şükela:  tümü | bugün
 • yoğun kar yağışı sebebiyle 21 aralık 2012 cuma günü tatil edilmiş üniversite.
 • kar tatili olduğunu sms le bildirip, sonrasında 2 gün sonraya ertelenme bilgisini ois ten yaparak öğrencilerini ofsayta düşürmüştür. bu nası mantık?
 • haftasonu yüksek lisansına kaydımı yaptırıp yaptırmamaktaki kararsızlığımın rüyamda apartman dairesi gibi bir yerde ders anlatıyorlarmış da boşuna para vermişim diye üzülüyormuşum gibi bilinç altı serüvenlere sürükleyen üniversite.
 • twitter'da iletişim fakültesinin beşiktaş'tan karaköye taşınması olayına "en iyi fakülte istanbul'un göbeğinden nasıl sökülüp alınır yeaaeaeaea" diyen tipler var. lan karaköy neresi? asıl istanbul'un göbeği eminönü karaköy zaten. sen neden bahsediyorsun hipster'ım benim.
 • şu yazıyı yazmış öğrencilere sahip üniversite.

  http://twitter.com/…atus/285409368667734016/photo/1

  bu okulun iletişim öğrencilerinin yazdığı manifesto buysa, bırakın taşınmayı falan, direkt kapatsınlar fakülteyi bitsin. öğretmen ney lan? öğretmenim mi diyorsunuz siz hala adamlara?

  yok efendim beşiktaş kampusu için para veriyormuş da, yoksa niye versinmiş falan. ulan ayıptır, eğitim için ödüyoruz biz bu parayı ama bizi de böyle harcamayın, sadece bizim taşınmamız ayıp falan der insan.

  ha bir de tavsiye; böyle işlerde tehdit olmaz. iletişim öğrencilerisiniz madem, kullanın öğrendiklerinizi şimdiye kadar, bi basın hareketi, bi başkaldırı yapın, belki sonuç alırsınız. hakkımızın peşinde koşacağız da bilmem ne.

  hadi, bir ki üç; koş!

  edit: defy uyardı; bu yazıyı bir kaç kişi kendi arasında yazmış, iletişim fakültesi öğrencilerinin tamamını bağlamazmış.
 • iletişim fakültesinin karaköy'e taşınması fikri son derece talihsiz bir karar gibi görünüyor.

  beşiktaş'taki kampüsleri bana göre istanbul'daki lokasyon/ulaşılabilirlik/nitelik bakımından en klas kampüstür kesinlikle.
 • bugün yapılan karaköy yerleşkesi hakkındaki toplantıda bir öğrenciye 'verdiğimiz vaatlere kanmasaydınız o zaman' diye cevap veren bir dekana (haluk gürgen) sahip üniversite. iş artık 'gidelim, gitmeyelim'den çıktı. olay ticari kaygısı olmadığını söyleyen dekanın kullandığı üslupta. velev ki söyledikleriyle yaptıkları birbirini tutmuyor. bir diktatör edasıyla 'ben sizin liderinizim, siz de benim peşimden geleceksiniz' diyor. açıkçası ben sinema televizyon öğrencisi olarak taşınma işi iyi oldu diye düşünüyorum ama taşındığımız bina apartman gibi olmasaydı daha iyi olurdu. digital editing adı altında montajın nasıl yapıldığıyla ilgili bir ders alıyoruz ve bu ders normalde 2 saat sürüyor. ancak görsel iletişim öğrencileriyle aynı mac laboratuvarını paylaştığımız için dersi 1 saate indiriyoruz. sırf sığmadığımız için bazı şeylerden kısıtlamalar yapıyoruz. bu sığışamama olayı en çok sinema televizyon ve görsel iletişim tasarımı bölümü öğrencilerini etkiliyor. bcep adında ufacık bir sinema salonuna sahibiz. cam falan olmadığı için her daim leş gibi kokuyor. her ders, çalışmayan projektörle, adam gibi ses vermeyen hatta hiç ses vermeyen ses sistemiyle uğraşıyoruz. eğer iletişim fakültesindeki 1700 öğrenci oraya sığacaksa taşınalım. zaten taşınalım mı diye soran yok da neyse.

  edit: yarın saat 13:00'da starbucks'ın olduğu arada haluk gürgen'in tavrı protesto edilecek. bir de o var. bir zamanlar sınıfın olduğu yere kahveci, film arşivinin olduğu yere de kuaför açılıyor. öyle bir okul.
 • öyle bir üniversite düşünün ki olanaklar az diye iletişim bölümünü dershaneden bozma bir apartmana taşısın ama hocaya olanaklarla ilgili sorulan sorulara şu cevaplar verilsin.

  -hocam radyo yayınını yapılıyor.ekipmanlar taşıncak mı?
  şu anda öyle birşey yok ama taşırız bi ara

  -hocam burda film çekemiyoruz? taşıncağımız yerde stüdyo açılcak mı?
  orası stüdyo açmak için uygun değil.tavanı alçak.

  ee be dekan bozuntusu haluk gürgen sen ne diye oraya taşınıyorsun. efendim neymiş iletişimciler artık bi arada olcakmış. böyle bir argümanla bu taşınma işi savunulur mu.

  bahçeşehir türkiyenin en pahalı üçüncü üniversitesi. ilk ikide koç ve sabancı var. bu iki okulun aksine bahçeşehirin sunduğu kampüs imkianları ortada.peki niye herkes bu üniversiteyi tercih ediyor. çünkü beşiktaşta. yönetimde bunun farkında ve yeni açılcak fakülteler için bunu kullanmak istiyor.iletişim fakültesi dekanı ve hocalarıda ses çıkarmadığı için karaköy olayı iletişim fakültesine patlıyor.

  not : ha bide haluk gürgen film arşivi yerine kuaför açılırken sesini bile çıkaramayan bir dekan. artistliği sadece öğrencilere sanırsam.
 • öncelikle haluk hoca'nın mesajını okuduğumda sevinmiştim. karaköy'e taşınma durumunu çağdaş bir ortamda tartışabileceğimizi düşünmüştüm. o yüzden toplantıya gayet açık görüşlü ve bir dinleyici olarak girdim. ancak haluk hoca'nın tavrı,üslubu toplantının başından sonuna kadar tek bir şekilde ilerledi: bağırmak,konuşmak,söz verip dinlememek,kaçamak cevaplar vermek ve tekrar bağırmak. kendimi bir siyasi partinin mitinginde zannettim. sürekli bağırarak bir şeyleri dikte etmeye çalışan bir insan gördüm karşımda ve son derece üzdü beni... yaptığı yatırımlarla fark yaratan üniversitemiz, baskıcı bir toplantıyla ayrı bir noktaya kaydı gözümde.. büyük mutlulukla girdiğim okulum beni derinden yaraladı.

  rahatsız olduğumuz konu ağırlıkla lokasyon değişikliği değil,bize karşı olan üslup idi..yakıştıramadım. haluk gürgen'den yarın saat 13'te bau beşiktaş starbucks'ın önünde özür bekleyeceğiz.. bağırarak değil demokratik bir biçimde düşüncemizi dile getireceğiz. tüm bau'luları desteğe çağırıyoruz!