• taşralılara garip gelir çünkü onlar her işlerini en az 16 tane akrabaları ile beraber yaparlar. tek başına olan kimse zavallı, kimsesiz, çaresiz filan sayılır.
  • bu aralar çok sık yaptığım eylem. kimsenin muhabbetini çekmek kimsenin dertlerini dinlemek istemiyorum. uyumak istiyorum sadece. biraz bilincimi bulanıklaştırıp rahat uykuya dalmak istiyorum. evde rahat içemiyorum çünkü yalnız yaşamıyorum. hiç kimseye haber de vermiyorum. kulaklığımı takıp müzik dinliyorum. insanları izliyorum. yaşadığımı hissediyorum. bedava patlamış mısır da verirlerse benden iyisi yok. çok sağlıklı bi etkinlik olduğunu söyleyemiyeceğim ama. eğer bir gün kazanan olursam yapmam herhalde. en azından evde içerim ya da başka şarkılar dinlerim amk.
  • niye bu kadar disladiniz ki bu hareketi? ben keyifle yaparim firsat buldukca. cok fazla romantize edilmesini ya da ustune bu kadar anlam yuklenmesini de anlamiyorum.
  • valla bencillikse bencilim amk. hayatımda beni en mutlu eden şey tuzlu fıstık eşliğinde iki bira içmek. bu mutlu anlarımda kimseyi çekemem. çay içerken gelin kardeşim sizi ve saçmalıklarınızı saatlerce dinleyebilirim ama allah rızası için bira içerken beni rahatsız etmeyin.
  • yalnız içeceksen evde iç bara neden gidiyorsun. amaç içmek değil tabi, tek gidip çift dönmek *

havalı havalı anlatıyorlar bir de. kitapla içen var kitapla hahaha
  • ülkemizde böyle bir kültür, alışkanlık yoktur. nedeni ise bir üstteki entryde açıklanmıştır.
  • bir kaç kişiyle birlikte sessizce içmek daha güzeldir bu eylemden. sessizce içip, kedi kafanızı yaşarken biri bir geyik yapar, iki geyik çevrilir masada. sonra yine sessizlik. ardından biri bir dert atar, iki dertlenirsiniz. sonrası yine sessizlik. güzel olur bu gidiş.
    bunun dışında tercih ederim yalnız takılmayı. lakin epeydir gitmiyorum bir bara. hem çok acayip geliyor fiyatlar, ne bileyim bir biraya 20-25tl vermek baya saçma geliyor bana, hem de artık pek katlanamıyorum sanırım. sağda solda ya da evde takılmak daha keyif veriyor şu aralar..
  • ben bunu bir kez yaptım ve belamı öyle bir buldum ki tekrar cesaret edemedim.

sonbaharın sonu, 19 yaşımdayken sevgilimden ayrıldım. aşk acısı çekerken filmlerden falan gördüğüm derbeder tipler gibi kendimi bara, nevizade'de akdeniz'e attım. 2. katına çıkıp bira söyledim.

tanıdık bi abla vardı o geldi noldu olm diye. dedim böyle böyle, aşk acısını tersten çekiyorum şu an. takma olm sana kız mı yok şiirini okuyup biraz oturduktan sonra kalktı. ben de tam ne olmasını umuyordum bilmiyorum, sıkıldım, birayı içip ben de kalktım. bela da peşimden geldi sağ olmasın.

bina eski, merdivenler aşınmış mermerden oluşuyor. adımımı attığım anda zemine kadar kaydım. götüm, başım, dirseğim vurabileceğim ne varsa vurup haldır huldur birinci basamağa kadar uzadım. canım o kadar yandı ki kalkamadım. birinci basamakta oturdum, cebimden titreye titreye bi sigara çıkarıp ağzıma yapıştırdım. garson geldi iyi misin moruk diye, cevap veremedim acıdan. elimle "sorun yok" gibi bir işaret yapıp oturmaya devam ettim. biraz sonra da bel, sırt ve dirsek ağrısıyla kalktım.

hava soğuk, rüzgarlı, sigara 10 dakikadır ağzımda. aklıma gelince dedim yakayım bari. bi tane zippom vardı, çıkarıp çaktım, pezevenk parladı, saçlarım uzundu o sıra fürülür diye saçımın bir tutamını saniyesinde götürdü -_-

sinirlendim sikerin sigarasını daa dramını daa diye sigarayı ağzımdan çektim. e kaç dakikadır yapışmış tabi, üst dudağın derisini aldığı gibi götürdü. o sıra ağlayasım geldi sinirden.

eve gittim. sırtım, kolum molum perişan olmuştu. kendi başıma gülerek yüzüstü yattım, aşk acısını da sehtir ettim. o günden beridir de bir daha tek başıma içmeye gitmedim.

hakkın budur cori u_u
    teşekkür ederim baht u_u
  • öyle birini görünce yalnız, melankolik, asosyal gibi atıp tutmalar bolca yapılmaktadır. insan tek başına istediği aktiviteyi yapar. yalnız kahve de içer , yalnız içki de içer. dram yapacağım diye fazla kasmayın. tek gitmek istemiştir tek gitmiştir. bu kadar basit.
  • özellikle kadıköy- teacher's bu iş için çok uygundur.

bara geçer televizyon izlersiniz, saatler geçtikçe sağınıza solunuza yeni insanlar gelir, saat 3 olduğunda ışıklar açılır, zil çalınır, son içkiler dağıtılır, birbirini tanıyan, tanımayan herkes muhabbetini eder.

(bkz: #21519131)
hesabın var mı? giriş yap