• eğer bi ilişki kötüye gidiyorsa* taraflardan birisi o sıralarda karşısına çıkan çekici birisinden hoşlanmaya başlayacakır.* bu hoşlanmanın karşılıklı olması halinde* yürümeyen ilişki bitirilir ve yeni sevgiliyle engin denizlere yelken açılır. fakat terkedilenin durumu çok kötüdür. terkedildiğine mi üzülsün yoksa başkasının ona tercih edildiğine mi yansın belli değildir.* ama genede iddia ediorm ki başkası için terkedilmekten daha kötü olan bir şey varsa o da eski sevgili için terkedilmektir.*
  • ugruna terkedilen kisiyle sevgilinizin evlenmesi durumunda yasanan acilarin en buyugu
  • terkedilen kişinin kendisini sürekli "öbür kadın/erkek"le kıyaslayacağı, ondan birkaç gömlek üstün olduğunu kendi kendine ispatlamadan rahat edemeyeceği, ispatlayamadığı takdirde dibe vuracağı durumdur.
    nil karaibrahimgil hanım kızımız benzer bir durumda çırpıp çırpıp karıştırıp kendini onla yarıştırmış, sonunda ise kimsenin kimseye benzemediğini hatırlayarak kendini kekle yatıştırmıştır. mağdurlara önermek lazım.
  • sozkonusu "baskasi" icin de pek guven verici olmasa gerek.. bugun ben, yarin o.. di mi ama.
  • çok kötü bir durumdur göt gibi ortada kala kalırsınız..özellikle sevgili * sizden daha yakısıklı,karizmatik ve zengin biri için degil de hem kel hem fodul biri için bırakıp gittiyse çekilen acı 35 kat artar. hatta bunun sarkısı bile vardır ;
    (bkz: seni ben kellerin olsun diye mi sevdim)
  • terk edilen birey 'baskasi'ni taniyosa istemsiz olarak ondan nefret eder, tanimiyosa da yine ayni istemsizlikse onu merak eder..
  • başıma gelse bile asla ögrenmek istemeyecegim şey.
  • sebepsizlikten daha iyidir.
  • kadinlar maymun gibidir, bir dali tutmadan diğerini birakmazlar lafini düsündürten olay.
  • insanın böyle bir olayın sonucunda bile biricik bir varlık olduğuna delalettir. bir insanın sizinle, "siz" olduğunuz için beraber olması ile sizinle, "siz" olduğunuz için beraber olmaması arasında, şahsen ne duygusal ne de fiziksel açıdan bir fark göremiyorum.
hesabın var mı? giriş yap