hesabın var mı? giriş yap

 • çocuklardan biri ulaşabildiği başhekim yardımcısına durumu anlatıp yardım istemiş. aferin ona doğru bir temas noktası bulmuş diye düşünürsünüz değil mi?

  sonuç; başhekim yardımcısı da çocuğa tecavüz etmiş.

  düşündükçe beyni yanıyor insanın, ne güçlüymüşüz ki hala delirmedik.

 • skordan, herşeyden bağımsız söylüyorum, çok rahatsız edici bir kibri var. herşey kontrolüm altında havalarındaki rahat görünümünün altında hikmet karaman'a laf sokmaya çalışıyor:

  "hikmet hoca tabi uzun konuştu, bizim yerimize de konuştu, maçı anlatmaya gerek yok sağolsun".

  yani şunu diyor, hikmet kırk yılda bir maç kazandı, keyifli keyifli maçı anlatıyor.. olabilir ağam, niye takıyorsun? koskoca fatih terimsin, hikmet karaman'ın övünmesinden, gerinmesinden nasıl gocunabilirsin? kayserispor tesadüf kazanmadı, uzun zamandan beri izlediğim en iyi anadolu takımı performansını gösterdi. kayseri'nin ekstradan iyi oynaması, hikmet'in kendini övmesi, senin o kadar da kötü olmadığına dair de bir sonuç yaratır, neden rahatsızsın?

  rahatsız çünkü fatih terim kendinden başka birilerinin kazanmasını, kendinden başka birilerinin övünmesini, eseriyle gurur duymasını, abartsa da keyfini çıkartmasını olgunlukla karşılama gücünden yoksun bir çocuk egosuna sahip.

 • halbuki matematikten anlasa, topraktan yaratılıp, yılan görünümlü şeytanın kandırması ile yasak elmadan yediği için cennetten dünyaya sürüldüğünü görebilecekti. saf işte..*

 • erdoğan diyor ki; "tl vadeli de durun, doları bana verin, ben size onun yerine tl vereceğim"

  size bunu kim diyebilir biliyor musunuz? fütursuzca, yarınlar yokmuşçasına lira cinsinden para basan biri!

  neden diyor?

  1 - dolara acil ihtiyacı var, sizinkine göz dikti
  2 - basılan paraların da piyasaya sürülmeye ihtiyacı var

  tl bazlı şişirilen borsayı artık kimse yutmuyor. doların fark garantisi adamın elinde, peki kurun farkının devletten verileceğinin ne kadar garantisi var? hadi verdin diyelim, senin paranın değeri her gün düşüyor! ulan adam zaten sizin para politikanıza güvenseydi dolara yatırmazdı ki parasını... bist önümüzdeki haftalarda tarihinin en büyük düşüşlerini yaşayacağı dönemlere girecektir. her gün devre kesici haberlerini göreceksiniz.

  merkez bankası piyasaya 14 ile faiz veriyor ve aynı piyasadan 23 ile geri alıyor, malum kitleye faizi düşürdük diye de masal anlatmaya devam ediyor. siz önce milletin gözünün içine bakarak yalan söylemeyi bırakınız.

  bu var ya... yatırım teşviki adı altında "keriz silkelemedir" ve buna inanıp da mevduatını tl'ye çevirecek olanla da iletişiminizi kesiniz, çocuğunuzsa evlatlıktan reddediniz, eşiniz ise boşayınız, patronunuzsa arkasında taşak geçiniz!

 • çoğunlukla karanlık bir kalede veya başka bir ortaçağ atmosferinde geçen, gizem ve doğaüstü olaylar ile karakterize edilen ayıla bayıla okuduğum bir kurgu türü.

  gotik kelimesi zaten ortaçağ kale mimarisine atıfta bulunur. gotik romanlar genellikle gotik korku olarak anılır. hem korku hem de romantizm unsurlarını birleştiren bir edebiyat türü veya tarzıdır. okuyucuda korku ve endişe gibi güçlü duygular uyandırmaya çalışır. içine biraz romantizm katılmış, kurgu ve korkunun lezzetli ve ürkütücü bir karışımıdır. gotik olay örüntüsü tipik olarak, karmaşık ve çoğu zaman şeytani bir paranormal kurguya bulaşan masum, hiçbir şeyden şüphelenmeyen, saf, biraz çaresiz bir kadın kahraman içerir.

  edebiyatta gotikliğin kökeni ingiliz yazar horace walpole'a, 1764 tarihli the castle of otranto adlı romanına atfedilir.

  bundan türetilmiş dizilere tek kelimeyle bayılırım. bu türdeki dizileri bir entride toplamak lazım.

  debe editi: gotik sevenlere selam olsun. güzel bir başlık varmış (bkz: gotik atmosfere sahip 50 film)
  ve hatta ekşi şeylerde de varmış.