şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllar önce işe alım kısmında çalıştığım bir markete uzun saçlı marjinal bir genç geldi ve belli ki acil paraya ihtiyacı vardı. " şirket sahiplerinin özel prosedürleri gereği saçlarının uzun olmasından dolayı işe alamayacağımızı söyledik."yarım saat sonra o güzelim, yıllarca uzattığı saçları sıfıra vurup gelmişti ve bunu asgari ücret için yapmıştı.işte durum bu o insanlar illegal yollardan asgari ücretten çok daha fazlasını da kazanırlar ama helal kazanma derdinde tek amaç bu. hayatın ne yapacağı belli olmuyor, umarım kendinizi bu sorunun cevabının içinde bulmazsınız.
 • böyle başlık açılmaz.
  ilk önce insan ol.
 • ekmeğini hakkıyla kazanan, gururla paletleri indiren ve aynı zamanda kasiyerlik görevini de yapan emekçi insanlardır.
 • her gün biraz daha çekilmez oluyorsun be sözlük. çoğu satırlarında kibir, aşağılama, ayrıştırma, hakaret ve çatışmayı görüyorum. okudukça yoruluyorum. başlık açmaya, yorum yapmaya çekiniyorum.

  yaşamı amaçsız yapan basit bir iş sahibi olmak mıdır? yoksa az kazanmak mı? sosyal statü mü?.

  bir de herkesin yaşam amacı aynı mı olmalıdır?. büyük iskender, buddha, einstein, beethoven, vs.. aklınıza gelen bütün iz bırakmış kişilerin yaşam amaçları neydi?
 • cevap başlığın içinde gizli. yaşamak...
 • amaçsız yaşayan orospu çocuklarına dert olmuştur.
 • sabah 9, akşam 9 sisteminin söz sahibi olduğu, marketin hem kasiyer, hem mal alım görevlisi, hem temizlikçisi hem de reyon sorumluluğu görevlerini yerine getirmektir. bu işleri aynı anda yapmaya çalıştığınız için kasanızda açık olacak ve onuda akşam cebinizden ödeyeceksiniz. normal bir tempo içinde yapmayacağınız açıkları, başkasının işi yürüsün, ekmek paramı kazanmaya devam edeyim diye cebinizden verirsiniz artık. çok çalışıyorlar, çok efor sarf ediyorlar. ne zaman görsem ya kasadalar, ya koli indiriyorlar ya da reyon düzeltiyorlar. bu ülkede hizmet sektöründe çalışmak gerçekten zor. hadi çalışmayı geçtim bari çalışan hakkını alsa. ne yazık ki o da yok. tüm bunların üstüne akşam eve dönerken çocuğuna bir çikolata almaya çalışan, baba parası yemeyen, emekçi kardeşlerdir. yani amaç helal para kazanmak.

  amınıza koyayım ne ara buraya başlık açacak kadar kötü oldunuz?