şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eger baca yoksa ve ustunuzde baska daireler varsa bayagı bi kufur yiyosunuz.ayrıca itfaiye ve polisde gelebilir.iceriside gunlerce durumcu gibi kokabilir.
 • çok zahmetli bir istir. hava sirkülasyonu fazla olmadıgından ustunuz basınız pis kokar. ama dısarıda mangal yapmaktan daha avantajlıdır zira banyoya daha yakın olursunuz.
 • kurgu içermeyen (bkz: hatira olmus entryler) (bkz: haber olmus entryler) (bkz: günlük)
 • mustakil evde oturanlarin ve hatta en ust katta oturan apartman sakinlerinin, komsu bina ile balkonlari icice degilse cekinmeden gerceklestirebilecekleri durum; evin icine giren duman ve koku, pisirenin ustalıgı ve balkonun ebadi ile orantili oldugundan evi kokutmadanda balkonda mangal yakmak mumkundur, tabii ki yakma - pisirme arasinda gecen bekleme zamanini kolaylastirmak icin el altinda raki ve duruma uygun bir iki meze bulundurulmalidir.
 • uzerine gaz yagi doktugunuz taktirde hava sirkulasyonuna gerek kalmadan yapabileceginiz, ama tum balkonun is olmasina ve komsular tarafindan bi ton kufre maruz kalmaya sebebiyet verecek gereksiz eylem.
 • yazlik evde hayvan gibi bir balkon* ise sozkonusu olan gayet keyifli ve neseli gececek bir olaydir.
 • yeri dar olan demirci/ferforjeci eylemi
  (bkz: yapmak)
  (bkz: yakmak)
 • balkonda mangal yapmak için ya çok geniş bir insan olmak lazımdır ya da paranın bok olması lazımdır.
  balkonda cızırdayan etlerin kokusu, iki kilometrekarelik bir alana yayılacak, bu kokuyu alan 50 yaş altı
  insanlar -lan o' lum kokuya bak, serrefsizim mangal yapıyorlar, agzım sulandı lan, allahtan hamile mamile yok- seklinde tepki verecekler, 50 yas üzeri insanlar ise yarım saat sürecek bir -cıkcıkcık cık cık cık- faslı ile hem tepkilerini ortaya koyacak hem de agız sularını ziyan etmemis olacaklardır. balkondan yükselen dumanı gizlemek de mümkün olmadığı için ya balkona atlet ve pijama ile çıkıp, -ne o kardeşim, kendi balkonumda da mangal yapamayacaksam yerim böyle memleketi- diyerek kınayanları korkutup, mahalle ile ilişkilerinizi minumuma indireceksiniz ya da otuz kilo pirzola alıp her koklayana bir parça vereceksiniz ki, sizi kınayan kınadığından utansın, hergün gözler o balkonda bir duman arasın, böylece mahallenin kırosundan mahallenin babacanlığına terfi edebilesiniz.
 • yurdum insaninin bu denli acil ve yaygin gereksinmesinden kaynakli olarak müteahhitlerin yeni binalarin yapiminda vazgecilmez bir öge olarak balkonlara barbeku insaati yapmalarina neden olmus bir davranis bicimidir. ama bu sorun böylece çözülmüs müdür? hayirdir. çünkü otoyol kenarinda mangal yapmayi hobi olarak gören yurdum insani, balkonlarinin kenarlarina konuslandirilmis bu bacali mangallari (ki barbeku ismiyle de cagirilmaktadir) cicek yetistirme ya da bir takim ivir ziviri depolama amacli kullanmakta, mangal zevkini yine ilkel yollarla tatmin etmeye calismaktadir. zira demek ki mangalin eglencesi, ise toza bulanmakta, kömür alev alsin diye farasla yellemektedir.
 • her kuyuya tas atan delinin mangal yapmak için tasarlanmış olan evinin balkonunda kimseleri rahatsız etmeden doya doya yapılabilen, yapıldığı zaman da tadından yenmeyen eylemdir. ama belirtilmelidir ki kişinin taşaklarının keyfi her zaman etrafın huzurundan sonra gelmelidir. mangal yapılacak balkon büyük bir özen ve dikkatle seçilmeli, eğer etrafı rahatsız etme ihtimali varsa kesinlikle yapılmamalıdır. eğer balkonda mangal yanında rakı da varsa balkondan aşağı bardak atma kıvamına gelmeden önce içen şahsiyetler içeriye geçmelidir. çünkü bu hayvanlık etrafı dumana verme hayvanlığından daha yüce bir duygudur, dizginlenmelidir.