• tasarımı göz kanatan banka kartı ve kredi kartını birleştiren ziraat bankası ürünü.

fikir olarak fena değil. fakat o tasarım nedir ya. bildiğin kedi merdiveni çizmeye çalışan ilkokul talebesi yapmış gibi. daha güzel ve sade bir tasarım olabilirdi.

ayrıca ziraat bankası keşke kartları ayrı ayrı verme seçeneği de sunsa. zira şahsen ben kredi kartını evde bırakıp banka kartı ile yapıyorum alışverişlerimi. poslarda vs. kart kopyalanırsa çok birşey kaybetmeyeyim diye. kredi kartını da sadece güvenilir yerlerde ve sanal kart olarak internette kullanıyorum. combo ile böyle birşey yapma imkanım da kalmadı. kart kopyalanırsa hem kredi kartı hem de hesap kartı gidecek. kimse yok efenim banka o mağduriyeti giderir vs. demesin ziraat bankası o konuda çok kötü maalesef.
  • içeriğini avantajını bilmiyorum da...

kartın tasarımını genel müdürün 10 yaşındaki yeğeni yapmış. bu konuda şüphe yok en azından...
  • bu uygulamaya neredeyse 2 yıl önce başlamışlardı zaten: (bkz: #57560848)
  • ziraat maximum'un yerine gelen kredi kartı ve banka kartını bir arada barından kart.

ayrıca her defasında kasiyere banka değil krediyi seçin diye direktif vermenize gerek olan kart. kasiyer de eğer sormadan kafasına göre takılırsa ve siz de farketmezseniz banka hesabınızdaki nakitten ücreti çekebilir.

zaten banka kartı hesabım inaktif gibi bir şey benim. en son para 3 yıl önce yatmış, belli ki kullanmıyorum. niye bana bu çileyi çektiriyorlar merak içindeyim.
  • bir bok varmış gibi anlatıyorlar. yok türkiye de tek , vay efendim ilk kez biz çıkardık. peki nedir tam olarak kredi kartı ve banka kartı entegrasyonu pehh.

her ikisi farklı olsa ne olur yıllardır böyle bir zararı mı var ? hayır.

alışverişte sorun yaşama ihtimali yüksek mal bir kasiyere denk geldin kafasına göre çekerse kredi kartı veya banka kartı bir sürü iş.
  • çatır çatır puan veren, fakat puanlarla akaryakıt almaya çalışıldığında hüsrana uğratan yeni nesil kredi kartı.

ziraat bankası firmalarla anlaşma konusunda hantal kaldığı için maximum özelliğine geçmişti. şimdi bir cesaret combo diye bir olaya girştiler ama bu hızla giderse sadece kardeşler petrolde geçerli bir kart olarak kalacak.

ben de spujin kart çıkartıyorum anasını satayım. 100 liralık alışverişlerinize 10.000.000 tl puan vereceğim ama hiçbir yerle anlaşmam yok. puanlara bakıp bakıp hayal kurabilirsiniz.

edit: kullanabildim
  • herhangi bir mağazada taksit yapılabildiğini henüz göremediğim kart...

varsa yoksa bankanın sonradan kendi yaptığı, faizli taksit olayı var... onca yatırım yapıp böylesine çapsızca işi ben çok görmedim ne yalan söyleyeyim... sen git o kadar yatırım yap ama piyasaya yeni girdiği zamanlardaki bir card finans bile olama...

e taksit olayı yoksa ben bu kartı ne diye tutayım elimde?

ismi de ayrı bi saçma olay... combo’ymuş... devlet büyükleri türkçe kullanın diye boy boy milliyetçilik naraları atıyor ama devletin bankası, yabancı kelimeyle kredi kartı pazarına giriyor... yemin ediyorum komedi...

nihayetinde yakın zamanda iptal etmeyi düşünüyorum...
  • bu girişim iyi niyetli olabilir belki ancak bir sorun var.

emekli aylığı bu bankaya yatan ve kredi kartı kullanmayan babama bir anda posta geldi. malum ben de evde yokum. gelen postayı ve beraberinde gelen kartı alıyor tabi.

akşam inceleyip öğrendim ki, kredi limiti bile belirlenmiş bir şekilde, 'combo'lu kredi kartını vermişler. halbuki nereden bilecek yaşlı adam kredi kartını falan bilmem neyi...

geçmişinde hiçbir şekilde kredi kartı kullanmayan ve belki bilmeyen emekliye, kredi kartı kullanımını dayatarak veren bir sistem söz konusu olduğundan sıcak bakamıyorum.

yarın öbür gün kredi kartı simsarlarının eline çok ciddi malzeme verebileceklerinden haberleri yok sanırım. ya da karttan para çeken yaşlı emeklilerin yanlışlıkla kredi kartından nakit çekme ihtimallerinden. tabi sistemin o aşamadaki kısmını bilmiyorum şimdilik.

iyi niyetli olarak en azından kredi kartı olmayanlara böyle bir paketi sunmamaları uygun olurdu.

ben, kendim, kredi kartı kullanan biri olarak, iki kartın bir arada olmasına olumlu bakıyorum o ayrı. ancak burada bir ayrım sağlasalardı iyi olurdu. eksiyi verdim şimdilik.
  • eski bankkartların iptal olmadığını sadece maximum kartların iptal olduğunu öğrendigim, çift kart özelliğini kullanamayacak ya da kullanmak istemeyen olursa comboyu kredi kartı eski bankkartı da yine aynı şekilde kullanabileceğini belirtmek isterim. ismi saçma işlevi güzel olan ziraat bankası kredi ve hesap kartı birleşimi.
  • bunu bir yenilik gibi sunmak da herhalde ancak türkiye kupasına sponsor olan bankaya yakışırdı. zaten halihazırda kredi kartınızı banka hesabı ile ilişkilendirmek bir çok bankada mümkün. belki de hepsinde.
hesabın var mı? giriş yap