• turkiye'de yediginiz yemekleri size ozletmekte ustune olmayan talihsiz mekan. firini olmadan lahmacun yapabilen ender yerlerdendir.
    boyle bir restoranin ayakta kalabilmesinin sebeplerini dusunuyorum da...

1) cevresinde cok sayida bar oldugu icin korkutuk sarhos insanlarin ugramasi (yani ugrayan kisinin eline ne bok versen yiyebilecek durumda olmasi)
    2) korkutuk sarhos turklerin duygusallasmasi, alkolun turk yemeklerine olan ozlemi tetiklemesi
    3) "et pisirme" olayini cozememis cesitli milletlerden insanlarin buranin kebaplarini nefis bulmasi
    4) konum itibariyle gelen piyango etkisi.

butun bunlari dedikten sonra hala gider miyim?
    giderim.
    yer miyim?
    yerim.
    boyle de sahsiyetsiz, boyle de ikiyuzlu biriyim.
  • incecik durum kilikli seyin icine yarim kiloya yakin doner kilikli seyi boca ederek sunan mekan. o kadar eti birarada gorunce direk istahiniz kacar, birader oldu olacak butun inegi koysaydin icine diyesiniz gelir. biz alismadikki boyle seylere, koy oraya iki dilim incecik doner, biraz da patates, domates, yesillik falan, biz mutlu mutlu yer, kendimizden geceriz. naaptiniz, neettiniz birader, beni donerden de soguttunuz, et yemekten de, ruyama cimenler ustunde ziplayan inekler, acliktan aglayan afrikali cocuklar soktunuz. pes.
  • 3-4 sene once, burada calisan tezgah arkasindaki elemanlardan biri beni turkce bilmiyor zannederek "cok sicak burasi, sikim kalkmiyor, how can i help you" demistir.
    isin kotusu ben de anasina kufretmek yerine ingilizce cevap vererek kendimden uzun sure nefret etmeme yol acmisimdir. eziksin oglum iste, ezik!
  • - abi etini bol koy aeebii, noolur aeebiimm.

benim icin ozeti budur bu mekanin. sokaklarda berduslar gibi jagermeister icip pop burger'da bir servet birakmak bile yine bir yere kadar. ama donerciye yalvarmak? iste o olmadi. evet guntekin.
  • nyc'de klinik biyokimya laboratuvari.

restorant görünümüne aldanıp gelenlere sunulan yemeklerin kalitesi azar azar düşürülerek bünyelenin kırılma noktası bulunmaya çalışılıyor.
    şimdilik sadece kusturuyor. kör kalan, felç geçiren, hayatını yitiren olmadıkça faaliyetlerine devam edecek sanırım.
  • kisiye tanriyla iliskisini sorgulatan lokanta. pek cok sevinilerek gidilmis, agiz burun yag icinde birakilarak dana ebadindaki doner yenilmistir ve fekat yarim saat gecmesiyle birlikte hissedilen karin agrisi, bagirsak nameleri isin icinde bir is oldugunu alenen belirtmektedir, acilen eve gidilecektir orasi kesindir amma velakin metroda bulunan kisi daha gidecek 20 dakikasi oldugunu esefle anlamistir. iste o anda tanriyla irtibata gectigini aciyla farkederek kendisine guler kisi, allahim nooolur biraz daha lutfen lutfen!
  • houston street uzerinde kurulmus bir franschisedir.ogrenciye indirim yapmayip "tip almiyoz" ehohoho diyen yavsak hizmetlisi bulunan, camekaninda genc uskumrusu ile poz vermis gonul yazar fotograflari dizili pop kiro bir muessesdir.icerde sezen aksunun sittin senelik eserleri calar.
    amerika da musteriden pecete saklayan yegane kurulustur ayni zamanda.
  • sokagin az ilersinde rakip donerci kebab house daha lezzetli doneriyle bereket donerin egemenligine son vermistir. ama yinede mudavimleri baska yerde yemeyi bile aklindan gecirmez.

edit: kapanmış orası. delnaja new york'tan bildirdi.
  • kanimca new york'daki turk lokantalari icinde en sansli musteri yapisina ve konuma sahip isletme. hakkini da yememek lazim gercekten yemekleri guzel. diger turk restoranlarinin aksine turkiye'den elit ve hazirlanmasi zor sayilabilecek yemekleri servis etmekten ziyade pratik bicimde self servis doner, corba, kebap, salata ve bilimum mesrubat servisi vermektedir.
  • gece 4de, 5de bar cikisi basarisiz bir one night stand denemesi sonrasinda, nefis iskembe corbasi icin ugranilacak yegane mekandir bereket. et donerlerini kendileri de tavsiye etmez ama icerisinde adaninin kusbasinin kisirin ve coban salatanin oldugu karisik bir tabagi yapip mis gibi size sunabilirler. calisanlarin isimlerini halen bilmiyorum ama o kadar cok gittik ki artik, bize servis yaparken oldukca iyi davraniyorlar. ayrica her ramazan ayinda ucretsiz iftar verdiklerini gordum.
hesabın var mı? giriş yap