• sözlükte adının duyulmamasına şaşırdığım müzisyendir. henüz yolun başında olmasına rağmen çok güzel, kaliteli işler çıkarıyor.
    glitter and gold
    fire
    hands
    ayrıca daha slow olmakla beraber goodbye john smith parçası da dinlemesi güze olanlar arasındadır, linkini bulamasam da...
  • buralar değerlenecek, yer kapayım.

şu yeterince bilgi sahibi yapabilir.
  • kendi tarzının dışına çıkmadan ve özgünlüğünü kaybetmeden albümlerine devam edebiliyor.

new york konseriyle dünya gözüyle gerçek bir rockstar izleyebildim sayesinde.

tiz ses rengi ve enerjisi konserlerde gerçekten iyi gazlıyor. benim için biraz duygusal olan 99 ve nispeten sakin sayılabilecek golden dandelions bile herkesi zıplatmaya yetti. yerinde duramayıp mikrofonu sağa sola fırlatıp kablosundan tekrar yakalamaları, crowd surf’u ve arada kendini tokatlamasıyla seyirciyi kendinden geçiriyor.

çıkışta da kendisini 1,5 saat civarı bekledikten(bekleyen hemen herkes gittikten) sonra adını seslenince direkt sırıtarak heeey diye geldi ve otobüse yetişmesi gerekmesine rağmen bitmek bilmeyen fotoğraf/video isteklerimin hepsine seve seve karşılık verip samimi bir istekle muhabbet etti.

seyircilerini ve işini gerçekten çok seviyor. sürekli “gözlerinizdeki ışığı görmek istiyorum”, “şarkılarımı dinleyin de isterseniz yasadışı dinleyin ben mutlu olurum” gibi şeyler söylüyor. bir şeyine iltifat edince yaa diye sarılıp teşekkür ediyor. şu sıralar bu heyecanda ve enerjide başka solist neredeyse hiç yok maalesef.

kendi söylemine göre solo artist olmaya ve gitar çalmaya sonradan karar verdiği için şarkılarının akustik versiyonları çok kolay. gerçekten de birçok güzel şarkısı(99, glitter and gold, golden dandelions, fire vs.) kapo veya doğru tuningle birlikte birkaç temel akordan ibaret.

edit: ekleme
  • renault reklamıyla tanıdığım ingiliz müzisyen. tarzı ve sesi gayet güzel, keyifle dinlenir..
  • bu aralar en sevdiğim ve en çok dinlediğim şarkıcıdır kendisi. ben de kendisini glitter and gold ile keşfetmiş olsam da favori listeme fire ve kicks ile girmeyi başardı. insan sevdiği tarzda müzisyenleri bulunca keyifleniyor. hem bu yollar başka türlü nasıl geçebilirdi ki?
  • spotify'daki country listelerini şenlendiren, pek çok kişinin de bu yolla tanıdığını düşündüğüm kişi.
  • glitter and gold şarkısı pek güzel olan insan.
  • renault, hayat kadar beklenmedik reklamına glitter and gold şarkısıyla eşlik etmiştir.
  • (bkz: golden dandelions)
    (bkz: champion)
    (bkz: kicks)
    (bkz: hands)
    (bkz: glitter and gold)
    (bkz: fire)
  • izlenme sayıları düşük seyrediyor. ilginç.

müzik tarzı olarak farklı olsa da, her hali, tavrı, giyimi, pozları vs vs bana jim morrison'ı anımsatıyor.
hesabın var mı? giriş yap