• islamı karanlık, ucube ve cehalet içerisinde sayanlara en güzel ayarı veren söz.
  • yurdumuzun belli fakültelerinde bu laf sayesinde hala maaş + performans ücreti alan öğretim üyeleri mevcuttur. neredeyse ölecek yaştasınız, yeni jenerasyonun, gençlerin ömrünü tüketip, enerjilerini-pozitifliğini çalıp çirkeflikle, lanetlikle, pislikle besleneceğinize artık bir siktirip gidip emekli olun. zaten eğitim/çalışma sisteminiz bir harf öğretip kırk yıl onun üzerine yatmaktan öteye gitmiyor, bari sizler gidin ki hiç yoktan sizden sonra gelecek nesilin ruh sağlığı düzgün olsun. sizin gibi olmasınlar! (bkz: istanbul üniversitesi)
  • yine hz. ali'den denk geldiğim bir özlü söz, "allah seni özgür yaratmışken başkasının kölesi olma" , "bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" mevcut özlü sözünü anımsatmıştır.
    (bkz: bu ne yaman çelişki)
  • bugün kasımpaşa'da gördüğüm bir tebrik afişinde geçen söz. aynen şöyleydi: "bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" bu şuurda olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.*
  • - bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.
    +öyle mi? yaz; q, w, x... aslında daha öğretirdim, ama 120 yıl kafi.
    - jesus christ!
    +yaaa, nasıl da bildin.
    - bi kahve içseydik?
    +yemezler. şuraya imza atıyorsun.
  • bugun yigenim aradi telefonla ve sordu ki;
    yigenim: "abi biliyorsun 4'e gectim bu sene, ve bugun ingilizce harfleri ogreniyorduk kafam karisti biraz yardimci olsan?"
    ben: "tabi canim sor hemen"
    yigenim: " ingilizce'de ı harfi var mi?"
    ben: "buyuk harfle yazilirsa var, kucuk harfle yazarken i yazilir, ama ayni harflerdir. buyuk harfle yazilirken l seklinde kucuk harfle yazilirken i seklindedir "
    yigenim: "haaaa tamam anladim"
  • fenerbahçe- antalyaspor maçı başlarken, antalyasporlu futbolcuların bir bez afiş üzerinde taşıdıkları hz.ali'ye ait bir cümle.
  • günümüz mühendisi tarafından "bana bir harf daha öğreteni 40 yıl döverim" diye değiştirilebilir söz.
  • hz. ali'nin bilgeliğinin koktuğu cümle. çünkü o harfler sayesinde okumayı öğreniyoruz. okuduktan sonra hz. ali'yi, hz. muhammed'i, hz. isa'yı, hz. musa'yı ve allah'ı vd. öğreniyoruz. onlar haricinde öğrendiklerimizi gelecek nesillere aktarabiliyoruz. teşekkürler örtmenim!
hesabın var mı? giriş yap