• arap dünyasına göndermek lazım bu diziyi; şimdiye kadar yalılarda gördüğünüz sarışın mavi gözlü hatunların ve abilerin sahte yaşamlarıyla oyaladık sizi, aha bakın esas biz böyle evlerde yaşıyoruz, öyle bodyguardlı eller havaya yerlerde değil de gayet salaş rock barlarda ya da meyhanelerde geçiriyoruz ömrümüzü demek lazım..
  • şu anda bizim binada çekimleri devam etmekte olan dizi. nejat işler de gelecek diyorlar ama henüz kendisini göremedik. heyecanla bekliyoruz.
    (bkz: ekşi sözlük magazin servisi)
  • kendi çevremde yaptığım ölçümlere göre bu diziyi kadınlar seyretmiyor; nedense.
    nejat işler in katılması buna çare olabilir mi? olur!
  • dün yayınlanan 12.bölüm totalde 25 ve ab'de de 12.olmuştur.
  • ratinglere baktım 25. olmuş. bence bi dizinin sürmesi için yeter. (alam ne günlere kaldık, nelerle uğraştırıyosunuz bizi) sevgili start tv yönetimine seslenmek istiyorum burdan; herşey de rating değil kardeşim. yaptığınız onca saçma zalak iş içinde bir şeyi de prestij için yapın, nolcak? şanınız yürüsün, aaa, sinirlendirmeyin beni!
  • ben bunu dün ilk defa otobüste izledim. güzel diziymiş , pek beğendim. bundan sonra izlerim. gereksiz oldu galiba neyse... belirteyim dedim. zaygılar behzat abiy.

edit : ulan niye zamanın ötesinde birinci oldu anlamadım. izlemezsin suç , izlersin suç behzat ç. cinsel münasebete girsin sizinle afedersiniz. angara bebeleri sizi...
  • an itibarı ile tekrarını da izlediğim dizi. kopamıyorum arkadaş.
  • şu ana kadar ilk kez belli konularda eleştiride bulunmak istediğim dizi. bunlar tamamen iyi niyetli temennilerdir. dizinin daha sağlam hale gelmesi için bir takım isteklerdir.

şimdi dizi son zamanlarda aldığı çok olumlu eleştireler ve gündeme gelmesiyle sanki ilk başladığı zamanlardaki tarzından biraz farklılaşmış durumda. serdar akar diziyi daha iyi hale getirmek için kimi zaman diziyi amiyane tabirle fazla kasıyor ve zorluyor gibi. iyi niyetli çabalarla diziyi geliştirmeye, sosyal medyada yer alan yorumlar doğrultusunda bir şeyler katmaya çalışıyor ama bu da dizinin rahat davranmasını engelliyor. ilk başlardaki gibi her şeyi oluruna bırakıp dizinin daha kendi gibi davranması gerekiyor. sırf bazı izleyici grupları sevinecek diye bir takım zorlama sahneler ya da karakterler yaratılmamalı. örneğin bu haftaki tribün sahneleri biraz fazla yapay olmuş. ben açıkçası daha farklı bekliyordum. bu şekilde yapılacağına hiç yapılmasın, göze batıyor çünkü. bir de son 2-3 bölümdür dizideki karakterler, konunun önüne geçiyor. cinayet arka planda bırakılmamalı. illa karakterlere yoğunlaşılacaksa ilk bölümlerde olduğu gibi olay üzerinden karakterlere değinilmeli. yani bir yandan cinayet bir yandan da karakterin zaafları, komik yönleri gösterilebilir. önceki bölümlerde mesela harun'un babası ile olan ilişkisi, hayalet'in gecekondusu ve akbaba'nın 4.bölümdeki meşhur patlama sahnesi çok güzel detaylardı. bu gibi anlar dizinin ana konusunu besleyen adeta kılcal damar vari anlardı. ancak son bölümlerde sanki ana damarı kesip kılcal damarlara yüklenme gibi bir durum söz konusu. bu da ne yazık ki asıl meselemiz olan cinayetin gizemini tıkıyor. harun kimi anlarda çok fazla ön plana çıkıp adeta stand-up yapıyor. açıkçası ben behzat'ı her şekilde izlerim yine. son bölümde de yaklaşık 2 saatin nasıl geçtiğini anlayamadım. dizinin bu açıdan bir kusuru yok. ağır bir tempoya sahip değil. izleyenini sıkmıyor. ancak benim demek istediğim enerjisini doğru kullanması.

sonuç olarak serdar akar başlarda da belirttiğim üzere iyi niyetli çabalarla diziyi daha kaliteli hale getirmeye çalışıyor. ancak bunu yaparken dizinin kimliğini kaybettirmesin. ana meseleden sapmasın. rahat olsun, kasmasın. bir de gelecek bölümde nejat işler'in canlandıracağı karakter, son hafriyat'taki red kit'ten yola çıkarak oluşturulmuş gördüğüm kadarı ile. kitabı okuyanlar bilir son hafriyat'taki hikaye kendi başına bir efsanedir. 1-2 bölümle harcanmamalı. çok sağlam bir senaryo ile sinema filmi yapılmalı o hikayeden. fragmanı görünce biraz derin bir oh çektim. çünkü nejat işler'in karakteri red kit'le stil olarak benzeşse de, derdi çok farklı bir karakter olmuş. muhtemelen sezon sonu serdar akar son hafriyat'ın birebir sinema uyarlaması için planları vardır. en azından bunu ümit ediyorum. çünkü gerçekten o hikayeden çok sağlam, etkileyici bir film çıkar.
  • son bölümde, reklam aralarında bir sonraki bölümün fragmanının verilmesi oldukça saçmaydı; bu bölümün sonunda neler olacağını ortaya koydular. ayrıca tribün görüntüleri çok amatörceydi; ayrıca gençlerbirliği taraftarının, maçın hiç bir anında o kadar coşkulu olmadığını bildiğimden inandırıcı da değildi. özellikle maç görüntüleri tam rezaletti; tv'den aktarıldığı her halinden belliydi. aceleye gelmiş sanırım. keşke sadece saha dışındaki eğlenceyle yetinselerdi. yine de dizide futbol ve tribün muhabbetinin sıklıkla anılıyor olması sevindirici...
  • efendim son bölümde selim in dan dun arabadan atlayıp yaptığı lamerlik süperdi. selim ve lahana mühendisi arkadaş da biber gazı faciasından sonra aksiyona katıldılar biraz çok hoş. harun gün geçtikçe recep ivedikleşiyor,bu kadar da kıro degildi başlarda tamam patavatsızdı ama ofiste davranıslarındaki kadar ayı degildi ya da bana oyle gelmiyodu göze batmaya başladı.
hesabın var mı? giriş yap