• öncelikle çok sevmiş olmalıyım ki hayatımda ilk defa,üstelik cok kısa zaman arayla,bir oyunu,berlin zamanı'nı ikinci kez izledim.
    ilkini de (bkz: seni seviyorum türkiye)çok sevdiğim bir üçlemenin ikincisi bu oyun.
    oyunun yazarı,yaptığı ilk işlerden beri severek takip ettiğim ve yapacaklarını merakla beklediğim,zekasına,kalemine hayran olduğum (bkz: ceren ercan) beni yine şaşırtmıyor...karakterler,mekanlar,olaylar,her bir cümlenin barındırdığı detaylar,etrafımda olan ve kendi içimde yaşadığım bir çok şeye yakından dokunuyor...
    dekor,ışık,sahne kullanımı,görsel ve işitsel olarak seyircide epey güzel bir tat bırakıyor,bazı sahneleri gözümde ve zihnimde hala sinema görselliğinde şekilleniyor...
    doğal,etkili ve güçlü oyunculuklar,oyuncuların kendi ışığı ve enerjisiyle birleşince ortaya şahane bir performans çıkıyor...
    (bkz: tuğçe altuğ)
    (bkz: ezgi çelik)
    (bkz: kutay kunt)
    tüm ekibi (bkz: club mate) eşliğinde selamlıyor,pek şahane oyun!
    izleyin diyorum...
  • bu akşam oyun atölyesi'nde izledim. ilk olarak konservatuar öğrencilerinin ücretsiz izlemesine izin verdikleri için teşekkür ediyorum, yoksa bu güzel oyunu izleyemeyecektim. (nihal yalçın gibi para sıkıntısı olmayan biri izin vermemişti mesela antabus geldiğinde.)

çok güzeldi, güncel konulardan bahsetmek cesaret istiyor herkesin harcı değil, 15 temmuz da, taksim'in bozulması da, türkiye'den sktr olup gitmek de, suriyelilere ırkçı tavrımız da, bağlanma korkumuz da, yalnızlığımız da her şey vardı oyunda.

oyundan çıkınca o kadar huzurluydum ki, normalde oyuna girmeden önce moralim bombok olmasına rağmen, kadıköy sokaklarında tek başına bir kadın olarak sigaramı yaktım ve fink attım. bu ülkede yaşadığım için, hala direndiğim için mutlu oldum. en çok da yalnız olmadığım için, onlar sayesinde yalnızlığımı unuttum. bir oyun size bunu hissettirebiliyorsa daha ne yapsın... herkesin emeğine sağlık!
  • birayı bir sıra arkamdaki arkadaşa kaptırmış olmam dışında hiçbir eksisi olmayan oyun.
  • bira olayını ciddi zannetmediğim için istiyorum diyemedim. tüh kaçtı.
  • benim de birayı kaptırdığım oyun
    --- spoiler ---

sanki herkes cebinde bir intihar mektubuyla geziyor
    --- spoiler ---
  • maalesef beklentimi karşılamayan oyun. çok farklı kısımları var ama bir süre sonra aynı biçim sıkıcı olmaya başlıyor. üç karakterden hiçbirinin hikayesine odaklanamıyorsunuz.

bir de buraları okuyorsa itiraf etmek isterim ki tuğçe altuğ sen inanılmaz yetenekli ve güzel bir kadınsın.

--- spoiler ---

yavrum kaldır kollarını
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap