243 entry daha
  • iyi oyuncuları ve muhteşem bir soundtrack'i olan filmdir. senaryo boş, aksiyon sahneleri sıradan.
  • adıyla animasyon filmini çağrıştıran, hoş aksiyon filmi. izledim gayet keyif de aldım. baş karakter sempatik, izlettiriyor filmi. sonu biraz apar topar olmuş sadece.
  • izleyip aşık olduğum film. edgar wright zaten ne çekse seveceğim insanlardan; soundtrack albümü muazzam, ince detaylar ise çok güzel. bazıları şunlar:

--- spoiler ---

- baby müzik dinlemediği ya da debora'nın yanında olmadığı zaman kulak çınlamasını duyabiliyorsunuz.

- ayrıca baby kulaklıklarından tekini çıkardığında; filmdeki müzik de sadece tek ses kanalına düşüyor.

- kahve alıp sokakta müziğe eşlik ettiği sekansta şarkı sözlerini caddenin çeşitli yerlerinde graffiti olarak görebilirsiniz.

- herkes farketmiş sanırım ama sokaktaki kalp debora'yı gördükten sonra kırmızıya dönüyor.

- baby; tv'de izlediği yayınlardaki tüm replikleri kullandı.

- baby hapisten çıktığında tıpkı postanedeki kadınla konuştuğu dolly parton şarkısındaki gibi; gökkuşağı var.

- finaldeki polis arabasının düşüşünün provası aslında baby'nin soygunu dinlerken masadan düşürdüğü oyuncak arabada yaşandı.

daha fazlasına buradan bakılabilir.
    --- spoiler ---

kadronun nokta atışı gibi, rollerine cuk oturduğunu düşünüyorum. özellikle favorilerim kevin spacey ve jamie foxx. ansel elgort ve lily james güzellikleriyle resmen içimi açtı; genç aşıklar rolünde çok başarılılar ve çok yakışmışlar. özellikle baby tam olmuş.

jon bernthal, yer aldığı kısıtlı sürede shane'liğe devam ediyor. *

jon hamm bebeğim; bu filmdeki imajıyla çok seksi. daha çok böyle takılmalı.

soundtrack albümünün muazzam olduğunu söylemiş miydim? özellikle favorim neat neat neat'e eşlik ettiği dakikalar. (bkz: the damned)

kısaca son dönemin efekt çöplüğü filmlerinden farklı; 70'li yıllardaki suç filmlerini anımsatan çok keyifli bir film olmuş. ansel ve lily'nin de önü çok açık, ikisini de ekranda izlemekten çok keyif aldım.

en kısa zamanda soundtrack albümü plak formatında edinileeee!
  • bebeği falan boşverin asıl debbie şahane kız derten film.

(bkz: düşüyor mu böyle)

o değil de sahiden şimdi amerikan değilde bir türk garson kızla (hani olmaz ya garson hadi oldu diyelim) böyle rahatça oturduğun yerden tanışacaksın, kız senden hoşlanacak falan, sonra beraber çamaşırhanede müzik dinleyeceksiniz, kıza gel benle diyeceksin kabul edecek.. kafama yıldırım düşmesi ihtimali gibi bir şey.
  • eğlenceli zaman geçirmek için izlenebilecek bir film. başyapıt beklentisine girmeyin.
  • aksiyon film tutkunu olan ben beğenmedim. olmamış bu ...
122 entry daha
hesabın var mı? giriş yap