• çözelti girizgahı bellidir.

(bkz: selamun aleyküm siz de mi mevlidden sıkıldınız)

.
  • barda akp'li çıkması, bir kızın taş gibi olmasından daha ilgi çekici bir durumdur.
  • gerçek midir bilmem ama gerçekse beni şaşırtmayan olaydır. çevremde akp'yi destekleyenlerin %90nında gördüğüm samimiyetsizliğin dışa vurulmuş halidir. hem içki içeceksin erkeksen kızların totosundan ayrılmayacaksın kızsan erkeklerin olduğu ortamlara gireceksin aynı evlerde takılacaksın hem de akpye oy vereceksin. kimsenin siyasi görüşüne karışmam hatta inandığı gibi yaşayan insanlara inanılmaz saygı duyarım ama bu ikiyüzlülüğünüzden iğreniyorum. güce tapıyorlar resmen bu devran döndüğünde hangi güçlüye yamanırlar allah bilir.
  • sizi bilmem ama benim gözlemlediğim, tanıdığım çok kız var böyle. akp'ye oy veren, hatta ailesinin tamamı akp'ye üye olan fakat bara giden, içki içen, modern bir görüntüsü olan.

buraya kadarki tezatlığından bahsetmek normal belki ama şaşırmak?

buna neden bu kadar şaşırıldığını gerçekten anlamadım.

yalnız ortak bir noktaları var: babaları ya müteahhit, ya iş adamı...
  • taş gibi değildir. taş olsa duramazsın.
  • bazıları yok olan kız falan demişler ama adam versiyonunu gördüm ben bunun. ramazanda elinde birası abi her şey çok güzel diye savunuyordu iktidarı. ben içmiyordum o gün bak. o içiyordu ama dindar olan o hacı. o edepli ve terbiyeli. ıyice at gözlüklü oldunuz.
  • bi sonraki buluşmanızda ona makarna ve kömür alın, sevinecektir.
  • boğaziçi mezunu, babasının fabrikasında yöneticilik yapan hatta işlerin çoğunu artık kendi yöneten, doğum günlerini sunset, club 29 ve vogue gibi mekanlarda kutlayan ve içki içen, dekolte seven, sık sık yurtdışına seyahat eden, daha yeni umreye gidip gelmiş, oldukça da güzel olan bir arkadaşımla mümkünlüğüne bizzat şahit olduğum durumdur. hayır beyinsiz dicem ayıp olcak.
    akşamları çıktığımızda konuşmalarının satır aralarında bazen rizeli olduğu için, bazen de annesinin eşarp takmasından ötürü geçmişte yaşadığı bir takım sıkıntılardan ötürü akp'yi ve rte'yi şiddetle savunduğunu ve savunacağını söylüyor. bir de cidden politikalarını mantıklı bulduğunu, yurtdışında itibarımızın çok arttığını söyler, durur. bu kadar basit olmamalı diyor insan düşününce ama açıklaması böyle.. ben de fazlasıyla sinirlendiğim için en nihayetinde ortak bir paydada antlaşmaya varıp siyaset konuşmayarak uzlaşabiliyoruz ancak.
    açıkcası ailesine bakınca da benim pek anlayabildiğim bir durum yok ortada.
    ortanca erkek kardeşi ukrayna'da bir şirkette çalışıp gününü gün ediyor. tam bir parti çocuğu, işi gücü kızlar, eğlence, içki, yeni dövmeler...vs. fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla boynunda bir haç taşıyor. belki sadece aksesuardır. zira ateist olduğunu düşünüyorum.
    en küçük kız kardeşi ise koç üniversitesinde hukuk okuyor. her ikisininde siyasetle pek alakası yok. ama abla herkese yeter zaten. neyse en azından oldukça demokratik bir aileymiş gibi duruyorlar uzaktan bakınca. eyyorlamam bu kadar.
hesabın var mı? giriş yap