şükela:  tümü | bugün
 • apo yeni yakalandigi zamanlar kendisi bir roportajinda hukumet apoyu eger hemen yargilayip infaz etmezse iddia ediyorum 5 sene sonra serbest kalir falan demisti. o zaman yuh be aytunc demistim yavas yani. simdi dusunuyorum da adam pek haksiz degilmis.
 • bir süreliğine garip bir diyaloğumun, daha doğrusu monoloğumun olduğu şahıs. eski işyerim bunun oturduğu apartmana taşınmıştı. zaman zaman kapıda, asansörde veya civardaki dükkanlarda karşılaşıyorduk. ilk karşılaşmamız asansör beklerken oldu. kendimi tanıttım, işimizin ne olduğunu kısaca belirttim ve yeni taşındığımızı söyledim. cevap vermedi ve birazcık pis baktı. ben aldım mesajı ama takmadım. zaten önceden esoterik konularda atıp tutmasından bir kıllanmışlığım vardı kendisine karşı. aynı binayı paylaştığımız süre zarfında önyargım daha da pekişti, nasıl bir adam olduğu zihnimde aşağı yukarı belirginleşti. daha sonraki karşılaşmalarımızda da hep gülümsedim, yeri geldiğinde kapısını tutup önden buyur ettim ve daima hatırını sordum, iyi günler diledim. hiçbirinde tek kelime etmedi. her seferinde ya sadece boş boş baktı ya da yüzünü döndü. iş arkadaşlarımla aramızda bunun bahsi epeyce sık geçer oldu. apartmanın tuhaf huylu adamıydı o. karar alıp hep birlikte adama iyilik güzellik şirinlik tacizinde bulunmaya başladık. lakin inadını kıramadık. sonra biz taşındık oradan ve bu ne yaptı bilmiyorum. grumpy old man havasından daha farklı bir sıkıntısı vardı bunun. daha da fazlasını yazardım ama hakkındaki fikirlerim sözlüğün konsept limitlerini aşıyor.
 • habertürk'te aytunç altındal'ın katıldığı bir öteki gündem programı yayımlanıyor bu gece, anısına... altındal'ın yüzüğü soruldu programda, o da programcıya gösterip, bakın "1963 sb yazıyor burada demek ki 1963'te ben bir yere girmişim onun ifadesi bu, ben biraz da özel yetişmiş bir insanım" dedi. ben hiçbir şey anlamadım bu '1963 sb' muhabbetinden anlayan, bilen varsa hayrına yeşili yakıversin bir zahmet.

  programcı üzerine gidip aydınlatamadı ama programın ilk yayımlanması üzerinden çok zaman geçtiğine göre birileri merak etmiştir, öğrenmiştir sanırım.

  edit: büyük ihtimalle saint benoit fransız lisesi yüzüğüymüş. altındal'ın tavrı, uğraşıyla ne kadar uyumlu. hep söylerim komplo teorisyenlerinin bütün hikmeti, çok basit şeyleri çok karmaşık bir hale getirebilme başarılarıdır. bu kadar basit bir şey işte. okulunuzun bir yüzüğü var. okula girdiğinizde veriliyor. siz de bunu takıyorsunuz, sorulunca söylemek yerine de, sesinize gizemli bir ton vererek; "ne olduğunu söylemem, demek ki ben o yıl bir yere girmişim, ben biraz da özel yetişmiş biriyim" diyorsunuz. yoksa şöyle demek de var; "saint benoit'da okudum ben, bizim okulun yüzüğü bu." eh o zaman komplo teorisyeni olamıyorsunuz işte.

  komplo teorisyenlerinin insanların zihnini hurafelerle dolduran kişiler olduğunu düşünürüm ve pek haz etmem. uğraşına karşın altındal yine de tatlı adamdı vesselam. alllah rahmet eylesin ya da ışıklar içinde yatsın (çoktan seçmeli başsağlığı mesajı)
 • sorulan her soruya, "bu konuda bütün bildiklerimi anlatırsam beni öldürürler, size ancak bir kısmını anlatabilirim" diye cevap veren komplo teorisyeni.
 • rahmetli 3 yıl önce,
  akp içerisinde 2014 yılına kadar çok büyük problemler çıkacak.

  ayrıca
  1-ihalelerde ki kayırılan cemaat
  2-şan şöhret ve yolsuzluklar
  3-kadın merakı
  4-içeride ki çift başlılık
  yüzünden akp ikiye bölünecek bu olaylar akp nin sonunu hazırlayacak.

  ek olarak demiş ki

  "ben maksimum 3 sene veriyorum, 3 sene içerisinde akp özellikle içeriden çok büyük sıkıntılar çekecek ve bölünecek. %38 gibi bir oy bekliyorum."

  dedikleri aynen çıkmış adamın.ve gerçekten 3 yıl içerisinde

  ilgili video http://youtu.be/spxzjcdilvg?t=6m39s
 • "bir gün çok soğuk, kötü bir yerdeyim.. ama dedim ki sırtıma memleketimi örter, direnirim..."

  yerini dolduracak bir araştırmacının yetişmemesi ne hazin...
 • kırk yılda bir doğru veya degil komlo teorisiyeni çıkar, onun da yaşlılık dönemine denk geliriz ya ışte öyle.
  bilgilerinden çok keyif aldığım bir insandı, allah rahmet eylesin.
 • . bilgili,
  . istihbaratı kuvvetli,
  . iyi bağlantıları var,
  . herkesin ulaşamayacağı materyallere ulaşabiliyor,
  . beklenmedik yerlerde karşımıza çıkıyor,
  . geçmişiyle, özellikle yurtdışında olduğu süreyle ilgili detyalı birşeyler sorulduğunda net cevaplar vermiyor,
  . fikir ve görüşlerini istediği zaman televizyonlar aracılığıyla topluma aktarabiliyor,
  . v.s.
  böyle uzayıp giden bir listeyle tanımlanabilir aytunç bey.

  aytunç beyi daha iyi anlamak için meseleyi bir de tersinden ele alsak uygun olabilir. yani başlığı silsek, yapılan yukarıdaki izahatı birleştirip bunun hangi mesleğin tanımı olabileceği üzerine düşünsek belki daha iyi tanımış oluruz kendisini.
 • tarihe not düşülsün;
  a haber kanalında, 8 kasım 2012 tarihli bi sormak lazım programında, barack obama'nın 4 yılı dolduramayacağını, wasp tarafından bir suikast ya da skandala kurban edileceğini söylemiştir..

  4 yıl sonra gelen edit: bilemedi rametli.
 • yakin zamana kadar ajandamda bir pecete uzerine yazmis oldugu notlarini tasidigim insan. hayat komik iste, bir gun bir kafede bir arkadasimla otururken bir sekilde tanisip konusmaya basladigim, ilginc bir sekilde de soylediklerini bir kenara yazmami isteyen, soyledigi cikarimlarin cogunlukla dogru oldugu, nazik kibar ve her seyden ote "dusunen" bir insandi. o gun kalktim gittim peceteleri de ajandama koydum hayata devam ettim. sonra bir vesile ile de babama anlatirken "aaa aytunc bizim aytunc sinif arkadasim yahu kabatas'tan, demedin mi benim cocugum oldugunu" laflari ile meger tanis olduklarini ogrendim, hayat icin bir kez daha komikmis, tesadufler daha da ilgincmis diye dusundum. bugun de olum haberini gordum ve iste hayat bu kadar. kisacasi duzgun, edepli, bogurerek konusmayan, zarif, iyi niyetli, ilginc ve bir o kadar bilgili de bir insandi.

hesabın var mı? giriş yap