• seksist dil kullananların eleştiri getirilince sığındıkları korugandır.

- ibneler, seviciler, ahlaksızlarrrr... hede hodo..
    - lütfen üsluba biraz dikkat etseniz? ifadelerde de asgari seviyeyi korusak?
    - benim fazla sesi çıkmayanlara, kendi halinde hastalıklarını yaşayıp orada burada durumlarını açık etmeyenlere lafım yok ki. benim lafım her yerde gay lezbiyen hakkı diye bağıranlara.
    - gizli gizli yaşasınlar yani. sizi korkutmasınlar. toplum içinde haklarını da savunmasınlar.
    - eehh yeter beee. benim bir sürü gay lezbiyen arkadaşım var.
    -...?

(bkz: benim bir suru ateist arkadasim var)
  • homofobik defansın kalesi olan söylem
  • çocuksu bir ton verilerek kendini acındırarak minik tatlı bir köpek yavrusu bakışı takınılarak bu cümlenin başına "hem; hem benim bir suru gay lezbiyen arkadasim var" tınısı ile söylenir; ya da zeytinyağı modu on şeklinde hafif küstahca, kendisine laf söylenilmez hissi verecek şekilde küstahça.

zavallı bir ifadedir. savunma ifadesidir.

kimi zaman peşi sıra da son anda escinsel olmadigini vurgulamadan edememek eklenir ki yanlı anlaşılmasın; erkekliğe/kadınlığa bok sürülmesin ibne/top/sevici/tekerlek gibi isimler takılmasın arkasından. zimni olarak en büyük korkuları latent sayılmaktır.
  • "bir sürü" ve "arkadaşım var" sözcükleri arasına her türlü ötekini koyarak kullanmaya uygun, elverişli bir cümle kalıbıdır..
    ancak itinayla ve usulune göre kullanılmalıdır..
    öncelikle "hede"lerin arkasından doya doya hakaret edilir, akabinde tam tepki alacağınızı hissettiğiniz anda derhal bu cümle kalıbı devreye sokulur "benim aslında bir sürü hede arkadaşım var"

hiç unutmam, çocukken bizim mahalledeki bir çocuk habire aleviler hakkında verip veriştiriyordu, bir gün dayanamayıp ayıp ettiğini söylemiştim ve bana "benim aslında bir sürü alevi arkadaşım var" diyerek anında sütten çıkma ak kaşık oluvermişti..
    aradan yıllar geçti ama bu cümle kalıbının modası geçmedi..
  • bu olayı zirveye taşıyan kişi george costanza'dır efendim. "my father's gay!"* diyerek homofobik olmadığını şüpheye yer bırakmayacak biçimde ifade etmiştir.

(bkz: the outing)
  • benim bir sürü heterosexuel arkadaşım var demek kadar absürd olan cümledir... bunu söylemenin gereği yoktur... kaldı ki bunu söyleyen kişi zaten onları, kendi kendine "öteki"leştirmiştir... ondan arkadaş filan olmaz...
  • bu lafi soyleyen vatandasa

- surekli bu ortamlara aktigina gore, sende de homoseksuellik var galiba.

dediginizde, size siddetle

- yok, hayir valla. olurmu oyle sey !!!

diyor ise muhtemelen yalan soyluyordur.
  • 'benim anneannem 5 vakit namaz kılar, babaannem başörtülüdür' veya 'üniversitede sosyalist arkadaşlarım oldu' ekolünün temsilcisidir bu lafın sahibi.
hesabın var mı? giriş yap