• aşık ettiren semt.
  • ıstanbul daki feyenord maçına gitmek istediğim takım. o maç için de passolig gerekiyor mu merak ettigim takım...
  • türkiye'de bir prezervatif üreticisi ile üzerinde kartal logolu prezervatif üretimi konusunda anlaşmış kulüp. kartal yuvalarında da satılacakmış.
  • ön eleme maçında feyenoord'u sikip atacak olan takımdır. umuttur beşiktaş.
  • yönetimin son hamlesi çok yerinde olmuş; http://haber1903.com/…as-28411-son_urun_kondom.html

zira artık gerekiyordu; (bkz: #42046108)
  • sadece mainz 05 ile yapılmış hazırlık maçına istinaden haddimce tespitler yapmak isterim;

-savunma bloğunda

*pedro'nun maşallahı vardı yine uzuna dikine oynadı, belki geçen sezonki kadar isabet oranı ya da verimlilik alamadı takım o uzun paslardan ama sadece mental istikrarını sürdürmesi bile benim için kıymetli,

*ersan, tam hazır değil, ya da fazla konsantre; bilen bilir kevin garnett için klişe bi laf vardır, nba'in belki de en tuhaf konstantrasyon sorunu yaşayan oyuncusudur; o kadar konsantre olur ki maça (bakın pozisyona demiyorum) bazen bu seviye oynuna zarar verir; hah işte ersan bu yanlışı yapmaya meyilli bi yüreğe sahip, önemli olan aklıyla duygularını ehilleştirmesi ve zarar görmeyecek - göstermeyecek düzeyde konsantre olması.

*motta geçen sene laklak eden leyleklere sene boyunca malzeme verecektir "ondan yedik golü, kaçırdı adamı" vs. gibi evet mümkün ama bu kadar hücuma katkı vermeye çalışan bir bekin savunmada bir kaç fire vermemesi zaten normal değil, önemli olan o geri düştüğünde ordaki açığı kapatmak.

*ve serdar... çok laf edildi falan da aklımda tek bi pozisyonu var, silinmiyor... motta 30 40 metre (artık saha ne kadar genişse işte o kadar metre) postacı gibi koyuyor topa kanat değiştiriyor olgunluşmaya meyilli atak... tabi meyillenmesi ile kalıyor. ulan tamam orta yapamazsın şut çekemezsin pozisyon alamazsın da bari top kontrol et öküz, başka maçta o tutamadığın top; taç, oradan da gol olur!!!

-orta alan

*kerim; evet belki töre kadar saldırgan ve tehditkar değil (gözükmüyor) ama töre'deki 2 3 önemli eksiği ile sivriliyor. sakin ne yapcağından emin, koşu yoluna çabuk hamle eden topu ayağında daha az tutaraktan ve mimik ve jestlerinden anladığım kadarı ile daha cesur artık sahada. yetenekli bir genç oyuncuya gereken tek şey biraz cesaret değil mi zaten.. beklentim yüksek biliç'ten. bakın kerim demedim, adamda kumaş var, makas ise reyis'in elinde.

*olcay; her zamanki gibi saatli bomba. patlaya da biliyor, fünyesi fısslaya da biliyor. ha yürek hala aynı ama artık bu seviyelerde takımın sırtını dayadığı bir oyuncu olarak daha pro hareket etmeli, umarım bu sene maç içi efor sarfediminde randıman alınacak seviyelere gelir, deli ibo olsaydı mesela teknik ekip içinde şunu derdi eminim "oğlum sen ben misin lan! o kadar gereksiz koşma, az sakla enerjini"

*atiba-veli; çok şükür bu ikisini ayırmıyorum. en büyük şansımız bu iki oyuncu, kaptanlık bandı da çok yakıştı ayrıca v(d)eli'mize. kondisyon desen aynı, katkı desen, ikili arasındaki ileri çıkma geride kalma rotasyonu aynı, hiç bi değişme yok adeta, maşallah...

*oğuzhan; kendisi için burayı editliyeceğim, kendi sayfasında yazıp yollarım biraz detaylı olacak çünkü fikirlerim

-hücum bloğu

*mustafa; gol attığı takımların kalitesi önemli değildir bir forvet için. hangi konuda mı? gol atma güveni ve isteği konusunda... bölgesel amatör farketmez, golcü rakip ayırt etmeksizin o gol açlığını yansıtmalı, bu konuda kamp genelinde sınıfı geçti ama mainz maçında süreden ötürü olsa önceki performanslarından uzaktı ama deli gibi 2 forvet hatta 3 forveti savunan isteyen bi taraftar olarak en azından gerçekleşirse bu dileklerim kafadan +1 olmasını istiyorum. yaratıcı değil, sinsi değil, pivot değil, ama neredeyse pozisyona bağlı olarak her şeyi yapabilcek şekli var. ortaya koysun yeter.

*tosun cenk; gol attığı takımların kalitesi önemli değildir bir forvet için. hangi konuda mı? gol atma güveni ve isteği konusunda... bölgesel amatör farketmez, golcü rakip ayırt etmeksizin o gol açlığını yansıtmalı. hiç tartışmadım kimse ile transferini, olduğu günden bu yana. hala seviniyorum takımda yer almasından ötürü ama önünde çok ciddi bi sıkıntı var. yeni bir hakan şükür olmak ile ersan martin den hallice kalmak gibi. bu tabi hissiyat, hazırlık maçı ile alakası yok ama özellikle 3 gol attığı maç gözümün önüne geliyor da istemsizce lan iki tane kuvvetli forvet ile niye oynamayalım ki diyorum.

90'larda çok sevilir ve kullanılırdı bir kısa hızlı özel yetenekli oyun kurucudan devşirme forvet ile iri kule pivot santrafor oyuncu ikilileri... demba'nın hızı (ki tosun da yavaş değil) ve her iki oyuncunun -carew'den aşinayız- birbirlerine ya da kanattan içe kademe edicek takviyelere top indirmesi ile çok rahat 2 forvetli hücum anlayışının ekmeğini yiyebiliriz bu sene.

not: yazı biraz 2 forvet hevesime kaçmış olabilir o konuda daha açık doygun bi şeyler de karalarım
  • komdom ürettirip satması son derece hatalı olan kulübümüz. olum bizim taraftar sayısı zaten az lan!
  • bir fenerbahçeli tarafından şikeci olmakla suçlanan kulüp. evet evet doğru duydunuz, bir fenerbahçeli tarafından, ahahshashasha. hay amk hiç güleceğim yoktu arkadaş :)

ya abi bi siktirin gidin allah aşkına:)
  • kondom reklamı yapmalı ve yıldırım demirören'in babası erdoğan demirören reklam yüzü yapılmalıdır. yok satar şerefsizim.
  • erkek voleybol takımı yunanistan'ın olympiakos takımından, 1982 doğumlu brezilyalı smaçör leonardo caldeira'yı transfer etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap