• bildircinin yumurtaladigi gun alip kulucka makinesine koyarsiniz, sonra onlarin icinden minik minik bildircin yavrulari cikar, civcivden biraz kucuktur bunlar ama civcivler gibi cik cik ciyaklamaya baslarlar. elinize alip oksarsaniz biraz sesleri kesilebilir, hoslarina gider, avucunuza yerlesip uyuklarlar.
  • çiğ götürmekten hoşlanmayanlar için önerimiz, sıcak süte karıştırılarak içilmesidir.

edit: (bkz: neden kötülendiği anlaşılamayan entryler/#6281622)
  • spordan sonra protein tozu yerine 3-4 bıldırcın yumurtasını az miktar tahin ve 3 kaşık pekmezi ılık sütle karıştırıp içerseniz doping etkisi yapıyor.

isterseniz sütün içine tahin pekmez yerine bal veya istediğiniz türden bir reçel atabilirsiniz.

ayrıyetten (bkz: aganigi naganigi)*

uyarı1 : sarısı kolestrol yapabiliyormuş.
    uyarı 2: partneriniz yoksa düz duvara tırmanabilirsiniz.*
    uyarı 3: yumurtaları sütle karıştırmadan önce, bardağın içinde pekmezle birlikte iyice bir çırpın.
  • her gün çiğ çakıldığında şahsımda muhafazakar yapımıza ters, aşırı hareketlilik yaratan, lezzetli,mis yumurta.

(bkz: afrodizyak)
  • bir bardak ılık süte, 2 tatli kaşığı bal atar 2 de bıldırcın yumurtası kırarsanız. ne sütün tadı kalır, ne balın, ne de yumurtanın, harika bir aroma yakalarsınız. spor yapan gençlere bu karışım şiddetle tavsiye edilir, bırakın şu toz işini.
  • faydalı yumurta. hani öyle çok yumurta sevmesem de sağlık ve protein açısından zengin olduğunu, afrodizyak etkisini (ihtiyaç yok yumurta böyle aga, ne alakası var) sen söyle, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve enerji vermesi açısından birebir yumurta/imiş. araştırmalarım bunu işaret ediyo. şöyle ki; bir tane makalemsi veya röportaj da denilebilir, internet dünyasında gezinip duruyor, her site bunu copy&paste yapmış. o bilgi de ne zamandan kalma kim bilir... ulan hepisi aynı olur mu yahu? bu tip internet araştırması bende genellikle fiyaskoyla sonuçlanıyor. atıyorum, bir ağaç türüyle ilgili bir şey baktım diyelim (evet her gün ağaçları araştırırım) hep aynı tarz bilgilendirici yazıları geçtim, bıldırcın yumurtası gibi dar konularda bir iki yazı çizi mevcut. yımırta olayından uzaklaşmadan, burada yazılan 25 entarinin hepsini okumuş birisi olarak şunu söyleyebilirim ki; bıldırcın yumurtası faydalı arkadaşım. yeme şekli biraz tuhaf olsa da faydalı. tüketimi nasıl mı? süt, bal, bıldırcın yumurtasını karıştırıp içiyoruz bir güzel, sonra faydasını görmeyi bekliyoruz. yumurta çiğ tabii ki. çok güzel valla bak, için gitsin...

güzel değil lan, tadı acayip be; ama faydası çok, tavuk yumurtasından çok faydalı. tek bir yazıdan yola çıkarak öhöm, bu işe adadım kendimi. bıldırcın işine giriyorum, bıldırcınlarım benim. ufak bir piyasa hareketlenmesi bekliyorum bu entry sayesinde, o bile yeter. hadi bakalım...
  • enerji veriyor sanırım. bir haftadır her sabah küçük tavamda bir tane yağda pişiriyorum benim gibi günde 10 saat uykunun altına inmeyen birini gece 5 e kadar uyanık tutuyor ve sabah da 11'e gelmeden uyanmış oluyorum. gün içerisinde yorgunluğu az hissetmem, kendimi daha az depresif hissetmem de cabası
  • kilo alamamaktan muzdarip bunyeler icin bicilmis kaftandir. sabah ve gece yatar iken ac karnina cig olarak lopur lopur goturulmelidir. kontrendikasyonu ise mala vurma arzusunu deprestirmesidir. yaninizda bir partnerinizin bulunmasi elzemdir. temin edilemiyor ise bakislarimizi su basliga cevirelim:
    (bkz: yumurtayla 31 cekmek)
  • 1 bildircin yumurtasinin 6 yumurtaya bedel olduğu söylenir.. o yüzden öyle küçük olduğuna aldanıp löp löp tutmayın..
    astıma, bronşite, kilo almaya, mideye iyi geldiği rivayet edilir..
    çiğ yutulmasi tavsiye ediliyor genelde, yutmaya cekinenlere de süte karıştırmayı tavsiye ediyorlar.. fakat süte çok agir bir koku verdiğinden burnu tıkayıp yutun gitsin diyorum..
  • östrojen bombasıdır.
    cocuklara fazla yedirirseniz ergenliğe erken girerler
    çok abartmayın

memeniz çıkar çükünüz düşer
hesabın var mı? giriş yap