• iç mimar arkadaşı takdir etmeme sebep olan köşk.

köşkün sahiplerine dekorasyon için nasıl bir fatura çıkardığını az çok tahmin edebiliyorum. lâkin kusura bakmasın ben olsam 29 milyon liralık köşkümde 290 liralık çin malı muslukla yıkanamam..

edit:imla
  • kampusten bilkent 3'e her cikisimda acaba hangi gorgusuzun, hangi arap seyhinin bu ev diye merak ediyordum. tam bir zevksiz zenginlik abidesi.

ama evi satmak icin hakikaten ideal donemi bulmus sahibi. zevksiz zenginligin, estetikten yoksun osmanli taklitciliginin, muhtesem yuzyilin komedi versiyonuna set olasi dekorasyon sacmaliklarinin daha revacta olacagi bir donem bulunamazdi sanirim.
  • bunu alsa alsa ya bülent ersoy ya da bület ersoy alır başka kimseye yakışmaz bu kadar kokoşluk.
  • gözlerim kanadı.

o nasıl bir zevksizlik. o nasıl bir basitlik . her yer pırıl pırıl (bkz: altın) . dikenlerim tüy tüy oldu. kim alacaksa hayrını görsün.
  • ali rıza bozkurt'undu, satan o mudur bilmiyorum ama... vaktiyle ankara'da çok ilgi gören bir yapı idi.

hatta sözlükte de bu yapı adına açılmış başlık var:
    (bkz: altın köşk)
  • ilanında "muhteşem" yazmayı bile beceremeyen ve muhtemelen 50-100 bin tl arasi komisyon alacak bir emlakçı tarafından satışa çıkarılan 29 milyonluk ev.

ek: detone simitci uyardı, komisyon 200-300 bine kadar cikabilirmis.

bir ek de tradizione'den: yasal olan yüzde 2 + kdv yi alırsa (her iki taraftan ayrı ayrı) 1.5 milyona dayanır. 1.5 milyon vermezler ama rahat 700 800 verirler.
  • (bkz: vurun daha ölmedi)

angara bozkırının ortasında kendini lord zannetmek isteyen görgüsüz zenginlerin kapışacağı köşktür.

ha bu arada, alttan ahşabı eskimeye başlamış, mermeri kalitesiz, musluğu da çin malı.

usta çağırsan "tesisatın komple değişmesi lazım" der gider.

ha pardon ne ustası, iç mimar.. çok afedersiniz.
  • 29 milyon tl ye satışa çıkardılarsa evi satan 20 milyon tl ye razı. üstünü bu emlakçı hacılamaya çalışacaktır.

ahan da buraya yazıyorum
  • bi ara anadolu mobilya tarihi müzesi olacaktı, olamamıştır. yalı değildir. metroya yürüme mesafesinde değildir. ankaranın nispeten soğuk, şehirden uzak, bilkentin kuytu köşesi sayılabilir bir yerindedir. bentley'iniz aston martin'iniz yoksa ulaşımı zor olabilir. onlar olursa da bozuk yolu böbrek taşlarınızı düşürebilir.
  • "girişte salon, sultan vahdettin odası (misafir odası)"ndan sonrasını okumadığım açıklaması olan köşk.
    muayyer bir mülk. alana şimdiden hayırlı olsun.
hesabın var mı? giriş yap