyle ki, uzun yolda seyretmektesinizdir, uykunuz gelir ve bir aygaz istasyonuna arabanızı çekersiniz. hem biten şarjınızı dolduracak, hem de biraz kestireceksinizdir. 2 saatlik bir uykunun ardından uyanır ve yola devam edersiniz. telefon ise istasyonda kalmıştır, farkettiğinizde artık çok geçtir zira sözkonusu istasyon yaklaşık 4 saat geride kalmıştır. işin kötü tarafı, istasyondan herhangi bir alışveriş de yapmadığınız için herhangi bir isim, irtibat telefonu vesaire bilginiz de yoktur. umutsuzca aygaz müşteri hizmetlerini ararsınız ve aslında farkında olmadan ciddi bir operasyonu başlatmış olursunuz. güzel sesli bayanla yaşadığım diyalog özetle aşağıdaki gibidir:
    bsv: alo iyi günler ben bir bayinizde telefonumu unuttum ama neresi olduğu hakkında hiç bir fikrim yok! yalova civarlarında sanırım, yol üstünde bir yerdi, uyudum da ben orada.
    gsb: hiç önemli değil beyefendi. siz bana telefonunuzun marka ve modelini, bir de size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası verin biz size ulaştırırız.
    sonuç: telefonum ertesi gün kargo ücreti ödenmiş bir şekilde elimdeydi. üstüne teyit için aradılar bir de. ama bu sefer arayan adamdı. olsun. teşekkür ettim yine de.
  • gün içinde evimizi aradı, telefonu açtım. ses gelmedi. sapık zannettim. direkman telefona üfledim. üfledim ki hoşlaşsın, gevşesin hayvan. evi sapık aradığını fark edince böyle yaparım. gevşeyen sapık ya "bir daha üflesene" ya da "ne yapıyorsun lan sen" der. arkadaşımsa "olm manyak mısın" diye çıkışır.

sanırım ev tüpünü az kullanmaya başladığımızı ve banyodaki şofbeni emekli edip şofben tüpünü ıskartaya çıkardığımızı öğrenmiş olmalılar. zira elektrikli şofbene geçtik. e 12 kiloluk şişman ev tüpünü her ay farklı fiyatlarla almaktan bıkmıştık. bir ay alıyorduk 59. diğer ay 60, öbür ay 61... bu ne lan! her ay altın gibi işliyordu tüp fiyatları. aygaz da bu duruma üzülmüş, okkalı ve düzenli ödemelerini yapan bir kullanıcı kaybettiğini anlamış olacak, aradı. hiç umursamadım. telefonu yüzlerine kapattım. sizi de ararlarsa umursamayın. belki üzülürler, tüp fiyatlarını aşağı çekerler. bu arada bant kaydındaki kadının sesini de beğenmedim. ayrıca belirteyim.
  • turistler bu markanın arabasına el sallıyorlar. çünkü 'hi guys' dedigini zannediyorlar. evet.
  • evdeki gaz kokusu üzerine çağrı merkezlerini aradık hızla servislerini bize yönlendirdiler. gelen servis elemanı nazik ve açıklayıcıydı eskiyen dedantör ve gaz borusunu değiştirip sorunu giderdi. sonrasında da çağrı merkezinden arayıp kontrol ettiler. uzun zaman sonra müşterisine insan gibi davranan bir çağrı merkezi ve hizmet anlayışıyla karşılaşmak mutlu etti. kendilerine buradan teşekkür ettiğim firma.
  • 1962'de izmit'te kuruldu. ilk tanıtım kampanyası 1965'de aygaz tüp ile kamyonet arkasında patates kızartması yapılıp dağıtılarak gerçekleştirildi. 1984'de ilk katalitik sobalarını üretti. 2006 toplam cirosu 1846 milyon dolar, ücret politikası 12 maaş + 4 ikramiye.

toplam 1105 çalışanı var, bunların 55'i yüksek lisans, 286'sı lisans eğitimi sahibi. çalışanlarının %68'i erkek ve çaşışanların ortalama hizmet süresi 8 yıl. senede ortalama 30 kişi işe alıyor ve bunların %90'ı yeni mezun...
  • direktman kendi dağıtım süreçlerini etkileyen bir teknolojiyi sanki çok matah bir şeymiş gibi tonla reklamla ortalığa salmaları, bunu da aslında dünyada onlarca şirket yaparken ilkmiş gibi göstermeleri beni benden alıyor. uydu, alıcı, verici falan, bizim sucu bunu yapacak kıvama geldi, günaydın...
  • leman'da vedat ozdemiroglu'nun eski bi yazisinda okudugum kadariyla 9 aylik yegeninin agzindan cikan ilk kelime..
  • lpg sektörünün lideri olmasının yanında bir dönem beyaz eşya markası olarak da piyasada varolmuştur.doksanların ikinci yarısında koç grubu yeniden yapılanmaya gitmiş ve bu beyaz eşya markasının satışını durdurmuştur.marka olarak aygaz olmasına rağmen ürünler aslında arçelik'e aittir.günümüzde beko'da olduğu gibi koç, arçelik markasının üzerine aygaz yerleştirerek satmıştır.
  • diğer tüp firmaları 35-39 arası tüp satarken kendisi indirim yapmadan 45 tl ye tüp satmaya devam eden firma.

uçarak gelen edit : aygazın müşteri hizmetlerini aradım 31 ekimde kampanya sonmuş ve fiyat 39 liraymış.talihsiz bedevi misali 1 ekimde 45 liraya tüp alan tüm yazarlara sesleniyorum her sene birleşip 31.ekimi analım.
  • bunun mutfak tüpünü övmüş herkes, çok gidiyor falan diye de, benim ilk tüp 40 günde bitti. 2. tüp de 45. gününde ama bitti bitecek yani. ben mi fazla yemek yapıyorum yoksa yazarlar mı dışarıda yiyip yiyip "iyi tüp iyi, çok gidiyor" yazıyor, anlamadım. hayır, yalnız da yaşıyorum yani. ne kadar çok yemek yapabilirim ki?

ama en fenası bu değil. bu tüp bi ilk takıldığı günlerde bir de az kaldığı zaman deli gibi koku yapıyor. evimin kapısını açınca duyumsadığım ilk şeyin tüp kokusu olması sinir bozucu haliyle. ama en fenası bu da değildi.

en fenası; sene olmuş 2015 hala kaçak olup olmadığını çakmakla test etmeye kalkan çalışanları olması. akşam çağırdım yine kokuyor bu diye. tüpü çıkardı balkona götürdü. hah dedim kaçak var. ben bunu derken adam cebinden çakmak çıkardı. "napıyorsunuz siz" diye çıkışmasam bildiğin çakacaktı çakmağı. şaka mısınız birader? çakmakla kaçak mı kontrol edilir?!
hesabın var mı? giriş yap