• kimin parasını kime veriyormuş?
  • 18 yıldır vatandaş neden aşağıda sayılan imkanlardan yararlanamadı ?
    bir de bu aşağıda sayılan hususları hangi kaynaklar ile gerçekleştirecekler, bildiğim kadarı ile istanbul belediyesinin büyük bir borcu var. (rakam bilgisi verebilecek yazarlar iletsin yazalım)

-su faturalarına yüzde 46 indirim yaptığımız gibi istanbul'da doğalgaza yüzde 10 indirim yapacağız.
    -dar gelirliye elektrikte 80, doğalgazda 50 lira destek vereceğiz.
    -su ve doğalgaz abonelerinin daha önce ödediği 'açma-kapama' ücreti kaldırılacak.
    -igdaş ve iski'ye olan borçlardan gecikme zammı ve cezası alınmayacak.
    -ispark ilk 1 saat için ücretsiz olacak.
    -her yıl 25 bin engelli aileye belediye kamplarında 1 hafta tatil imkanı verilecek.
    -ev kadınlarının yaptığı el işlerine 1000 liraya kadar destek verilecek.
    -her çifte 8 bin lira düğün yardımı yapılacak, düğünler için belediye sosyal tesisleri kullanılacak.
    -üniversite öğrencilerine 10 gb internet desteği sağlanacak.
    -üniversiteye hazırlanan gençlere de aylık ulaşım 40 lira olacak.
    -amatör spor kulüplerine 100 biner lira destek verilecek.
    -her yıl 100 bin istanbulluya iş bulacağız.
    -bilişim, yazılım, yapay zeka gibi konularda projeleri olan gençlere 100 bin liraya kadar bilişim sermayesi verilecek.
    -50 bin gence yarı zamanlı çalışma imkanı tanınacak, bütçeyi aile ve çalışma bakanlığı karşılayacak.
    -ayrıca istanbul ulaşımı için akıllı kavşaklar, tüneller, yapılacak. evlerin çatılarından güneş enerjisi projesi hayata geçirilecek.

- bu vaatlerden sadece her yıl 100 bin istanbul'luya nasıl iş bulunacak bu husus açıklansın, eğer tatmin olursam oyum binali yıldırım'a.

- geçenlerde dolmuşa bindim iki kadın konuşuyorlardı: x kişi geliyor, y kişisine seni parti üyesi yapayım 1 haftaya iş bulursun diyor, y kişi tamam diyor partiye üye oluyor, 1 sene geçmiş ama iş bulunacak sözü tutulmamış, eleman hala iş arıyor.
  • kendilerine oy verecek olsaydım, bu vaatleri yerine getirip şehri batırmaması için oyumu değiştirirdim kesin. böyle çok güzel, vaatlere devam.
  • kendisinin 'siyaset ve hakikat birbirleriyle örtüşmez' cümlesiyle ciddiye almadığım vaatlerdir.

https://youtu.be/ivdgnouutqi
hesabın var mı? giriş yap