• anne jargonunda e$im anlamina gelen bir kelime. ornek olarak arabaya sidi çeynçır alma amacli calismalarda bulunuyorsunuzdur yaniniza da iyi pazarlik eder dusuncesiyle annenizi almissinizdir. fiyat sorarsiniz adam 73452 milyor der. anneniz direk "biz bi de babamiza soralim" der. "babamiz kimdir ya anne biz kardes miyiz senle nasi ki yani" seklinde dusunursunuz zaman zaman. boyle de bi seydir bu evet.
  • roy lewis 'in insan evriminin antropolojik romanı altbaşlığıyla yurt yayınlarından çıkan kitabı. hakikaten eğlenceli bir roman olmuş. çevirmen filiz şar yurt yayınlarının serilerinde genelde rastlanan çeviri problemini de aşmış gözüktü. 164 saifeden oluşan hemen bitiveren, çıtır kitaplardan.
  • (bkz: pater noster)
  • indianapolis'te, çevresinde hayırsever dindar olarak görülen sapkın kısırlık uzmanı bir doktorun tedaviye gelen hastalara kendi spermini vererek 40 km çapındaki alanda en az 94 çocuğun biyolojik babası çıkması rezaletini anlatan netflix belgeselidir.
  • kendi vicdanını rahatlatmak ve inandığı tanrı nezdinde cennete girmek için yüzlerce insanın hayatının içine sıçan bir tecavüzcünün anlatıldığı netflix belgeseli.
  • babamiz mi dedin ???? hmmmmmm ... olabilir... genciliginde cok ceviz kirmis bizim peder...

yada,

hade len bizimkiler seni cami avlusunda bulmuslar... o sadece benim babam seklinde yorumlar neden olabilecek cogul bir sifat...
  • çocuk sahibi olmak için gelen hastalarını döllemek için onların rızası olmadan kendi spermlerini kullanan b.k kafalı bir doktorun gerçek hikayesini anlatan bir netflix filmi.

--- spoiler ---

insanlar otuzlu yaşlarında babalarının öz babaları olmadığını, kafayı sıyırmış bir doktorun çocukları olduğunu öğreniyorlar.
    nasıl bir kimlik bunalımı yaşatır bu insana, korkunç bir şey bu.

insanlar her geçen gün yeni bir kardeşleri daha olduğunu öğreniyorlar ve ortaya çıkan çocuk sayısı şimdilik doksandört.
    işin en korkunç taraflarından biri de çocukların hepsi kırk kilometrelik küçük bir çevrede yaşıyor.

e be allahsız hiç mi düşünmedin ya bu kardeşler birbiriyle denk gelip aşık olurlarsa, evlenirlerse , çocuk sahibi olurlarsa diye.

genleri de öyle baskın ki spermi kuruyasıcanın, çocukların hepsi hem kendisine hem de birbirlerine çok benziyorlar.

--- spoiler ---

yasal olarak olmasa da insani açıdan bu resmen bir tecavüz bu.
    hatta bir değil, onlarca tecavüz.
  • annenin çocuktan bahsederken biz olarak bahsetmesi ile birlikte daha çok eşine hayatım, aşkım, sevgilim, erkeğim, kocam demekten utanan anneleri şirin yapan bir söz. tabi bunu söyleyebilmek için öncelikle bir çocuk sahibi olmaları gerekiyor.

ama babalar bu konuda daha rahat takılıyorlar nedense, mesela babaların eşleri için annemiz dediğini hiç görmedim ben. babalar eşlerinden daha çok ismiyle bahsediyorlar.
  • süleyman demirel'e hitap şekillerinden biridir.
hesabın var mı? giriş yap