• nedendir bilinmez kendisinden bir bond kızı sezilir.
  • evrim akın'a ikiziymişçesine benzeyen oyuncudur. ya da evrim akın kendisine ikiziymişçesine benzemektedir, merkez noktasına göre değişir.

evrim: http://profile.ak.fbcdn.net/…49411718_5677372_n.jpg
    başak: http://t0.gstatic.com/…v4y8nem8azenjfjf7yv0uwaq&t=1

tespit: hazal akkerman
  • intikam dizisinde beren saat'in oynadığı karakterle kimlik değiştiren karakteri canlandıracak oyuncu. beğeniyorum kendisini o projede görmek sevindirdi nedense. orjinal versiyonundaki karakter az ruh hastası ve bence kendisi rahatlıkla ve başarıyla karakteri canlandıracaktır.
  • bir zamanlar trt de yayınlanan pertev beyin kızları adlı mini dizide damla sönmez ile birlikte iki kardeşi oynamışlardı, çok isabetli bir casttı, öz kardeş olsalar bu kadar benzeyemezler.
  • çok iyi oyuncu, çok güzel kadın.
  • nedenini anlamadığım şekilde beğendiğim, sevdiğim, izlemekten keyif aldığım oyuncu. insanlar ikiye ayrılır’da burcu biricik ile karşılıklı hoş bir seyirlik koymuşlar ortaya. kendisini gördüğümde yüzümde gülümseme fark ettim. daha çok projede izlemek isterdim.
  • 2017 yılında ithaki yayınları'ndan ilk öykü kitabı (bkz: kırk evin delisi) yayınlanmıştır. kitap, 16 adet bağımsız hikayeden oluşmakta.

edebi açıdan değerlendirmeye alınmaması gereken kitabın genel olarak anlatım dili oldukça yalın ve akıcı. ancak benim dikkatini çekmek istediğim en önemli nokta; başak daşman 'ın yaşadığı toplum karşısındaki müthiş gözlem yeteneği. yaşlı apartman teyzesi, emekli ancak işini bırakmayan amca, yeni bebek sahibi olmuş çift, aldatılan sevgili... hepsini çok iyi gözlemleyip hikayelere aktarmış.

hikayelere gelirsek; fantastik anlatımı denediği iki hikayeyi * saymazsak akıcı anlatımı, sıcak ve samimi kahramanlarıyla beklentimi oldukça karşılayan, keyifle okuduğum yazılardan oluşmuştur diyebilirim. bahsettiğim iki hikayede ise yazarın hayal gücünü sevmeme rağmen anlatımı çok dağınık ve kopuk bulmam sebebiyle oldukça zorlandım ve sevemedim.

(bkz: 20 temmuz 2015 suruç canlı bomba saldırısı) 'nı unutmaması ve yüreği sızlatan bir hikayeyle* anmasıyla kalbimi kazanmıştır.

--- spoiler ---

çünkü ölenle ölünür...

--- spoiler ---

oyunculuğunu sevdiğim kadının yazılarını da beğendim.
  • kendisini daha sık projelerde görmeyi umduğumuz oyunculuğuyla ayrı büyüleyen güzelliğiyle ayrı büyüleyen kadın.
  • zamanında kıvılcım diye bir dizide gördümdü aşırı beğendimdi. sonra zaman zaman yine ekranlarda gördüm ya dedim hakikaten ne güzel kadın.
    şimdi yine gördüm uzun zaman sonra,ya dedim allah neler yaratıyor...
    kıvılcım ile hayatımıza giren güzellik.
  • parmaklıklar ardında'da başarıyla oynadığı filiz karakteri, cengiz bozkurt'un yine başarıyla canlandırdığı gardiyan ekrem tarafından punduna getirilmiş ve ölmüştür. böylece kendisi diziden ayrılmıştır. çok başarılı oyunculuk çıkardığı bu diziden sonra da umarım kendisini hem ekranlarda hem tiyatroda güzel projelerde görürüz.
hesabın var mı? giriş yap