şükela:  tümü | bugün
  • sevgiden çok alışkanlık bence. o kadar süre ve emeği bir lavabo terliğine ayır, ayrılınca yine acı çekersin
  • boşandıktan sonra, nefret edildiğini anlayan insanla yarışır.
  • severek, göz yaşı dökerek, kalbimi, kurduğum hayalleri yerle bir ederek gitmiştim hayatından.
    ondan ayrılırken onu sevdiğimi biliyordum
    fakat sevilip sevilmedigimden, bir hayatı beraber yaşayıp yaşayamayacağımızdan bir haber olduğum için, onu terk edip "bitsin artık " demem için elinden geleni ardına koymadığı için gitmiştim...

aylarca geceleri gözyaşımla yastığımı ıslatıp sabah hiç ağlamamış gibi günlerime devam ettim kalbimin ve hayallerimin kırıntıları içerisinde...

10 ay sonra kendime geldim, ayrıldıktan 1.5 yıl sonra " bir kahve içebilir miyiz? " dedi
    hay hay dedim elbette içebiliriz...
    1 saat zaman geçirdik evlerimize dağıldık...

ben evime gelirken o kalbine yürümüş, kalbini yoklamış ve " hâlâ beni sevdiğini " anlamış.

afedersiniz ama " s.ktirsin gitsin " ister kalbine ister ebesinin nikâhına.

kimse kusura bakmasın ama " varlığımın yetmediği yerlerde yokluğum aranmasın... "
  • sevdiğini anlamak değil o, ilgi orospusuna dönüşmek. seni gerçekten seven insanı bıraktığının farkına varmanın pişmanlığı. sevgi bambaşka birşey, günümüzde her önünüze gelende rastlayamazsınız.
  • jeton koseliyse demek ki.

bir bardak buz gibi suyu hazir edilmesi elzem olan insandir.
  • sevdiğini demeyelim. eski partnerin başkalarıyla sevişme ihtimalini düşünüp bu endişeye kapılma duygusunu yaşamak diyelim. *
  • ayrılık öncesine geri dönelim.
    insanlar birbirlerinden ayrılır çünkü artık aralarında bir bağ kalmamıştır veya o bağ zayıftır.
    sevgi kavramı arada varsa bile bunun yoğunluğu azdır ve çiftleri bir arada tutmaya yetmiyordur.
    ayrılmak kararı bana kalırsa boşanma gibidir.
    artık senin yüzünü görmek istemiyorum.hayatımdan çıkmanı istiyorum.
    başkası ile ömrümü sürdürmek istiyorum anlamına gelir.
    tüm bunları diyebilen insan sevmiyordur efendim.yeterince sevmiyordur.
    aslında kadın erkek ilişkilerinde aldatma olmadığı sürece çiftler hangi durumda olursa olsun birbirlerini bırakmamalılar.
    fakat modern insan , işler kötüye gittiğinde karşısındakine sırtını dönebiliyor.
    sorun insan sorunudur.
    yoksa teorik olarak seven insan bırakamaz kaybetmekten korkar.herşey olup bitsin fakat o hayatımdan çıkmasın der , bunu kaldıramaz.
    aradaki bağ kopabilen bir şey değildir. kopuyor ise bağ kurulmuş değildir.
  • öyle şey mi olur intihardan sonra yaşamak güzelmiş aslında der gibi.
  • sevdiğini anlayan değil de merhametli olduğumu anlayan biri vardı. ulan nerden buldun numaramı nereden aklına geldi ve en önemlisi hangi akla hizmet bi insan yıllar sonra "çok merhametlisin" diye mesaj atar.

düşünün 4-5 sene önce yaşanmış ve bitmiş bi ilişki var. ilişki bittikten sonra tek kelime konuşulmuyor. ama hanım kızımız 5 yıl sonra durup dururken çok merhametlisin yazıyor.

teşekkürler yazıp geçtim ama içimde deli gibi bi merak. farketmeden kime merhamet etmiş olabilirim acaba.
  • hayatta böyle durumlar her zaman oluyor. siz birini gerçekten çok seversiniz ama o sizin sevginizi görmez ya da görmek istemez. siz her şey için çabalarsınız adeta üzerine titrersiniz ama o bunlara rağmen sizi bir gün bırakıp gider. giden kişi gittikten kısa ya da uzun bir süre sonra bıraktığı kişi gibi birini asla bulamayacağını anlar ama artık herşey için çok geç olur..