• cikar yol yoksa en produktitif nefret bahanelerinin uretildigi esiktir.
  • kinetik enerjinin (karşı cinsle paylaşıyor oldukların), potansiyel enerjiyi ( ileride muhtemelen paylaşıyor olacaklarından) geçtiği eşik olsa gerek.
  • öncelikle, "bir insan" diye tarif edilen bir ilişkide belli ki çok da eşik yoktur ve çabuk aşılır... anlaşılan "bir insan" diyen de o eşiğe gelmemiş, getirilmiştir ki, bunu dert ediyor...

her insan bir başkasında aynadır, kişi zaman zaman kendini görür onda. kendinde olanı, olmayanı, hepsini, hiçbirini bulamaz, bulur ve gider, gitmeye zorlanır, o eşiğe getirildiğini değil kendisinin geldiğini, o eşiğe getirilip bırakılmış olabileceğini düşünmek istemez.

ancak içten içe, bu döngüyü hep yaşar ve biter, her şey biter, sevgi de, acı da özleyiş de, şekil değiştirir.

acı, bir başka halde yeniden önüne çıkana kadar, orada öylece yaşar.
  • herhangi bir nedenle iletişimi koparmak.

çünkü bu "artık konuşulacak bir şey yok, olsa bile diyaloğa girmek istemiyorum" demek. böyle olunca, "halledilecek" bir mesele de kalmamış oluyor haliyle.

ilişkiyi eksi bilmem kaç derecede dondurarak yavaştan uyuklatıp öldürmek yani. söylenmemiş ne varsa söylenemeyecek demek. perde bir daha açılmayacak, son sahnenin üstüne başka sahne yok, akılda kalanla yetinilecek demek. yazarı vefat ettiği için bitmemiş kitap melankolisi, tamamlanmamış hayat döngüsü, yarım kalan filmin sonu nasıl olacak merakı.

edit: (bkz: sevmek/@toroslardir benim yurdum)
  • sizin gözünüzde onu o yapan değerleri kaybetmesi. sorumsuz, kendini bilmez birine dönüşmesi. sizin için herkes gibi, sıradan biri haline gelmesi. ve evet etrafınızda böyle insanlardan çokça olduğu gibi onunda bi farkı kalmıyor. bu durumu siklememeye başladığınız anda o eşiği geçmişsinizdir #gngrhll
  • herkes için bir sınır veya eşik vardır. ancak konu önem verdiğimiz kişiler olunca, ondan umudunu kesince yani gelecekten onun için beklentin olmayınca ve/veya onun senden vazgeçtiğini anladığın andır. klişe bir laf olan (bkz: her seçiş bir vazgeçiştir)i düşündüğümüzde asıl sorulması gereken soru şudur: seçimlerimizi belirleyen nedir?
  • seni sevmedigini gayet acik bir sekilde belirttigi andir o esik :(
  • açık bir şekilde konuşmaktan ziyade gizli kapaklı ilişki teorilerinin başladığı zaman.
  • hayatına kolay kolay insan almayan, hayatından çıkarırken de zorlanan biri olarak bu eşik bende öyle bir nokta ki, o insan benim içimdeki tüm ona verdiğim değeri yerle bir edecek bisey yapması lazım, bunun en büyük ornegi de bana samimiyetsiz davranması, şu hayatta en onem verdigim seylerden biri samimiyet.

yüzüme farklı konuşup, arkamdan başka bisey demesi, sadece ona anlattıklarımı başkalarından duymam gibi seyler aslında.

aslında gerçekten şunu yapabilsek cok güzel olur, herkese bize ne kadar değer veriyorsa okadar değer verebilsek, üzülen taraf da olmayız
  • sahip olduğum en düşük eşik.
    kimse geçilmez değil, bunu biliyoruz, hoşlanmıyorsak rahatsız olup arkasından konuşma olayına kadar gelebiliyorsak neden ilişkimizi bitirmiyoruz, gayet mantıklı değil mi bu durumda kolayca vazgeçebilmek.
    ben kendi kafamda bile hakkında kötü yorum yapabildiğim an vazgeçiyorum, tavsiye ederim, tertemiz kafanız oluyor.
hesabın var mı? giriş yap