şükela:  tümü | bugün
  • onikilik demir gecirilip betondan elbise dikmeye yarayan dikis makinasi aparati

(bkz: laz muteahhitler beton timleri)
  • askeri hastahanelerin psikiyatri bölümlerinde, hastalara servis edilen tıbbi işkence aracı. bilenler adını mehmet tarhan adlı vicdani redci ile duymuştur. bilmeyenler için kendi gözlerimden anlatayım size, bir sivas 5. piyade zedesi olarak. çok "sevgili ordumuz" kendi istekleri ile yatan hastaları kaçırmak için kullanır bu ilacı. gerçek adını bilmediğim bu ilaç * vurulduktan yarım saat kadar sonra etkisini gösterir. vücutta inanılmaz sancılar doğuran kasılmalara yol açar. gencecik bir çok beden gözlerimin önünde "doktor mengele'nin" deneylerine düşmüş gibi acılar çekti. bir çoğu gerçekten ruhsal bunalımda ve tedaviye muhtaç olan bu insanlar, oradan bir an önce kurtulmak için iyileşmiş gibi davranmak zorunda kaldılar. ilaç etkisini gösterdikten sonra sanki sara ya da eroin krizi geçirirmiş gibi insanları elden, ayaktan ve akıldan düşürüp, zombiye çevirmektedir. askerde psikolog ya da psikiyatri demek = beton iğnesi demektir.

daha fazla gördüklerimi yazamıyorum göte girmeyi bırakın aya marsa girer. çaylak ve lanetli seviyesine indirgenmiş birinin bu entry'i yazması ne kadar akıl karı o da ayrı. "toplumsal eğitim ocağımız" ordumuz böyle şeyler yapıyor demiyorum. elbette münferittir değil mi sadık ?

edit: largactil, akineton, nörodol karışımı imiş.
  • (bkz: #11067502)