14326 entry daha
  • gece beşiktaştaydım, penceresinde seba posteri asılı bir evde.
    karşı apartmanın balkonunda da ipte iki minicik beşiktaş forması. gözlerim beşiktaşlı bir şeyler aradı o dakikadan sonra hep. en son camın önüne park etmiş bi arabanın arkasında beşiktaş atkısıyla, siyah beyaz iki kırlent görünce ...

öğleden sonra çıktık evden. köşedeki ilkokulun çıkış saatiyle denk gelmişiz. demba ba' dan bahsediyorlar . neredeyse hepsinin sırt çantası bjk amblemli. istiklal marşı bitti beşiktaş marşına başladılar. yukarıdan da bi kız ritm veriyor.
    mis gibi oldum böyle. halkın takımı, semtin takımı diyoruz ya,
    dün gece hayatın bana attığı golü de yazdım ama iyi ki beşiktaş var be.
  • avrupa'da galip geldiğimizde tebrik eden renkli arkadaşlar, sosyal medyada yaptığımız paylaşımlardan sonra;''tebrik ettik ama iyice şımardınız'' demeye başlıyor.
    tebriğinizi alıp götünüze sokabilirsiniz. uzun yıllar hesap soracağız size. buna alışsanız iyi olur.
    aynı tottenham'ı siz eleseydiniz, ertesi güne sikindirik formalarınızla başlayacaktınız, gazeteler üçer beşer sayfa destan yazacaktı.
    çok alışmışsınız siz mütevazi olmamıza.
    bu sene dördüncü yıldız için yapmayacağınız kepazelik kalmayacak ama dünyada adaletin kırıntısı kalmışsa beşiktaşım şampiyon olur.
  • depresyonun dehlizleri beni içine çağırırken; dur dedim, lan oğlum şimdi değil; beşiktaş bu sene iyi giderken kaçıramam. antidepresan da bazen. hem zehir hem panzehir yani. ikisi bir arada. canım benim.
  • onunla ilgili herşeyi seviyorum. ne olursa olsun. mis gibi kulübümüz var bizim.
  • oynadığı futbol ile şu aralar eskisi gibi yakınen takip etmemi sağlayan güzide spor kulübüdür.
  • bu sene cidden olmuş takım, her sene bir heves ile başlayıp 7 veya 8 hafta sonra inişe geçen takım bu yılın ortasına gelmemize rağmen şuan her kulvarda lider ve açık ara en iyi futbolu oynayan takım, kadrosunda olcay şahan-veli kavlak- ismail köybaşı - mustafa pektemek ersan gülüm gibi orta düzeyinde altında oyuncular olmasına karşın bu yıl bütün topçuların birlik oluşu ile ortaya muazzam bir manzara çıkarmıştır. hocası ayrı başarılı yönetimi ayrı başarılı taraftarı ayrı başarılı forvet oyuncusu gönüllerde ayrı başarılıdır, devamını diliyoruz...
  • 12. haftasan sarışınları geren klüptür.
  • yıllardır süren talihsizliği bu yıl hiç dert etmezken diğer taraftan "lige heyecan getirmek" isteyenlerce doğranacağından neredeyse emin olduğum takımımdır.
    takım ligin açık ara en iyisi.önemli eksiklerine rağmen kalburüstü bir ingiliz takımını dahi yenebilir hale gelmiş,takımdaki dayanışma havası göz yaşartıcı ama tüm bunlara rağmen içten içe biliyorsun ki öyle kolayca düşmezler adamın yakasından illa bulurlar bir şekilde "ligimize heyecan katmanın" yolunu. ayrıca bunun bir de daha ligin önemli bir kısmının oynanmamış olup yarının ne getireceğini bilemeyeceğimiz gerçeği de var.herkes gibi biz de takım iyiyken beklentiye ve havaya giriyoruz ama dedim ya bu yıl bunlardan ziyade "sahadaki rakipten değil ,masadaki düşman"dan tırsıyorum ben.
  • tottenham'ı elediğini sanan taraftarlara sahip kulüptür.. birisi çıkıp desin ki "aga yenmek ile elemek farklı şeyler"
  • "galatasaray ile fenerin ölüleri bile şampiyonluğa oynuyor. maç fazlasıyla da olsa lider fener şu an." falan diye bi şeyler geveledi dün akşam rıdvan dilmen. burada da bu tarz yazılıyor beşiktaş'ın abartılmaması adına.

neymiş. lider fenermiş. ulan sadece çaykur rize maçında ki net penaltımız verilse şu an yine biz liderdik, sen neyden bahsediyosun rıdvan. adamlar 13 maçta 5 penaltı kazanmışlar, penaltılarla son dakikalarda ittire kaktıra aldıkları 3 puanlar var. adam diyor ki maç fazlasıyla da olsa biz lideriz. e olun zaten bi zahmet mk.

şimdi bak;

beşiktaş 1-2 puan farkla şampiyon olsa diyecekler ki "bu kadar kötü fenerle galatasarayı bile 1-2 puan farkla geçtiniz"

beşiktaş 10-15 puan farkla şampiyon olsa diyecekler ki "fenerle galatasaray bu sene çok kötü ondan bjk şampiyon oldu. yoksa yine olamazdı."

yani her türlü "beşiktaş en iyi futbolu oynayan kupayı da hakeden takımdı" diyebilen çok nadir çıkar. ulan futbol dediğimiz şeyde zaten birileri iyi birileri kötü olacak, birileri kaybedecek birileri kazanacak tabi ki. beşiktaşın kazanacağı başarıları diğerlerin kötü olmasına bağlamak neyin kafası.

bak beşiktaşın 12 maçta topladığı puan 26.

geçen sezonun şampiyonu fener 12 haftada 31 puan,
    12/13 sezonun şampiyonu gs 12 haftada 22 puan,
    11/12 sezonun şampiyonu gs 12 haftada yine 22 puan toplamış.

biri dedi mi ya "bu galatasaray şampiyon oldu ama diğerleri çok kötüydü" diye.
    e bu daha neyin tatavası mk. demek ki beşiktaşın şu anda topladığı puan o kadar da düşük bir puan eğil. hatta yüksek bile. kaldı ki beşiktaş son 6 sezonun en yüksek puanını topladı. demek ki ne? beşiktaş üzerine koyarak ilerliyor.

sonuç olarak beşiktaş'ın bu sene ki yükselişini fenerle galatasarayın oynadığı futbola bağlamak taraftar işinden başka birşey değil. ondan sonra herhalde 2 büyük yaratılmaya çalışılıyor algısı oluşur. atın şu fanatik renkli gözlüklerinizi artık.
42004 entry daha
hesabın var mı? giriş yap