• yatağımda ki düşman.
  • ahahaha.. bizim kadın dayanışmacilarinin tepkilerini merak ettiğim olay..

n'oldu?

olm kadın zaten bunu hak etmese, kendi suratına kezzap atacak kapasitede bir adamla sevgili olmazdi..
  • sevgili ikiyüzlüler

koronadan önce her gün açtığınız başlıkları bir hatırlayın
    kısa boylu türk kızı
    kilolu türk kızı
    götü büyük türk kızı
    bıyıklı türk kızı
    ....

evet erkekler hepiniz şekilcisiniz.
    20 yaşında bir genç kızdan bahsediyoruz ülkemizde bir kız iş hayatında başarılı bir yerde değilse en büyük mutluluğu evlilikte görüyor.
    söyleyin hanginiz berfinle ben evlenirim diyecekti?

bu çok üzücü bir durum olsa da kabul edelim hepimiz şekilciyiz.bu kız şuan saldırganıyla evlenmeyi hayatında tek kurtuluş olarak görüyor.aslında realist bir şekilde bakınca bu ne yazık ki gerçek.

hadi evlenmedi diyelim hanginiz berfin’e iyi bir geliri olacağı iş vaadediyor?iş hayatında bile insanlar şekle önem veriyor.

şuan olay taze diye hepiniz bu kızın arkasındaydınız ona destek çıktınız ama beş yıl sonra gündemden düşünce berfine kim destek çıkacak?emin olun ailesi bile bir yerden sonra kızını suçlar.öyle biriyle görüşmeseydin başına bunlar gelmezdi derler.

şimdi bu kızı hiç empati yapmadan suçlarken biraz da vicdanınızı suçlayın. bizim görüntüye düşkünlüğümüz bu kızı saldırganıyla evlenmeye götürdü.

şuan bile yeterince empati yapamam ama olaylara madalyonun diğer yüzünden bakınca bu kızın saldırganıyla evlenmek istemesi onun açısından en doğrusu.

bir tarafta hiç kimseyle artık duygusal bir şey yaşayamayacak insanlar yanından geçerken yüzüne bile bakamayacak daha kötüsü kimi acımasızlar tarafından hor görülecek , maddi olarak bir geçimi olmayacak bir insan saldırganını hapise gönderince hayatı düzelecek mi?o şerefsiz en fazla on yıl yatıp çıkacak hayatına devam edecek kendine bir iş bulacak kendisiyle evlenecek başka bi kezban bulacak çocuk sahibi olacak ama mutlu olacak.

benim adalet anlayışım bu değil.ozan her gün yok ettiği bir hayatı karşısında görünce her gün insanlara evlenme sebebim bir kadını mahvetmek deyince ömür boyu kendi hapishanesinde yaşayacak daha çok acı çekecek zaten.
  • bu kararı gotunuze göre sorgulamayın arkadaşlar. saygı duyun. o kadındaki ruh halini anlayamayız.
  • yaşadıkları göz önüne alındığından psikolojisi normal olmayan bir kadının aldığı karar. ekşide berfin’in bu şekilde eleştirilmesini de doğru bulmuyorum. psikoterapiye ihtiyacının olduğu açıktır. umarım onu bu tedaviye yönlendirecek ve masraflarını karşılayacak birileri vardır.
  • yüzünüze asit atılmamış sizler bu kızcağızı yargılayabileceginiz sanısına nasıl varıyorsunuz? bir konu hakkında düşünce üretmek için deneyimin gerektiğini söylemiyorum tabi ki fakat toplumun bir bireyinin seçimleri neden ne hakla kamu tarafından yargılansın ki? bu olay toplumun vicdanına mi sığmadı anlamadım. toplumun vicdanının bütün olarak toplumun ya da ülkenin geleceğini ilgilendiren konularda bu kadar naif kalması fakat genele etkisi sınırlı olaylara ilgisinin ve tepkisinin böyle yüksek perdeden olması garip gelmiyor mu size de.
  • kalenin içine girip uykusunda öldürecek herifi herhalde. yoksa bu yenilir yutulur bir şey değil.
  • artık bu konu hakkında konuşacak bir şey kalmadı düşünceme göre.
  • ben de bu kızın affetmiş gibi görünüp aynı şekilde intikam alacağını düşünüyorum. başka türlü intikam alma şansı yok. kız için adam içerde yatsa ne yatmasa ne.
  • yahu bize ne ne yaptığı ortada bir suç var ve suçlu cezalandırılmalı. kizin aklı melekeleri yerinde değil diye o sayko ortalıkta mi gezecek.

yarın hakkını arayacak, aklı başında bir kadına sevgisine karşılık vermedi diye asit atmayacaginin garantisi mi var?

kizi bosverin suçluya bakın siz. sorumluluğunuz aklı secimler yapmayanlari yargılamak değil, suçluları yargılamak.
hesabın var mı? giriş yap