• cok salakca bir karakter.

gecen evde roman yazarken denk geldim. arama izinleri olmadiklari halde sosyolog/yazar bir arkadasimin evine giriyorlar, girerken de arkadasi kafa atmak suretiyle hirpaliyorlardi.

genc komserlere kotu ornek oluyor.

yerine memoli'nun tekrarlari konsun. koylu kizini ozledik.
  • sağlık personelini kızdırmış. dikiş atılırken bıdı bıdı etmiş. çok kaba davranıyormuş.

kabaymış....yesinler sizin sahtekar kibarlıklarınızı. adam yüze küfrediyor hiç değilse. kimsenin arkasından sallamıyor.

bizim polisimiz böyledir. doktorumuzun da nasıl olduğunu biz biliriz. işimize / işinize gelirse.

behzat'cığımı beğenmeyen keşke sütten çıkmış ak kaşık olsa. adam geçenlerde benim yapamadığımı yaptı. ağzına sağlık onun.

(bkz: #19723097)
  • yaraticisi emrah serbes'in "behzat ç.’nin bu sistemin içinde nasıl kötüleştiğini anlatabilirsek, güzel bir iş yapmışız derim. aksi halde sıradan bir dizi olur." diye tanimladigi dizi.

kaynak: http://www.startv.com.tr/…rdetay.aspx?haberid=13677
  • tam bir anti-hero la adam.
  • daha,düzgün türkçe cümle kuramayan insanlarca salakça oyunculuk olarak tanımlanan bir baş karaktere sahip dizi. benim içinse türk dizileri arasında parlayan, televizyon izlerken nefes aldıran, dizi sektörü için bir şans. doğal.akbabayı, harunu, diğer karakterlerini izlemesi ayrı ayrı keyif olan ama erdal beşikçioğlu yani namı diğer behzat ç. yi izlemesi apayrı olan bir dizi. sana ettiği küfürlerle , gösterdiği sokaklarla, duyduğun diyaloglarla gerçek hayatını yansıttı diye üzüldün dimi, bunlrdan sokakta çok var dedin. çünkü sen hiç bir sebep yokken bağırbileceğin katyalı evler görmek istiyorsun ekranda. yada saçları o kadar koşturmaya rağmen bozulmayan polisler, her olayı edebi bir ders içeren hikayeyle bağlayan rıza baba gibi feyk tipler istiyorsun. ama gerçek burda bu.
    (bkz: sad but true) ayrıca kusura bakma ama (bkz: behzat ç. rulezz)
  • bir polisiye dizi.
    hayır bu ba$lıkta bile "doktorları biz bu yüzden sevmeyiz" , "ya doktorlar nasıl" , "house vik vik" teraneleri ba$lamı$ gibi gözüküyor da ondan diyorum. doktorlarla alakası yok yani dizinin. sakin olun.
    lan oğlum zaten bi ba$ladınız bi ara sol frame i , kafamızı siktiniz doktor doktor diye artık zamanında nası dö$edilerse herifler acısını bi haftada çıkaramadınız. kesin vırvırı ba$lamayın yine amına koyim ya. ne doktormu$ anasını satıyım.
    güzel dizi bence bu arada.
  • türk insanının halet-i ruhiyesine başroldeki karakteri özümsemek daha uygun gittiğinden olsa gerek behzat'ın uyumsuzlukları, kabalıkları fazla batıyor. parlatılmış, köşeleri alınmış, iyilikten ölecek karakterlerle dünya daha güzel ve küresel ısınma daha yavaş ilerlediğinden olsa gerek bu faşist; hakim sınıf ayakçısı karakter sevimsiz görünüyor.

tabi ne yaptığını (yaparken bile) ağır cümlelerle söyleyen hayali karakterlere öylesine alışık ki izleyici; gerçek, pis ve arızalı bir karakterle karşılaşınca irkiliyor. ölüyorsunuz nezaketten tv başında. insanlar sokaklarda sert biçimde ölüyor. behzat katilleri sert biçimde buluyor. kendine göre doğruları var. sana, bana, elitizme yanlış gelebilir. onlar behzat'ın doğruları ve kendi doğrularına sadık bir karakter behzat.

behzat çok kaba bir adam ayrıca. hakim sınıfın çıkarlarına hizmet eden bir teşkilatın entelektüel düzeyi zayıf memuru. psikolojik sorunları var. ekibi de kendisi gibi zayıflıklar, kabaca avamlıklar barındırıyor. evet burada yanlış olan, garip olan nedir. ne oldu arkadaşlar, bir polisle kendinizi özdeşleştiremeyince şaşırdınız mı?

güzel dizi bana göre. eyvallah. emrah serbes iyi yazmış, erdal beşikçioğlu harikulade oynuyor. tonla abidik gubidik yapım yerine böyle işler daha çok olsa keşke.
  • yeni günüyle ilgili haberler çıkmaya başlamıştır;

http://www.haberturk.com/…8202-behzat-cye-ne-olacak
  • dizidir. isminde bile polisiye kelimesi geçmektedir. her diziye yapılan muamele gibi sadece izlenir, güzelse zevk alınır, kötüyse zaplanır.

ama bir gün noktalama işaretlerini, yazım kurallarını bile doğru dürüst kullanamayan bir ileri zekalı çıkıp,

"gez ankara'nın en ücra köşelerini, perişan insanları gör sen de perişan ol, o zaman görürsün gerçeği." diyorsa,

evinde oturmuş, ayaklarını uzatıp, çok hoşuna giden dizisini izleyecek sözde gerizekalı adam da dönüp,

"bu dizi diğerlerinden farklı, izlerken daha önce gördüğüm, duyduğum gerçekliği elinden geldiği kadarıyla ekranda sunuyor. bunları benden başka bir sürü insanın da izliyor olması düşüncesi hoşuma gidiyor. şimdi siktir git burdan."

demekte sonuna kadar haklıdır.

ve evet o adam gerizekalı değildir. sadece dizi izliyordur.

edit: doktorlar dizisi de geri dönmüş. pembe dizi eksikliğinizi buradan gideriniz.
  • iyi dizi, güzel dizi tamam. harun karakterinin hastasıyız ona da tamam. benim anlamadığım arka sokaklar için herkese şiddetle davranıyorlar, senaristlerin cmk yasasından haberi yok v.s diyenlerin bu dizi için neden sustukları? arka sokaklar yapınca suç, behzat ç. yapınca serbest mi oluyor şiddet?
hesabın var mı? giriş yap