şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bbc'nin bağcılar'da bir ailenin evine konuk olduğu belgesel.
  • çok şirin ve mütevazi bir yer gibi gösterilmeye çalışılmışsa da, 2 sokak ötede eroin,bonzai,crack satıldığı gerçeğini değiştirmeyen bir röportaj olmuş
  • ingiliz kanalının ne amaçla böyle bir belgesel çektiği merak konusu. şahsen 2 saat kadar dolaşıp yabancı uyruklu veya doğulu harici bir insana pek rastlamadım. çalıştığım taksiye binenler genelde afgan mülteci, suriyeli mülteciler ve abuk subuk diğer tipler. bazı yolculardan işkillenince hava kararmadan toz olmuştum o bölgeden.

bu tarz belgeselleri aslında taksi ile çekmeleri lazım.
  • brexit'i haklı kılmak isteseydim ilk bağcılar'a giderdim. onlar da öyle yapmış.
  • bbc türkçe’den bir ekip bağcılarda muhafazakar bir eve gitmişler ve kadınlar ile yaptıkları görüşmeyi haberleştirmişler.

bir çoklarının “çomar işte” deyip geçeceği insanların söyledikleri bazılarını şaşırtabilir. illaki katılmadığımız noktalar var.

video burda

girişe aldanıp kapatmayın. 7-8 dakikanınızı ayırın. değecek muhtemelen.

normalde başlığa değer bir konu olmayabilir.

fakat türkiye’nin gündemi seçim, islamcılık, kutuplaşma olunca bence üzerinde tartışılması gereken bir çalışma olmuş.

benim özetle söyleceğim, önümüzde de seçim var iken şu insanları ikna edemeyen muhalefet türkiyenin geleceğinde söz sahibi olma hayali kurmasın.

şu atmosferde, akşam pazarlarında bu insanlar ile dertleşemeyecek kadar “monşer” iseniz, zaten bunlar sizin tarafınızdan yönetilmeyi de hak etmiyordur!

edit: imla/ilave
  • 1. bbc'nin acil yeni kamera alması lazım

2. bbc'nin acil "islam aslında kadını koruyor" diyen bir kadına "nasıl?" diye sorabilecek bir muhabir alması lazım

3. bbc'ye acil sebep-sonuç ilişkisi dersi verilmesi lazım. ne izledik ki biz şimdi? ablalar konuşuyor konuşuyor konuşuyor... eeee...

doğru mu kadriye abla?
  • konuşan ablalardan birinin kızının altta yorum olarak ortamda bulunanların akpli değil saadet partili olduklarını belirttiği bbc türkçe videosu.
  • ak parti'nin ana akım medyayı yok etmesi bu açıdan iyi oldu.
    allah'a şükür hürriyet, cnn türk gibi paçavralardan hepten kurtulduk.
  • valla bağcılarda boyle muhafazakar bulmak kolay değil. recep tayyip erduvan deyip duran tipler var her yerde.
  • alttaki yorumlardan ablaların milli görüşçü ve saadet partili olduğunu öğrendiğim video. ben de düşünüyordum nasıl akplilerden böyle mantıklı yorumlar çıkar diye. meğer değillermiş. yine de milli görüş ve akp ayrılığı bilinen bir şey. bu ablalar muhalif olduğu için bu kadar eleştirmiş. bence chp seçmeninin eleştirmesinden çok farkı yok.