• et yemek isteyen vatandaşların nusret ya da günaydın yerine tercih edebileceği alternatif kasap&steakhouse. ama ortam falan beklemeyin. lezzet, bu işin baronlarınınkiyle aynı. fiyatlar da, nusret'e göre yarı yarıya. şişli camii'nin oralardaki bir pasajın birinde bulunuyor, milor reyiz'in tabiriyle de adamlar bu işin rahle-i tedrisinden geçmiş. 30 yıldır oradalarmış, geçen hafta gördüm.
  • şişli camisinin karşındaki pasajda bulunan önce kasap, sonra etçi.
    kasap bölümündeki koyun eti hariç her ürünü denedim, yaptıkları kasap sucuğu dışında her ürün tam ayarında, sucukta da taze sarımsak kullanıyorlar ben sevmiyorum sevene iyi gelebilir. et işleme konusunda şiir gibi çalışıyorlar, ve özel et istediğimde o an yoksa bile ertesi gün ayrılmış şekilde orada oluyor. tertemiz de çalışıyorlar dolayısı ile kasap kısmını her açıdan tavsiye ederim.
    etçilik kısmında tat ve pişirmede çok pahalı çok güzel diye geçen mekanlarla kafa kafaya gider bazı ürünlerde geçer çok az üründe geride kalır, tabi şov, bıyık peşindeyseniz burada yok. ama güzel pişirilmiş et gömeyim, hamburger yiyeyim derseniz burayı bir deneyin derim. ha bir de güzel olan kısım, pişme ayarları standart, çoğu yerdeki gibi yarım fazla pişirilmiş et getirmiyorlar, ortaysa orta, orta azsa orta az.
  • eski kasap, yeni steakhouse. etleri lokum gibidir. mehmet abi etle ilgilenenlere de tarif verir. istediğiniz etin önünüzde parçalamasını izlerken bir ressamın resmini yaparken izlermiş gibi olursunuz. etler gelene kadar da özellikle isli füme(gerçekten çok iyi), salata, patates üçlüsü et gelene kadar ağzınızın suyunun akmasını engeller. az pişmiş, çok pişmiş deseniz bile, abi tadını böyle alırsınız der, bildikleri gibi yaparlar. ama lezzeti evet böylesi çoh da iyi oldu dersiniz. tek eksiği camiiye yakınlığından dolayı en azından şarap içememeniz. ama sorduğumuzda, abi kağıt bardakta getirelim dediğimizde, olur ama belli etmeyin bile demişlikleri vardır. bunu denemedik henüz, deneyeceğiz.
hesabın var mı? giriş yap