• an itibariyle azerbaycan'da resmiyete girmiştir.

"azerbaycan cumhurbaşkanı ilham aliyev'in imzaladığı kararname kapsamında, ermenistan'ın dağlık karabağ'daki yenilgiyi kabul ettiği 10 kasım günü zafer bayramı ilan edildi."
    https://www.haberler.com/…n-edildi-13773424-haberi/

edit: an itibarıyla zafer bayramı 10 kasım gününden 8 kasım gününe alınmıştır.
    https://www.gercekgundem.com/…n-tarihini-degistirdi
  • bizim yas günümüzde bayram ilan etmek de ne bileyim.
  • bizimkiler zaten saygı duymuyor, bari siz saygı duysaydınız..
    bunlar bizle değil, hükümetle kardeşmiş..

edit: bunlar diye yazmama takılanlar olmuş. hak veriyorum. entry'imde her 2 devletin de halkından yana bir kastım yoktur.
    hükümetleri kastetmekteyim.
    edit: azerbaycan kendine yakışanı yapmakta geç kalmadı ve 8 kasım'a çekti. teşekkür ediyorum.
  • kafkasyada kartlar yeniden dağıtılıyor.

bizim matem günümüzü bildikleri halde, matem günümüzü kendilerinin zafer bayramı olarak ilan etmişlerdir. hiç çekinmeden yanlış anlaşılmaya meyil olacağını ve hakaret olarak kabul edileceğini bile bile ilan etmişlerdir.

kendilerine 30 yıl boyunca garantör olmuş pek çok kez savaş eşiğinden diplomatik gücünü ortaya koyarak kurtarmış, düşmanın ermenistana sınır kapılarını ve ticareti kendisine zarar verecek durumda olmasına rağmen kapatmış ve sen halkının en hassas durumlarından bir tanesine kayıtsız kalarak matem gününü, kendi zafer günün ilan ediyorsun. de facto olarak hakarettir bu aynı zamanda

ben kendi devletimin yanındayım benim devletimin kurucusu da 10 kasımda vefat etmiştir.
  • 9 yap 11 yap.boş verin ödlek ermenileri.atamız daha önemli sayın kardeş ülkem.
  • ak parti hükumeti süresince de bir süre aynı bayram kutlanacaktır. mhp de coşku ile destek verecektir.
  • “çok işkence gördüm, çok çektirdiler hiçbirine yanmam da atatürk rozeti vardı yakamda onu aldılar ona yanarım” diyen ebulfez elçibey nerede 10 kasım tarihini zafer günü ilan eden aliyev nerede.
  • kasıtlı yapıldığı bariz olan ve yanımızda olmadıklarını belli eden sinsi bir hamledir.
  • rusya'nın iki devleti uzlaştırmak için 10 kasım'ı seçmesi, azerbaycan ve türkiye'nin toplumsal belleğinde derin bir uyuşmazlık yaratma planıydı belki de. türkiye'nin en büyük yas gününün, azerbaycan'ın en büyük bayramı olmasını sağladılar. böylece iki toplumun ortak belleğinde bir gedik açtılar.
  • kardeş ülke diyenlere vize uygulaması olan ülkenin başka bir fiyasko hareketidir.

edt. tamam tamam pes. vize "yeni" kalktı. kardeşlik eski ama.
484 entry daha
hesabın var mı? giriş yap