• takımlarının kupada tur atlamasına, yaptıkları transferlere, diğerlerinin rezil olmasına üzülmeleri beklenen taraftar grubu.

hasta mısınız arkadaşım siz? adamlar kelepir fiyata quaresma gibi bir adam almışlar. adam her maç biraz daha fazla büyüyor. takımını yeri geliyor ipten alıyor, yeri geliyor şovunu yapıyor. guti real madrid sonrası bu takımı seçiyor. ilk golünü atıp formda olduğunu gösteriyor. necip gibi kendi kanlarından civa gibi bir çocuk çıkartıyorlar. avrupa'da diğer büyükleri rezilleri oynarken - ki kimse bana kalibre falan demesin. lviv ile helsinki arasındaki tek fark haritadaki yerleri - içeride 2, dışarıda 4 atarak tur atlıyorlar. 3 tane süper kalecileri var. bir tane sağ bekleri olsa avrupa liginde en az yarı final oynarlar.

neden götleri kalkmayacakmış bu adamların? bir tane sağlam argümanla gelene helal olsun. gelecekten konuşmak manasız. yok böyle olurlarsa şöyle olur. sana ne usta? sen de biliyorsun bunları söylemenin nedenini. kendi takımın sıçmış, rezil durumda. içinden dua ediyorsun beşiktaş sıçsın diye. ama bunu kalıbına uydurup nasihat ayağında söylüyorsun. kim siker senin nasihatını bu dakikadan sonra? madem bu kadar ileriyi görüyorsun zamanında takımına yapsaydın o nasihatleri.

dibine kadar galatasaralıyım. ama bu adamların sevinmesini, biz de dahil tüm takımlarla dalga geçmesini anlamayacak kadar dangalak değilim.

helal olsun. haklarıdır.
  • saygı duruşunda sessizliği fırsat bilmiş hemen küfürünü eden türkiye'nin en kaliteli, en kültürlü, en saygılı taraftarı. hepsi şampiyonluk birincisi.
  • muhteşemler. harikalar. ötesiler. zamanının ötesi yani... fenerbahçe deplasmanında gol attıktan sonra bir sevindiler inanamazsınız. boru değil, fenerbahçe'ye gol yerken bile bağırtır adamı.
  • deplasmanda oynanan bir derbide tuttukları takım gol attığı için sevindiler diye eleştirilen topluluk. yahu siz nesiniz ya? nerden geldiniz bunlar nasıl yorumlar? sizin amacınız ne? ne yapsın adamlar üzülsün mü "lan ayıp oldu dünya devi fenerbahçeye" mi desinler? bi siktirin gidin afedersiniz..
  • stad dışındaki belli bir kısmı, beraberlik turu atmıştır. o kadar hafta gutimizle gülücez size diye ötüp, bir beraberlik için sevinç turu atmak bu taraftarın kendine yakışanı giymesidir.
  • televizyon başında maç boyunca biz beşiktaş seninle ölmeye geldiki dinledik.. nasıl suskunlarmış anlamıyorum.. elli bin fener taraftarına karşılık 2500 beşiktaş taraftarı.. beklentiyi o kadar yükseltmişiz ki bu bile kesmiyor..
  • aslında bir kısmı böyle bir şeydirler : http://videogaleri.gazetevatan.com/…ncesi-olay.html

ben bunu hazmedemiyorum arkadaş, allahın dandirik bir gösterisi için onlarca adamı coplayan, bir kişinin üzerine sinek gibi üşüşüp meydan dayağından geçiren polis denen meslek grubunun, beşiktaş meydanında toplanıp zincirlikuyu'ya kadar (ki normal yürümeyle yaklaşık 30-40 dakikalık bir yoldur, tezahürat falan dahil toplu olarak yürününce daha yavaş yüründüğü varsayılırsa 1 saat-1saat 15 dakika kadar diyelim) yürüyen, metrobüslere saldıran, camlarını kıran, geçen arabalara taş atan, sürekli küfür eden, huzur kaçıran ve pazar günü trafiği felç eden bir köpek sürüsüne (bu gönderme bu çapulcu takımına yapılmıştır, insan gibi olan beşiktaş taraftarlarını tenzih ederim) müdahale etmemesini istanbul gibi bir şehirde ben anlamıyorum ve kabul edemiyorum. bana kimse emniyet görevlileri işini iyi yapıyor demesin. şu olayın cereyan ettiği 1.5-2 saat içerisinde bir polis ekibi toplanıp "s.ktirin adam gibi maçınızı izleyin" şeklinde bu it sürüsü dağıtılamıyorsa ben bazı kimselerin yapacağı işin taaa...

ha bu arada bu çapulcu ordusunun kullandığı yol (beşiktaş - zincirlikuyu - metrobüs - kadıköy ) en kullanışsız yoldur, normalde beşiktaştan - kadıköye gitmek isteyen bir topluluk, beşiktaştan vapura atlar 25 dakikada kadıköye oradan da 15 dakikalık bir yürüme ile stada ulaşır. bu olay belli ki huzur kaçırmak, istanbul halkına bir pazar gününü nasıl zindan edilir göstermek için düşünülmüş bir beşiktaşlı taraftar duruşudur. ha gerçi vapurla gittikleri zaman farklı olaylar olmuyor, zamanında buna benzer beşiktaş grupları kadıköy çarşıdaki bir çok cam ve çerçeveyi indirmiş ve onurlu ve gururlu beşiktaş duruşunu sergilemişlerdir.
  • son söylenenlere göre 500-600 tanesi beraber buluşmadıkça, bağıra çağıra yol kesmedikçe hiç bir yere gidemiyorlarmış. bir de kulüpleri o kadar ilgisizmiş ki, bunlara bir vapur/otobüs bile ayarlayamıyormuş. ne acı.
  • bu taraftarlara kadıköy deplasmanı sırasında, daha maçtan önce bilet kuyruğunda, maç günü stadta girişte-çıkışta polis tarafından yapılan eziyetler bilinmediğinden ''hayat ne güzel aslında bu çocukların ceplerinde parası var, hepsi üniversiteli çocuklar, anneleri babaları düzgün ama nasıl katil oluyaaaaakiiiieeee bu çocuaaak??'' muamelesi yapılmaktadır.

yaptıkları doğru değildir, fakat sen bi maç izlemeye gidecek adamlara kuduz muamelesi yaparsan bu insanlar polisin kontrolünde olmadığı anda&yerde bir yanıt vermeye çalışacaktır.

mesela size en kolayından bir örnek vereyim. biz kadıköy'e giderken 'teker teker' gelmemiz istenir, toplu halde vapurla gidişimiz kesinlikle yasaktır. fener taraftarı inönü'ye gelirken toplu halde vapuruna biner, iner, polis kordununa alınır, stada konulur. biz fener stadının yanında toplanıp polis kordununa alınır, o kordonda stada doğru yürürken üstgeçit aralarından kafamıza bira şişeleri yeriz.
  • niye kendilerine kuduz muamelesini sorgulamak yerine, "onlara iyi davranılıyor, biz de her yere saldıralım" diyen taraftar topluluğudur. maçlarda en çok övündükleri şey şu kadar süre ile şu kadar desibelde bağırmalarıdır, maç dışında en övündükleri durum şuraya kadar gittik hepsini dövdük geldiktir. sonra hala kuduz falan.

edit: onlar takmazlar ayrı.
hesabın var mı? giriş yap