• + beni sakın bırakma!
    - bir gün sen beni bırakasın diye mi?
    evet o yüzdenmiş. bir gün bırakan olmak için beni sakın bırakma.
  • 6 yil once eski sevgilimin bana attigi mesaj... "artik sana mecburum, beni sakin birakma..." birakmadim da yillarca, her seye ragmen, 6 yil birakmadim da... ama sonunda, o beni birakti... an itibariyle benim icin anlamsizlasmis soz grubudur beni sakin birakma...
  • sıkı tut ellerimi...hiç bu kadar aciz hissetmemiştim kendimi...tüm dünyanın yok olduğu büyük savaş sonrasında tek başına kalmış gibi, sonsuzluğa uzanan uçurumun kenarından aşağı bakar gibi,ne diri ne ölü arafta sıkışıp kalmış gibi...gözlerimden akan yaşlar kalbimi üzerine yağan asit yağmurları gibi yavaş yavaş eritirken sensizliğin sessiz çığlıkları kulaklarımda yankılanıyor.aşkının yalınında yalınayak yalnız başıma yürürken ben sendelersem eğer yine de elimi tutarsın değil mi?edilen yeminlerin, verilen sözlerin ağırlığı omuzlarına çöktüğünde bana sırtını dayayıp kuvvet alacağını biliyorsun değil mi?
    beni bitirip bende ve kendinde yeni hayatına giderken bile yine de beni sakın bırakma...
  • filmlerde, genellikte uçurum ve benzeri yükseltilerden aşağıya düşmekte iken, olası kurtarıcısının elini yakalamayı başarmış, ama az sonra başarısı başarısızlığa dönüşecek olan yardımcı erkek/kadın oyuncunun sarfettiği cümlecik, dilek yüklü vasiyet. bileği kavranan esas adam/kadına ömür boyu yetecek vicdan azabın hediye eder. güzel örneklerinden biri cliffhanger filminde görülebilir.
  • en guzel ornegi; "bir gun beni birakirsan... ben de seninle gelebilir miyim?"
  • buz pateni yaparken sarfedilebilecek bir cümledir.. özellikle iki kişiden biri kaymayı biliyosa, bilmeyen kişi bilen kişiye bu cümleyi söyler**
    söylenilmeye çalışılan şey "bırakırsan düşüp kaseyi kırarım"dir
  • "birakirsan olurum" diye devam edebilecek bir yalvarma
  • sarılmışken söylenir. sevgi, kaygı, tutku, korku karışır. daha sıkı sarılmaktan başka çare bırakmaz bu cümle.
  • köpek olmanın dibine vurup artık gururlu triplerin de fayda etmeyeceğinin anlaşıldığı durumlarda şirin olmanın hafifliğine sığınarak `bir gün beni bırakıp gidersen, ben de seninle gelebilir miyim?` gibi cümlelerle de ifade edilse de; boşuna, nafile ve ne yazık ki manasız serzeniş
hesabın var mı? giriş yap