• kendini bilmeyen insanların kullanmayı sevdiği bir sözde güvence, yeri geldiğinde komik efelenme.
  • facebook'ta bilgi kısmında gördüğüm yazı. bunun kadar itici olan şey yoktur sanırım.
  • kavgaya girmekten korkan adam lafı. hatta gelmiş geçmiş en kolpa laf bile olabilir.
  • internet üzerindeki tribün tartışmalarındaki karşılığı abileriniz bilirdir.
  • +beni bilen bilir, sen kendine bak!
    -siktir.
  • diğer bir deyişle; vana vudu vucu.
  • sözlükte daha sadece 30-40 entry girmiş adamlarda görünce bu lafı çok gülüyorum. güzel kafa.
  • kadıköy balık pazarında bir şarküteri dükkanının önündeki kıllı torbanın üzerinde yazan yazıdır. aynen yazıldığı gibi, onu bilen bilir, o tulum peyniridir.
  • 32 yaşındayım, az çok hayat tecrübem de var. gece uyumak için gözümü kapattığımda geçmiş ilişkilerimi sorgulama yapacak kadar da vicdan sahibiyim. gelgelelim bir kere olsun sözlükte ya da reel hayatta hiç bir cümleye beni bilen bilir diye başlamadım, başlayamadım.

ekşi sözlük'te görüyor ve imreniyorum cümleye böyle başlayanlara. bir çoğu haksız da değil! gerçekten biliyoruz. mesela;

beni bilen bilir fenerbahçe'den nefret ederim ama ....... (evet ben bir fenerbahçeli olarak gayet iyi biliyorum o adamın fenerbahçeden nefret ettiğini. çünkü okutturuyor adam kendini. öyle yaklaşıyor ki futbola, umursamıyorsun hangi takımın taraftarı olduğunu. biliyorsun haklı gerekçeleri var nefret etmek için)

beni bilen bilir amerika'da yaşıyorum ve türkiye'nin bıdı bıdı ....... (bırakın amerika'da yaşamasını, yaşadığı şehri, gitmekten zevk aldığı restaurantları, onu mutlu ve mutsuz eden yönetim biçimlerini v.b. her şeyi biliyorum çünkü adam okutturuyor kendini. sıkmıyor okuyucularını, lan diyorsun ne güzel yazmış adam!)

beni bilen bilir efes'i biradan saymam içenleri de anlamam habele hubalo ..... (aga yeminle ne zaman efes bira açsam bu adam aklıma geliyor. belki farkında değilsin ama gerçekten biliyoruz senin efes içmediğini, ağzının tadını bildiğini, yer yer katılmasam da zerre şüpheye düşmüyorum objektifliğinden)

örnekler çoğaltılabilir, hepsine katılmayacağınız, bazılarını sorgulayabileceğiniz örnekler bunlar. neyse diyeceğim o ki ben de bir bağımlılık söz konusu. ekşi sözlük'e değil, ekşi sözlük'ün bazı yazarlarına karşı bir bağımlılık.

beni bilen bilir! okumayı sever, kendini okutmayı bilenlere karşı sınırsız kredili saygı limitleri açarım.

(bu arada dikkat ettiyseniz o kadar konuştum bir kere bile meme demedim)
hesabın var mı? giriş yap