şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy rasimpaşa mahallesinde bulunan restoran. yalnızca bilenler bilir denebilecek, ara sokakta bulunan salaş bir yerdir ancak özellikle balık güveci ve balık çorbası çok başarılı. ızgara ve tava balık çeşitleri de ortalamanın üstünde.

    kadıköyde uygun fiyata güzel balık yenebilen bir mekandır. bu arada bilenler bilir dedim ama ünlü youtuber mark wiensdahi burayı keşfetmiştir.
  • ara sıra gidilebilecek bir lokanta, fena değil. aman aman para harcamadan güzel balık yersiniz, ama alternatifi olan küçükyalı balıkçısı'nın yanında çok zayıf kalır bence. balık çorbasının içini patatesle doldurma çakallığına gider örneğin. küçükyalı'da ise çorba içerken aynı zamanda balık yersiniz. tatlısından karidesine kadar pek çok kalemde küçükyalı'nın gerisindedir. yine de balığın ancak lüks restoranlarda tüketildiği üç yanı denizlerle çevrili memlekette, az bulunan balıkçı esnafından biridir. senede birkaç kez gidilir, hamsi tava yenilir. çok beklenti içine girilmezse tatmin eder.
  • kadıköy’de balık yiyeyim derken; yarak kürek zibilyon tane mekana gidip, dangır dungur “seri köz getir” hareketine katılmak istemeyenler için, iskeleye yakın ve adam gibi balık yenebilecek yegâne ( burada şair abartıyor) mekândır.