• 82 model bir otobüsü vardır partisine ait..
    evinin önünde park edilmiş olarak gördüm bugün. sanırım partiye otobüsle gidip geliyor.
  • islahatci demokrasi partisi denen bir partisi vardi 80'lerde ve 90'larin basinda. partinin tek adamiydi edibali. yuzde sifir kusurlere oynayan bir parti iken, '91 secimlerinde refah partisi ve sonradan mhp'ye donusen milliyetci calisma partisi ile birlikte secime girip, milletvekili bile olmustu.
  • çocukluğumuzun canlı yayınlanan seçim arkası programlarında hep en az oy aldığı görülüp acınan insan. tabi o zamanlar ideoloji nedir dense,lise ikide alınacak derslerden biri sanılırdı o ayrı mevzu.soyadının etkisiyle akıldan çıkmamıştır: edibaaali telaffuzuyla...
  • hakkında bu kadar az entry girildiğini görünce , çocukken sabahlara kadar uyumayıp takibettiğim seçim özel programlarında spikerlerin milyon kez tekrarladığı 'ıslahatçı demokrasi partisi dö pua' nidalarına yazık olmuş dediğim cancişim..
  • 70'lerde otağ yayınları, gerçek dergisi ve pınar dergisi gibi yayınları yürütmüştür.
  • pozisyonuna göre fazla entellektüel bir adam olduğunu düşünüyorum, özellikle trt'de yayınlanan seçim konuşmalarını dinledikten sonra kitaplarını okumaya karar verdim. ha, oyumu vermem ama fikirlerini değerlendiririm..
  • seçim öncesi "çift başlı selçuklu kartalının altına basın" diyerek bizi yaran politikaci namzeti*
  • rte'nin gençliğinde mgv zamanlarında fikirlerinden etkilendiğim abimiz, büyüğümüz olarak ifade ettiği bir siyasetçidir. senelerdir ucundan da olsa seçim konuşmalarını takip ederim, hep ılımlıdır. ancak akp'ye bu kadar sert giydirdiğini hiç görmemiştim.

trt'de diyor ki:

- din ve dindar bunların yüzünden itibar kaybetmektedir. islam diniyle böylesine alay ve hakaret hiçbir dönemde görülmedi.
    rahmetim gazabımı geçti, "allah'ın bütün sıfatları üzerinde, dokunan ibadet etmiş gibi olur" diyen dalkavuklar, kur'anı pasta yapıp yiyen meczuplar; maraş'ı işgal eden fransız zalimlerin müslümanları aşağılamak için minarelerin şerefelerine köpek çıkarma alçaklığından farklı bir şey mi yapıyorlar?..

- kur'an sureleriyle bakara makara diye alay eden alçaklar ne yazık ki senin ülkende iktidar partisinin patronları arasındadır. bir hayıflanma ve bir özür dileme belirtisi bile yok..

- unutma haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. işte bunun için biz uyarıyoruz. şahit olun bu iktidarın sorumlu başı ülkeyi yönetme ehliyetini kaybetmiştir ve hiçbir vatandaşın o'nun buyruklarını tutma vecibesi kalmamıştır.
  • 80'lerde çocuk olan tayfa için konuşuyorum; o yıllardan beri değişmeyen kaybolmayan tek şey bu adam. gerçekten inanılmaz. vay anasına yahu.
  • bu seçimlere giriyor mu diye merak ettiğim siyasetçi.
hesabın var mı? giriş yap