• bir erkeği nasıl ibne yaparım diye düşünüyorsanız, işte bu sorunun cevabıdır babet çorabı.
  • böyle bir şey varmış.

evrenin en çirkin 4. bilemedin 5. lanet icadı. sinirden ağlamamak elde değil. biri icat etmiş. eyvallah. tutmuş birileri de satalım demiş, ona da okey. bir şekilde birileri de satın almış bunları. yetmemiş ayaklarına geçirmişler ve çarşıya pazara çıkmışlar. helel hülele dolaşmışlar. galiba ağlıyorum şu an :(
  • ayakkabısız, ev içinde giyildiği vakit, parmakla gerdirilmiş paket lastiği gibi fırr diye ayaktan fırlayıp giden çorap.
  • memleket küpe takan erkeğe alıştı,bu çorabı giyen erkeğe alışamadı ya vay amk.

dar ve kısa beyaz pantolon giyen adam babet çorabı giyen erkeğe bok atıyo filan, acaip kafalar...
  • kesinlikle rezalet bişey. çünkü çoraplar standart babetler değişken. o çorap ayakkabının modeline bağlı olarak yandan biraz olsun çıkıp görünüyor ya işte o görüntü iğrenç. ayak derisi kavlamış gibi, ayakkabının içine ten rengi iç çamaşırı giyilmiş gibi. öğğk!
  • ne ilginçtir ki, babet çorabının popüler olmasıyla sözlüğün boklaşma süreci aynı döneme denk gelmiştir. burası artık bizim değil, burasi artik babet çorabı giyen erkeklerin ve onlara hayran olan kadınların mekanı.
  • timberland ayakkabının içine giymek suretiyle kullanan erkekleri de gördüğümdür. **
  • damarsız, kıl kökleri çok iri olmayan kız ayaklarına yakışan hede. o güzel ayak bileği halhala sahipse yeme de yanında yat.
  • insanların ne giydiğini ya da nasıl göründüğünü çok takip etmem, aklımın selameti hatrına, gözüme ilişen garip örneklerin bile üzerinde durmamaya çalışırım. lakin ah şu acayip şey, yıllardır sabrımı o kadar zorluyor ki, kimin ayağında görsem başımı çevirip o talihsiz ânı unutmak için uğraşıyorum. görmezden gelme konusunda epey de başarılıydım aslında, lakin bir süre önce yenikapı'dan marmaray'a geçerken, önüme çıkan takım elbiseli gencin ayağında bu garabeti fark edince tahammül bağlarım kopup dağıldı resmen! takım elbiseye karşı iflah olmaz hayranlığım yüzünden olacak, o uyumsuz, insanı sinir eden görüntüyü bir türlü kabullenemiyor ya da hafızamdan silemiyorum! ah be genç, madem giyiyorsun şu garabeti, cânım takım elbisenin saygınlığını neden çiğnersin ki! zaten takım elbiselerin bile paçalarını dereye koşan ördekler gibi kuşa çevirdiniz, yetmedi bir de bu acayiplik! umarım haftalardır gıyabında saydıklarım kulaklarını çınlatıp aklını başına getirmiştir de o tuhaf şeyleri sıyırıp atmışsındır ayağından, hiç olmazsa insanın gözlerini kanatan bir akımı başlatmış olmazsın, ne diyeyim!
hesabın var mı? giriş yap