• böyle bir ihtimalin olacağını aklınız alıyor mu? tayyip idam isteyecek binali yok diyecek he mi?

çok safsınız gerçekten. tayyip kameraların önünde şov yapmasını çok iyi bilen bir adam ve taraftarlarından gelen ''idam isteriz'' sloganına karşı sessiz durmak yerine ''meclis getirirse ben onaylarım.'' diyor ve güya taraftarlarını coşturuyor.

hani bi hollanda meselesi vardı, n'oldu? hani referandumdan sonra cevap verilecekti. ses seda yok.

tayyip erdoğan kitlesini çok iyi tanıyor ve her seçim öncesi bir söylem bulup safları sıklaştırıyor.

bir çok akp'li ile konuştum referandum öncesinde. niye evet vereceksiniz diye sordum. mantıklı bir argüman bulamadığından ''avrupa hayır'ı destekliyor ben neden evet vereyim?'' oldu çoğunun cevabı. tayyip erdoğan da zaten bunun böyle olacağını bildiği için avrupa ile suni gerilim yarattı.

bakmayın tayyip'in böyle kameralar karşısında millete efelik tasladığına. cümle alem onun ne kadar korkak olduğunu biliyor.

avrupa, ''idam gelirse müzakereleri keseriz.'' dedi. tayyip'ten bir ses çıktı mı? çıkmadı.
  • rte idamın gerçekten gelmesini istese getirirdi. ama tabi iç politika malzemesi olarak kullanmak varken ne gerek var. zaten medya denen bişey kalmadı sorgulasın üstüne gitsin. tüm akp cenahı bilmiyor mu idam gelse felaket olacağını. paramparça olan ab ilişkileri ve kaçan sermaye zaten sonunu getirir bu iktidarın. bu kadar basit
  • binali yıldırım tayyip erdoğandan izinsiz tuvalete dahi gidemez. türkiyenin bugüne kadar gördüğü en çapsız ve hiç bir vasfı olmayan bir şahıs o yüzden doğru olması imkansız bir tespit.
  • direnme falan yok. rte'nin idam söylemi sadece siyasi bir manevra. olmayacağını bildiği halde sadece oy devşirmek için kullanılan bir yöntem.

günümüz türkiye'sinde rte bir şey istediğinde binali veya akp kadrolarındaki birinin o isteği yerine getiremeyeceğini sanmak safdilliktir.
  • idam tiyatrosudur.
  • direniyormuş gibi yaz panpa. yemezler koçum.
  • cezaların geriye yürümeyeceğinden hiç kimsenin suçu işlediği tarihte mevzuatta olmayan bir yaptırıma tabi tutulamayacağından habersiz yazar beyanı. darbeciler en ağır cezaları haketti mi evet haketti ancak böyle önemli bir hukuk kaidesinin çiğnenmesi gerçekten facia olur ve her türlü keyfiliğin önünü açar.
  • 1- (bkz: kanunların geriye yürümezliği)

2- 3 mayıs 2002 tarihinde imzaya açılan ve türkiye tarafından 9 ocak 2004 tarihinde imzalanan “insan haklarını ve temel özgürlükleri koruma avrupa sözleşmesine ek ölüm cezasının her koşulda kaldırılmasına dair 13 nolu protokol” 6.10.2005 tarihli 5409 sayılı kanunla onaylanmıştır. bu protokole göre;

(a) ölüm cezası kaldırılmıştır. hiç kimse bu cezaya çarptırılamaz ve idam edilemez.
    (b) …bu protokolün hükümlerine istisna getirilmeyecektir.
    (c) …bu protokolün hükümleriyle ilgili çekince konulamaz.

bunun üzerine tc anayasasının 38.maddesinde 2004 yılında yapılan değişiklikle, herhangi bir istisna ön görülmeksizin, ölüm cezası verilemez hükmü getirilmiştir. bu hükmün getirilmesinden sonra kanunlarımızda yer alan idam cezaları ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarına dönüşmüştür.

yani neymiş çomarım? birincisi, idam cezası getirilse bile geriye doğru yürütülemez ve ikincisi de idam cezasını geri getirmekle, türkiye, altına imza atmış olduğu bir uluslararası anlaşmanın hükümlerini çiğnenmiş olacak.

göt ister.
  • binali yıldırım,sanırım biraz daha akıllı bi adam.idam cezasının, ab ile bağları koparacağını,dış sermayenin ülkeden tamamen siktir olup gideceğini ve böylece ekonominin mortingen olacağını düşünüyor olabilir.ya da ben öyle düşünmek istedim.ayrıca,tayyip erdoğan için idam konusu bulunmaz bi nimet,süper bi iç politika malzemesi,adeta mükemmel bi kitlelerin gazını alma olayı.
    zaten,yaklaşık herkesin ağırlaştırılmış müebbet yediği ülkede idama gerek olmadığını,bu idam olayının birgün dönüp dolaşıp kendilerine geleceğini,o yağlı urganı hissedeceklerini hesaplıyor da olabilirler.

yoksa,idamı getirip apoyu mu asacaklar?hayır.
    fetoşu mu asacaklar? hayır.

ee, işinden uzaklaştırdığın memuru da asmayacağına göre kimin için bu idam?
hesabın var mı? giriş yap