• basit olarak canlilari yakinca ortaya cikan enerji de diyebiliriz.
    (bkz: muhendissin degil mi)
  • insan beyninde bilgi akışı iyon akımlarının sebep olduğu elektrik sinyalleri ile sağlanır. bu akımlar kaydedilebilir. bununlla ilgilenen bilim dalına elektrofizyoloji denir.

insan vücudundaki en önemli elektriksel enerji akımı beyinde olmasına karşın beyinde üretilen enerji 15-20 mikrovoltlar seviyesindedir (yani 1 voltun binde biri). kayıt edilebilmesi için bile yüzlerce kez amplifiye edilmesi gerekir.bu enerjinin kaynağı sodyum, potasyyum iyonlarının hücre içi-dışına hareketidir.
    beyin hücreleri başka bir insanın beyin hücreleri ile sodyum, potasyun alışverişi yapamayacağından bu enerji bedenden başka bir bedene aktarılamaz.

bu enerji cep telefonunuzun, mikrodalga fırınınızın, televizyonunuzun enerjisi yanında ihmal edilebilir seviyelerdedir. bunun anlamı biyoenerji uygulaması sırasında bir alt kattaki dairedeki televizyonun üzerinizdeki etkisi etkisi size biyoenerji uygulayan insanın etkisinden yüzlerce kat daha fazladır.

pozitiflik, negatiflik bu enerjinin kayıt yerine göre yönü ile ilgilidir. yoksa negatif enerji diye birşey yoktur. insan beyni sağlıklı da olsa hasta da olsa bir uyarandan 100 milisaniye sonra negatif bir dalga 300 milisaniye sonra ise pozitif bir dalga üretir. bu üretimin sağlıkla hastalıkla bir ilişkisi yoktur.

hiçbir hastalık durumunda beyin ile organlar arası sinir iletiminde kopukluk olmaz (bir bıçak yaralanması sonucu sinir hasarı olmadıysa) beyin- beden arası etkileşimleri psikiyatrinin psikosomatik branşı inceler. her bedensel hatalık için psikolojik faktörler çok büyük rol oynar. örneğin beyin mideye fazla asit salgıla emri gönderebilir. fakat başka bir beyin başka bir mideye az asit salgıla emri gönderemez (arada vagal sinir bağlantısı olmadığı için) bu tür hastalıkların tedavisinde psikoterapi etkilidir. bu etki dokunarak ya da enerji aktarımı ile olmaz.

sanki bilimselmiş süsü verilen bilimsel olmayan hipotezler sözdebilim hipotezleridir. eğlencelidir fındık fıstıktır.
    (bkz: #9093527)
  • dün aldığım bioenerji eğitiminden çıktıktan sonra akşam arkadaşımla yemekteydik. bu arada arkadaşım da bu eğitimi almama vesile olan bir bioenerji uzmanı. başının ağrıdan çatladığını söyledi ve benden enerji istedi. ben de ilk defa kendimi test etmek için fırsat bilip hemen atladım. ve yaptıktan bir iki dakika sonra geçtiğini söyledi. yemin ettirdim gerçekten geçti mi diye. öyle inanmadım çünkü kendime. bir kaç hafta önce de bir deneyle suyun ph değerini değiştirebildiğimi görmüştüm.

bu arada şunu söylemeden geçemeyeceğim. eğitimde bize ilk söylenen şey, bir kişiye enerji çalışması yapmadan önce en az iki doktora gitmiş olmasının gerektiğiydi. yani doktora gitmiş, teşhisi konulmuş, tedavileri yapılıp denenmiş bir hasta olması gerekiyordu bize gelen kişinin.. bizim şifacı olmadığımız, her hastalığı kesinlikle iyileştiremeyebileceğimiz, egosuz olmamız vs.vs.
    eğitimdeki 17 kişilik grubun içerisinde iki tane de doktorumuz vardı. eğitmenimiz de emekli mühendis bir beyefendiydi.
    en güzeli ise orada bulunan insanların neredeyse tamamı bu işi gelir kapısı olarak görmeyen, benim gibi sadece eşine dostuna faydalı olmak isteyerek eğitime gelen kişilerdi.
    parayla yapan kişi sayısı elbette ki çok fazla. seans ücretine 200 lira isteyen de var, 350 lira isteyen de.. sabahtan akşama kadar gecekondusunda hasta bakıp, insanların zorla para bıraktığı, para almamak için direnen, haftanın altı günü işçi gibi çalışan , şehir dışından onun için gelinen, güzel insanlar da var. sizin tanıdığınız, karşılaştığınız bioenerjistin karakteri sizin bakış açınızı değiştiren tek şey..

edit:ek
  • astim hastasi olan bunyeye tatbik edildiginde ilk bi kac saniye "ulan caresizlikten ne maymunluklara dustuk" icsesleriyle yakinirken, bioenerji jeneratoru ablanin bogaza dokunan parmaklarindan deli gibi enerji yaymasiyle beraber beyne format attiran hadisedir. bunun disinda bir ise yaramadigi tecrubeyle sabit olmakla beraber "bir guc var ama bir boka yaramadi" dedirtmistir.
  • bunu yapan efsane bir kadin var.akrabam araciligiyla ogrenmis bulunmaktayim.kadin aldi kemoterapiler arti bu bayanin yaptigi seanslar sayesinde meme kanserini yendi lan.dunyanin ilaci serumu kadinin bir elini koymasiyla dinmeyen agrilari dindi.ayrica sen colyak hastasisin suan ogrendiysen git bir test yaptir dedi ve kadin gercekten colyak hastasi.ne insanlar var arkadaslar allahin ozel yarattigi diyelim.bu bir sifadir.ablamizin adi defne soyadi yildiz.uzaktanda yapiyordu galiba bi sorup danismak gerek.belki birinize lazim olur sevabini aliriz bu burda dursun hadi eyv.
  • 90'li yillarda bu bioenerji dalgasina ugur dundar kafayi fena takmi$, konu bulamadigi her hafta arena'da bu olayi inceler olmu$tu. alternatif tip adi altinda salak ya da umutsuz insanlardan hirsizlara servet transferinin ba$ka metodlarindan biriydi bioenerji.
  • bu alanı üfürükcülerle bir tutmak bence doğru degil.yeditepe universitesi gibi bazi okullarda sertifika programlari bile var.yurtdisinda zaten baya yaygin.ben inanmiyordum hatta baya makara yapardim ama ben tavsiye ederim ve gitmeyi düşünen varsa eğer salihliden taner soydanı öneririm.
  • bakın arkadaşlar ilaç alırsınız, bu ağrınızı dindirir fakat hastalığı tedavi etmez bu örneği alıp her alana yayabilirsiniz. evet enerji yönlendirilebilir, kodlanabilir fakat daha kendi içinde hastalıkları tedavi etmemiş, kendi travma vs değiştirip frekansını yükseltmemiş bir insan sadece bilmem kaç saatlik aldığı, duyduğu eğitimle hayatınızda hiç bir şeyi değiştiremez. değişti desenizde bu sizden kaynaklıdır, inanırsanız var olmayacak hiçbir şey yok hayatta. bu sayfaya yazdığım entryden kaynaklı mesajlar geliyor o yüzden açıklama gereği duydum. her hastalığın bir kök nedeni ve beslendiği fayda sağlanan bir durum vardır. farkında olmazsınız. "migrenim var beni sinirlendirme başım ağrıyor, ağır birşey kaldıramam benim belim ağrıyor, çok hassas midem ben bunları yemem " vs vs vs., kendinizi sorgulayın bir yarar mutlaka bulacaksınız. bulduğunuz an çözüm de gelir. bağlantıları kendi içinizde yok edin ve değiştirin inancınızı. isterseniz konuşabiliriz, mesaj kadar yakınım.
    ha ben bunu yapamıyorum derseniz, çoğunlukla tek seansta halletmekle birlikle yardımcı da olabiliriz.
  • hastalıklara bütünsel yaklaşım gösteren, uzmanlık gerektiren bir şifa yöntemidir. bioenerji ile bir çok hastalıktan (migren, kireçlenme, ağrı, nefes darlığı, fenomen rahatsızlıklar vs.) kurtulabilirsiniz. temelinde vücut enerjisini dengeye aldığı için hastalıkları tek tek incelemez bu da kişinin psikolojik olarak da rahatlamasını sağlar. vesveseli dolu zihnin boşaltılması, bilinçaltındaki olumsuz düşünce kayıtlarının sökülmesini sağlar. bioenerji uzmanı'na ülkemizde cinci hoca gözüyle baktıkları için korkuyla yaklaşılır, aslında öyle değildir, ülkemizde daha yeni yeni tanınan bir alandır. yeditepe üniversitesi bu konuda bioenerji uzmanı eğitimleri vermektedir.
  • son zamanda ilkokul mezunu,şark kurnazı varoş kadınlarda ayyuka çıkmış şey. "enercii" diyorlar başka bir şey demiyorlar.komedi amk *
hesabın var mı? giriş yap