• sayın başkan; sandık başında görev alan partilileriniz hep örgütlerinizin 3 kuruş para kazandın diye oraya getirdiği kendi yakınları. gçhal böyle olunca da sandık başındaki bu ebleklerle oyunuza sahip çıkmanız mümkün olamıyor. örgütlerinizin bu hantal, çıkar odaklı, küçük olsun benim olsun ve bencil yaklaşımlarına ne zaman dur diyeceksiniz?
  • pazar günü seçimlerde tekrar aynı sonuç çıkarsa tabiri caizse okeye döner gibi 2016 da tekrar seçime gidilirmi?
  • kemal bey merhaba;

az evvel çorlu mitinginden evime geldim. taşra'da küçük bir işletme sahibiyim. asgari ücret için 1500 tl vaadinde bulunmaktasınız. 3 çalışanım var. ve böyle bir asgari ücreti karşılayabilecek durumda değilim. yükselen asgari ücret için kobi'ler için destekler olacak mı? veyahut nasıl bir yol izleyeceğiz?

teşekkürler.
  • sayın genel başkan. ben dedesi, babası, annesi bütün ailesi chp'li olan bir vatandaşım. haliyle hep chp'ye oy verdim ama siz varken ilk defa gönül rahatlığıyla tercih yapıyorum. sorum yok, sizi çok seviyorum.
  • merhaba kemal bey.
    davutoglunun es bulma vaadini nasil degerlendiriyorsunuz? siz bu konuda ne dusunuyorsunuz? yani ona gore oy kullanicaz da.
  • muhafazakar kesime kendinizi yeterince anlatabildiğinizi düşünüyor musunuz. yada gerçekten böyle derdiniz var mı? zira muhafazakar kesime yönelik hamleleriniz toplumda bir karşılık bulduğunu söylemek zor. hatta geçen bir muhafazakar bir arkadaşımın söylemi aynen şu: "geçmiş dönemde onların yaptıkları zulümleri içime sindirebilsem gidip oyumu chp'ye vereceğim".
    sahi gerçekten muhafazakar kesime yönelik adımlarınız ne kadar samimi. gerçekten samimi iseniz neden karşılık bulmuyor sizce. bu konuyu çözemedikçe %25 bandını geçmenin çok mümkün olmadığını görebiliyorsunuz heralde değil mi?
  • sayın kılıçdaroğlu, 7 haziran 2015 genel seçimleri sonrasında akp'nin gerçek anlamda ilk kez yenilebileceği fikri gün yüzüne çıktı. bu bağlamda şu soruyu yöneltmek istiyorum: 2010 yılından beri partinizin genel başkanısınız. geriye dönüp baktığınızda yapacağınız özeleştiri ne olur? her ne kadar hırsız da olsa güçlü bir siyasi figürle mücadele ettiniz. bu zorlu mücadelede 5 yılı kısa bir süre olarak değerlendirirseniz, partiniz adına da bir özeleştiride bulunabilirsiniz. umut veren bir çıkışınız var. lütfen bunu bozmayın. sevgiyle kalın.
  • sayın başkan, öncelikle gayet başarılı bir seçim süreci geçirdiniz. çözüm getiren, proje üreten seçim kampanyanızdan nasıl kopya çekildiğini hep beraber gördük. benim sorum passolig ile ilgili olacak. passolig'in kaldırılması tamamen hükümetin insiyatifinde olan bir şey mi? yoksa bununla ilgili yasal süreç mi başlatacaksınız?
    • passolig'in getirilmesi gençlerin fişlenmesi içindir. biz hukukun üstünlüğünü savunduğumuz için gençlerin fişlenmesini karşıyız bunun için passolig'i kaldıracağız. bunun için kanun çıkarmaya gerek yok tamamen idari bir karar.
  • adil kullanım kotası/adil kullanım noktası(akk, akn) internet paketlerinden kaldırılacak mı?
  • sayın başkan, hoşgeldiniz.

chp'li bazı vekillerin sorumsuzca hareket etmesini neye bağlıyorsunuz ? halkın evine ayakkabıyla girmeler, esnafa kötü davranmaları gibi halkın sevmeyecegi hareketler yapmakta neden israrcisiniz ?

olası bir koalisyon durumunda ak parti ile ortak hareket eder misiniz ?
hesabın var mı? giriş yap